Портфоліо проекту "Формування здорового способу життя"
Зміст
Назва проекту
Формування здорового способу життя
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Навчальні цілі
Учні мають:
•ознайомитися з основними принципами , шляхами й методами збереження життя і зміцнення усіх складових здоров’я; •сформувати сталу мотиваційну установку на здоровий спосіб життя як провідну умову збереження та зміцнення здоров’я; •усвідомити пріоритет здоров’я як основної умови реалізації фізичного, психічного, соціального та духовного потенціалу людини з урахуванням її індивідуальних особливостей; •розвивати життєві навички, спрямовані на заохочення вести здоровий спосіб життя; •виховувати у собі бережливе, дбайливе та усвідомлене ставлення до власного здоров’я; •вміти використовувати отримані знання, вміння та навички для зміцнення та збереження здоров’я.
Вік учнів, клас
7 клас, 12-13 років
Стислий опис проекту
Учні демонструють знання про вплив способу життя на здоров’я людини, складові та структуру ЗСЖ, принципи формування ЗСЖ, чинники,які впливають на вибір способу життя.
Використовуючи отримані знання , уміння, навички вони усвідомлять зміст понять «здоров’я», «здоровий спосіб життя»; зможуть розвити життєві навички, спрямовані на заохочення вести здоровий спосіб життя; акцентувати увагу на шляхах і засобах збереження та поліпшення здоров’я; усвідомлять своє призначення і місце у світі.
Після виконання проекту учні зможуть скласти свій індивідуальний план здорового способу життя.
Повний План вивчення теми
План вивчення теми [1]
План впровадження проекту [2]
Навчальні цілі
Учні мають:
•ознайомитися з основними принципами , шляхами й методами збереження життя і зміцнення усіх складових здоров’я;
•сформувати сталу мотиваційну установку на здоровий спосіб життя як провідну умову збереження та зміцнення здоров’я;
•усвідомити пріоритет здоров’я як основної умови реалізації фізичного, психічного, соціального та духовного потенціалу людини з урахуванням її індивідуальних особливостей;
•розвивати життєві навички, спрямовані на заохочення вести здоровий спосіб життя;
•виховувати у собі бережливе, дбайливе та усвідомлене ставлення до власного здоров’я;
•вміти використовувати отримані знання, вміння та навички для зміцнення та збереження здоров’я.
Опис оцінювання
Оцінювання відбувається впродовж всього виконання проекту щоб допомогти учням розвивати навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання попередніх знань учнів, їх навчальних потреб на початку виконання проекту організується опитування. Для цього використовується форма для опитування. На початку виконання проекту організується обговорення основних питань проекту, на якому використовується метод мозкової атаки. Оцінювання навчальних потреб учнів визначається за допомогою таблиці ЗХД.
Впродовж роботи над проектом вчитель проводить індивідуальні та групові консультації, занотовує думки та відповіді учнів і використовує ці записи для планування своєї діяльності та оцінювання роботи учнів. Під час роботи над проектом, учні використовують форму оцінювання презентації (чи публікації, в залежності від того, яку форму представлення результатів проекту вони вибрали).Оцінювання здійснюється щоденно на основі спостережень та попереднього перегляду продуктів діяльності учнів. Для оцінювання учнями власного навчання протягомі виконання проекту використовується Контрольний список самоспрямування у навчанні.
На кінцевому етапі проекту учні представляють мультимедійний продукт результатів роботи. Для оцінювання використовується та ж сама форма оцінювання презентації (публікації).
Діяльність учнів та вчителя
Виконуючи проект, учні досліджують, як формується здоровий спосіб життя, як взаємодіють між собою його складові; складають власний розпорядок дня, враховуючи біологічні ритми, особливості розвитку підлітка, керуючись раціональним розподілом часу впродовж дня; складають меню, відповідно до вікових вимог щодо харчування, вчаться використовувати отримані знання в повсякденному житті. Результати своїх досліджень учні представляють у вигляді презентації, публікації. Інструктаж щодо опанування навичками використання цих інструментів включений в процес кожного заняття.
1 тиждень. Проводимо опитування серед учнів на запитання, що будуть розглядатися при виконанні проекту. Для цього використовується форма для опитування. Вчитель відмічає відповіді учнів і використовує їх як при плануванні своєї діяльності так і при оцінюванні. Знайомимось з назвою проекту та головними питаннями. Пояснюємо учням що вони вивчатимуть упродовж роботи над проектом. Методом мозкової атаки визначаємо теми, що могли б стати відповідями на запитання проекту. Демонструємо презентацію проекту. Проводимо інструктаж з правил техніки безпеки при роботі в кабінеті інформатики. Учні об’єднуються в три групи, кожна з яких розробляє свою тему. 1 група досліджує як формується спосіб життя, розглядає принципи формування ЗСЖ;. 2 група досліджує, як впливають біологічні складові ЗСЖ на здоров’ я підлітка; 3 група досліджує, як впливають соціальні складові ЗСЖ на здоров’я підлітка. Кожна з груп заповняє таблицю ЗХД та знайомиться з формою оцінювання проектів. Учні кожної групи визначаються з кінцевими продуктами свого проекту. Кожна група має створити мультимедійну презентацію про своє дослідження та інформаційний бюлетень або вікі-сайт). До кінця тижня кожна група повинна розробити докладний план досліджень. Рефлексія.
2 тиждень. Розглядаємо, обговорюємо та коректуємо плани досліджень кожної з груп. 1 група досліджує : як формується спосіб життя, які чинники впливають на його формування; 2 група досліджує вплив харчування, рухової активності, раціонального розпорядку дня, загартовування на здоров’я підлітка; 3 група досліджує вплив на здоров’я підлітка моральності, інтелекта, естетичності, присутності вольового початку, здатності до самообмеження, настрою, вміння спілкуватися тощо. В процесі обговорення вчитель відмічає відповіді учнів і використовує їх як при плануванні своєї діяльності так і при оцінюванні. Учні проводять дослідження з своїх тем за допомогою Інтернет та використовуючи друковані джерела. Учні критично оцінюють отриману інформацію та узагальнюють її. Проводяться консультації з окремими учнями та групами на яких обговорюються теми проектів, учні отримують відповіді на запитання, планують свою подальшу роботу, знайомляться з тим, як вона буде оцінюватись, вивчаючи форми оцінювання проекту . Рефлексія.
3 тиждень. Проводяться консультації з окремими учнями та групами на яких вони отримують відповіді на запитання, планують свою подальшу роботу. Учні завершують свої дослідження та починають створювати мультимедійну презентацію та інформаційний бюлетень або вікі-сайт. (Під час роботи над проектом, учні знайомляться з формою оцінювання презентації чи публікації. Для оцінювання учнями власного навчання протягом виконання проекту використовується Контрольний список самоспрямування у навчанні. Рефлексія.
4 тиждень. Проведення презентацій (усних виступів з демонстрацією мультимедійних презентацій), друк публікацій. Презентації можна провести для певних цільових аудиторій. Після виступу всіх груп відбувається підсумкове обговорення проекту. Рефлексія. Для оцінювання робіт учнів використовуються форми оцінювання проекту. Можна знову провести опитування серед учнів на запитання, що були розглянуті при виконанні проекту, порівняти їх з опитуванням на початку проекту та проаналізувати отримані відповіді.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Синенко Світлана Василівна
Фах, навчальний предмет
Вчитель ОБЖ
Навчальний заклад
КЗ "НВК Сватівська ЗОШ Іст-гімназія"
Місто\село, район, область
Місто Сватове Луганської області