Портфоліо. Сьомик С. В.
Зміст
- 1 Назва проекту
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Навчальні цілі
- 4 Вік учнів, клас
- 5 Опис оцінювання
- 6 Діяльність учнів та вчителя
- 7 Ключове запитання
- 8 Тематичні запитання
- 9 Відомості про автора
- 10 Фах, навчальний предмет
- 11 Навчальний заклад
- 12 Місто\село, район, область
- 13 Контактні дані
- 14 Відомості про тренінг
Назва проекту
Функція як математична модель реальних процесів
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
математика
Навчальні цілі
Учні мають навчитися: співпрацювати в малих групах; планувати роботу групи; користуватися друкованими ресурсами для накопичення інформації; проводити пошук у мережі Інтернет з критичним оцінюванням ресурсів; синтезувати дані з різних джерел; будувати графіки функції, задані таблично або аналітично; знаходити області визначення функції; знаходити значення функції за даним значенням аргументу; з’ясовувати окремі характеристик функції за її графіком (додатні значення, від’ємні значення, нулі); аналізувати графіки залежностей між величинами (відстань-час; температура-час); створювати переконуючі презентації та публікації; демонструвати їх аудиторії. Розвинути в учнів вміння застосовувати функції при моделювання реальних процесів. Учні набудуть навички проводити самостійне дослідження, оброблювати та узагальнювати отриману інформацію.
Вік учнів, клас
7 клас. 12-13 років
Стислий опис проекту
При вивченні навчальної теми «Функції» з алгебри у 7-ому класі пропонується приділити особливу увагу використанню функцій в реальному житті (економіці, медицині, сейсмографії) та виконати навчальні проекти за загальною назвою «Функція як математична модель реальних процесів». Учні розбиваються на малі групи, збирають інформацію щодо обраної теми та готують мультимедійну презентацію або інформаційний бюлетень протягом певного періоду часу, потім демонструють їх своїм однокласникам. Наприкінці кожної презентації учні обговорюють її та відповідають на питання. Всі презентації зводяться в єдину, яка викладається на вікі-сайт для поширення її серед більш широкої аудиторії. В рамках виконання цих проектів учні формують поняття: функція, область визначення та область значень функції, графіка функції; вміння задавати функції різними способами; уявлення про те, що функція – математична модель реальних процесів.
[План вивчення теми]
Опис оцінювання
Діяльність учнів та вчителя
Під час проектної діяльності учні досліджують тему « Функція»,а саме формують уявлення про функцію як математичну модель реальних процесів; формують вміння задавати формулами залежності, які відображають реальні процеси та будувати графіки таких залежностей.. Кожна група досліджує свою частинку цілого проекту. Вчитель допомагає учням визначитися з тим, що потрібно зробити зі своїми завданнями, демонструє початкову презентацію.Учні мають можливість використовувати Інтернет при вивченні теми, а саме підшукувати потрібну інформацію для розкриття свого дослідження, підбирати зображення відповідно теми. Обовязково необхідно повідомити учням про безпечну роботу при використанні Інтернету перед тим, як вони почнуть користуватися Інтернет-ресурсами. Встановити правила користування Інтернетом. Потрібно постійно тримати в полі зору їх дотримання та бути впевненими, що учні відповідальні при користуванні Інтернетом. Вчитель має можливість скористатися мережним опитувальником для перевірки знань учнів. Під час дослідження теми учні з допомогою вчителя створюють свої блоги, на яких розміщують результати своїх досліджень. Приклад учнівського блогу знаходиться за адресою ([адреса учнівського блогу])… Вчитель формує систему оцінювання учнівських комп’ютерних робіт. Для того, щоб покращити навчальну діяльність учнів, потрібно зробити диференціацію навчання, адже навчальні можливості учнів різні. Вирізняють учнів з різними домінуючими типами сприйняття (візуальний, аудіальний та кінетичний типи сприйняття); домінуючою лівою/правою півкулями мозку; різними когнітивними стилями множинного інтелекту.[Презентація]
Ключове запитання
Чи все в житті пов’язано з функцією?
Тематичні запитання
Де я зустрічаюсь в житті з математичним моделюванням? Які функції використовуються при опису реальних процесів? Для чого потрібне математичне моделювання реальних процесів функціями?
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Сьомик Світлана Василівна
Фах, навчальний предмет
вчитель математики, математика
Навчальний заклад
Пасічнянський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, технологічний ліцей»=
Місто\село, район, область
с.Пасічна, Старосинявського р-ну., Хмельницької обл.
Контактні дані
svitano4ok@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
20.09.12 – 28.09.12
Місце проведення тренінгу
Пасічнянський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, технологічний ліцей»
Тренери
Вітомська Любов Сергіївна