Портфоліо на тему "Місто майбутнього"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 06:39, 8 жовтня 2012, створена Lopata Ivan (обговореннявнесок) (Місце проведення тренінгу)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Місто майбутнього

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

хімія, основи здоров"я, біологія.

Навчальні цілі

Вік учнів, клас

9-10 класи, 15-16 років

Стислий опис проекту

Учні, об’єднавшись у групи, проводять поетапні дослідження, які включають: знайомство з шкідливими хімічними речовинами: джерелами забруднення води та повітря, харчовими добавками. Під час виконання цієї роботи учні виконують ролі вчених-дослідників, модераторів творчих груп, експертів-консультантів, доповідачів тощо. По закінченню досліджень на основі отриманих матеріалів випускаються тематичні буклети, створюються презентації.

Повний План вивчення теми

План

План впровадження

Навчальні цілі

В результаті роботи над проектом учні зможуть висловити свої думки, щодо доцільності використання хімічних речовин в побуті, оскільки однозначної думки не існує. Але сьогодні людина стоїть перед необхідністю реалізації безпечного екологічного розвитку. Для цього їй потрібні нові знання, які і отримають учні в процесі реалізації проекту. Також учні дослідять вплив хімічних речовин на організм людини та довкілля. Особливу увагу звернуть на маркування продуктів харчування .

Опис оцінювання

При роботі над проектом використовуватиметься формуюче оцінювання. Дані цього оцінювання використовуватимуться для того, щоб коригувати своє викладання та забезпечувати правильне виконання учнями проектних завдань. Якщо регулярно залучати учнів до збору та перевірки відомостей про їхнє навчання, вони допомагають їм ставати відповідальними, самостійними та незалежними учнями. Використовуватиметься також підсумкове оцінювання – яке проводиться наприкінці проектів. Таке оцінювання може допомогти отримати важливу інформацію щодо всього процесу навчання, яка потрібна для аналізу організації та проведення навчання. Буду використані такі методи: анкетування, перегляд презентації вчителя, само та взаємооцінювання,консультації та інструменти:опитувальник тест,журнали спостережень, таблиця «ЗХД», письмові огляди,звіти, форми оцінювання продуктів проекту. Будуть оцінюватися: презентації, публікації. Оцінки виставлятимуться при захисті проекту. Використовуватиметься організаційної діаграми оцінювання.

Діяльність учнів та вчителя

Для вчителів та батьків видаєтьсяінформаційний буклет,що розповідає про метод проектів. В батьків учнів беруться дозволи на опублікування робіт їх дітей в інтернеті. Далі пояснюється учням, які компоненти та з яких тем вони будуть досліджувати впродовж роботи над проектом. Мозковим штурмом, асоціативним кущем, анкетуванням, круглим столом визначаються теми, які могли б стати відповідями на запитання проекту. Демонструється учительська стартова презентація проекту. Учні об’єднуються у 4 групи по 5-6 чоловік, відповідно за бажанням, але із врахуванням рівня власної предметної підготовки (можна використовувати відповідні вправи). Пропонується учнями заповнити організаційні діаграми. Також учасникам проекту можна запропонувати тематичне опитування, а після реалізації проекту проаналізувати його результати. Оголошується план роботи груп та їх основні завдання (можуть корегуватися під час виконання). Кожна група, по закінченню своєї роботи, створює звіт у формі презентації, постеру або публікації, які оцінюються за відповідними формами (група експертів, у яку входять найбільш досвідчені учні, крім презентації власної роботи, також, за допомогою інших груп, виконують головну підсумкову презентацію проекту відповідно до поставлених цілей та задач. Для успішної реалізації проекту та плідної співпраці учасників варто провести фасилітацію. Творчі групи отримують завдання і виконують їх, розподіливши ще між собою внутрішні доручення. Проводиться систематизація та узагальнення досліджених матеріалів. Можна провести поточне оцінювання. Командири груп представляють керівнику проекту перспективні творчі звіти кожної групи. Керівник вносить корективи. Командири кожної творчої групи разом з керівником проекту компілюють отримані матеріали, систематизують їх та обирають найбільш доцільну форму фінальної доповіді – мультимедійна презентація, публікація (інформаційний стенд), постер. У встановлений термін група виконує свою частину завдання, підводить підсумки та презентує результат. На цьому етапі, крім форми оцінювання презентації (публікації, фільму) проводиться оцінювання результатів

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Юрченко Олена Миколаївна

Фах, навчальний предмет

учитель хімії

Навчальний заклад

Семенівський навчально-виховний компекс №1 ім.М.М.Хорунжого

Місто\село, район, область

смт. Семенівка,

Семенівського району,

Полтавської області

Контактні дані

електронна адреса: jurchenkoomegmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

27 вересня - 08 жовтня 2012 року

Місце проведення тренінгу

Семенівський НВК №1 ім. М.М.Хорунжого

Тренери

Ярмоленко Валентина Станіславівна