Портфоліо на тему "Океани - колиска людства"
Зміст
Назва проекту
Океани колиска людства
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Географія, інфоратика
Навчальні цілі
Вік учнів, клас
7 клас, 12-13 років
Стислий опис проекту
На початку проекту перед учнями постає екологічна проблема – в результаті глобальних катастроф всі материки поступово затоплюютьсяНа перших кроках проекту, а саме на уроках з предмету ОБЖД, учні знайомляться з характеристиками навколишнього середовища, в якому може жити людина. Надалі, вивчаючи тему «Океани» з географії, учні виділяють ті властивості кожного океану, які задовольняють життєвим умовам людини. По закінчені теми, виконуючи практичну роботу, учні порівнюють всі характеристики й властивості океанів та визначають той океан. Результати роботи над проектом представляють на учнівській конференції. .
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
• Знатимуть умови здорового життя людини; • Знатимуть основні характеристики океанів; • матимуть уявлень про сучасний стан природи Землі як середовища життя людини, а також у розумінні елементарних зв’язків між компонентами природи, між природою і людиною; • розширять уявлення про природні закономірності на основі роботи з різними за змістом і масштабом картами, вміння складати описи природи різних територій та ін. • Використання комп’ютерних технологій як інструменту для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації, володіння базовим розумінням етичних/правових питань, пов’язаних з доступом та використанням інформації • Ефективне використання часу та розподіл робочого навантаження • Ефективне формулювання думок та ідей шляхом їх чіткого та зрозумілого висловлення та написання; • Вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вміння вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблем Оформлення, аналіз та синтезування інформації для вирішення проблем та відповідей на запитання Оцінювати власну діяльність та навчальний процес.
Опис оцінювання
На початку проекту для визначення навчальних потреб учнів застосовується мозковий штурм. Впродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Із самого початку роботи над проектами учні використовують рефлексію, контрольний список для презентації, контрольний список для вікі або контрольний список для блогу, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб проаналізувати своє навчання, відслідковувати успіхи та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем щотижня на основі спостережень та перегляду письмових щоденників, журналів ходу проекту. Наприкінці роботи над проектом учні оцінюють за допомогою форм оцінювання електронних продуктів, щоб допомогти здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Та ж сама форма оцінювання використовується і для оцінювання їх кінцевих презентацій спеціальним журі на учнівській конференції.
Діяльність учнів та вчителя
На початку проекту перед учнями постає екологічна проблема – в результаті глобальних катастроф всі материки поступово затоплюються. Під час демонстрації вчительської презентації, учні відповідають на питання мозкової атаки (застосовуються діаграма та карта), розбиваються на групи для обговорення тематичних питань(використовується розрізана на частини карта океану) . Ці групи залишаються працювати над тематичними питаннями далі. На перших кроках проекту, вивчаючи тему «Океани» з географії, учні виділяють ті властивості кожного океану, які задовольняють життєвим умовам людини. На даному етапі учасники проекту працюють з інтернет-ресурсами для ознайомлення з позапрограмним, додатковим, матеріалом (статті, відео, фото), щоб заповнити даними порівняльні таблиці, вчаться критично оцінювати веб-сторінки та інформацію. Для організації пошуку в Інтернет використовують інструкцію. По закінчені теми, виконуючи практичну роботу, учні порівнюють всі характеристики й властивості океанів та визначають той океан, який найкраще. Група «Вчені Біологи»: визначити умови навколишнього середовища, в яких може жити людство. Результати оформити у вигляді комп’ютерної презентації. Група «Інженери Гідрологи» порівняти всі властивості океанів та оформити результати дослідження у вигляді публікації. Група «Історики» досліджують історію виникнення дивовижного водного басейну. Представляють для розгляду презентацію. Під час проекту вчитель надає додатковий матеріал та джерела додаткової інформації, допомагає учням, виступає як фасилітатор. По закінчені проекту на останньому уроці проводиться учнівська конференція, на яку запрошено товаришів, педагогів та адміністрацію, батьків.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Черевко Людмила Василівна
Фах, навчальний предмет
учитель географії
Навчальний заклад
Семенівський навчально-виховний комплекс №1 Ім.М.М.Хорунжого
Місто\село, район, область
смт. Семенівка,
Семенівськоо району,
Полтавської області
Контактні дані
електронна адреса: cherevkoluda@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
27 вересня - 08 жовтня 2012 року
Місце проведення тренінгу
Семенівський НВК №1 ім.М.М.Хорунжого
Тренери
Ярмоленко Валентина Станіславівна