Портфоліо на тему "Вивчаємо астрономію разом"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 16:03, 4 жовтня 2012, створена Nina Buchenko (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Вивчаємо астрономію разом

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Астрономія,природознавство,географія

Навчальні цілі

Учні , співпрацюючи з вчителем, вирішують, як презентувати остаточні результати своїх досліджень: створюють мультимедійну презентацію, публікацію чи веб-сторінку, приймають участь у соціальних акціях, тощо. Незалежно від обраного методу учні зможуть: проводити цільовий пошук інформації в Інтернеті ; відбирати необхідну інформацію, аналізувати та оцінювати її; ефективно використовувати технології для реалізації поставлених завдань; використовувати набуті знання у повсякденному житті; переносити наукові методи пізнання (аналіз, синтез, оцінювання), відпрацьовані при роботі над проектом на навчальну та суспільну діяльність

Вік учнів, клас

11 клас

Стислий опис проекту

Мета проекту полягає в тому, щоб учні замислилися про структуру Всесвіту і про своє місце в ньому. В пошуках відповіді на це ключове питання учні збирають інформацію з різних джерел, аналізують та оцінюють її. Проведені дослідження мають привернути увагу учнів до власного життя. „Чи можу я в свої 16 змінити оточуючий світ?”

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

Учні , співпрацюючи з вчителем, вирішують, як презентувати остаточні результати своїх досліджень: створюють мультимедійну презентацію, публікацію чи веб-сторінку, приймають участь у соціальних акціях, тощо. Незалежно від обраного методу учні зможуть: •проводити цільовий пошук інформації в Інтернеті ; •відбирати необхідну інформацію, аналізувати та оцінювати її; •ефективно використовувати технології для реалізації поставлених завдань; •використовувати набуті знання у повсякденному житті; •переносити наукові методи пізнання (аналіз, синтез, оцінювання), відпрацьовані при роботі над проектом на навчальну та суспільну діяльність

Опис оцінювання

Під час виконання проекту для перевірки знань, учні розв’язують задачі, виконують тестові завдання, знайомляться з типовими задачами для контрольної роботи.Демонструють свої презентації, публікації, захищають свої проекти.

Діяльність учнів та вчителя

при роботі над проектом необхідне використанняінструкції

Учні переглядають відеофільм, підготовлений вчителем для зацікавлення, аналізу, формування мотивації. • Учні збирають інформацію з різних джерел (пошук інформації в Інтернеті, літературі, пресі; проводять опитування, фотографування, відвідують музей астрономії,планетарій); • Учні випускають листівки – анонси своїх досягнень, де відображують процес пошуку, спосіб дослідження, власний аналіз отриманої інформації, запрошують небайдужих до співпраці; • Проводиться обговорення, оцінювання та аналіз знайдених матеріалів з метою створення малих груп за інтересами, вподобаннями учнів та їх баченням щодо застосування отриманої (колективом) інформації у реальному житті; • Працюючи в малих групах учні аналізують матеріал за обраними критеріями знайдений з різних джерел, відбирають матеріал для створення презентації; • Учні проектують зміст презентації, сканують необхідні фото; займаються її дизайном та оформленням. Формування учнівської презентації є проміжним результатом колективної роботи над проектом; • Демонстрація презентацій, створених різними групами супроводжується оцінюванням (відповідність змісту тематиці, стиль, елементи творчості), що має привести до об’єднання малих груп у єдину з метою створення веб-сайту, де має відслідковуватись процес роботи над проектом, проводитись анкетування, статистичний аналіз отриманих результатів, спонукання до творчого продовження роботи над проектом. • Технологія „мозкового” штурму використовується при проектуванні веб-сайту: уточнюється назва, а з нею, можливо, і назва проекту; обговорюються тематичні та ключові питання; формуються плани практичної реалізації проекту. • В процесі створення презентації учні опановують мистецтво дизайну, реклами, навігації. Для цього до співпраці залучаються відповідні фахівці з числа батьків, випускників, зацікавлених осіб.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Биченко Ніна Миколаївна

Фах, навчальний предмет

вчитель фізики та астрономії

Навчальний заклад

Гадяцька спеціалізована школа І-ІІІст. №4

Місто\село, район, область

м.Гадяч Полтавська обл.

Контактні дані

0953514370

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

1-8 жовтня 2012

Місце проведення тренінгу

Гадяцька спеціалізована школа І-ІІІ ст.№4

Тренери

Бондаренко Наталія Леонідівна