Портфоліо Козки Вікторії Володимирівни з теми "Таємниці глибин і океанів"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 16:27, 30 вересня 2012, створена VikaKozka (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Таємниці глибин і океанів

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Географія, інформатика

Вік учнів, клас

7 клас, 13 років

Стислий опис проекту

Проект розроблено для учнів 7-ого класу. Завдання проекту : навчити дітей досліджувати океани, пояснювати властивості водних мас та океанічних течій, вміти порівнювати за властивостями океани, показувати на карті географічну номенклатуру океанів і робити висновки. На перших уроках проекту, учні ознайомляться з характеристикою кожного океану, властивостями кожного океану. По закінченню теми, виконуючи практичну роботу, учні порівнюють всі характеристики й властивості океанів та визначають той океан, який найкраще пристосований для життя людини. Результат роботи над проектом представляють на учнівській конференції та буклетах.

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

• Знатимуть умови здорового способу життя; • Знатимуть основні характеристики океанів; • Матимуть уявлення про сучасний стан Землі як середовище життєдіяльності, а також міжпредметні зв’язки між природою і людиною. • Розвиток, впровадження та донесення нових ідей до інших . • Робота над творчими ідеями для внесення вагомого та корисного вкладу у царину, в яку впроваджується інновація . • Оформлення, аналіз та синтезування інформації для вирішення проблем та відповідей на запитання. • Ефективне формулювання думок та ідей шляхом їх чіткого та зрозумілого висловлення та написання . • Розуміння, усвідомлення ролі ефективного спілкування, створення та використання різних видів спілкування: усного, письмового та за допомогою мультимедіа - засобів в різноманітних формах та в різних умовах. • Вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вміння вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблем • Прояв ініціативи з покращення навичок для досягнення вищого професійного рівня • Ефективне використання часу та розподіл робочого навантаження • Бажання і здатність навчатися протягом всього життя.

Після завершення навчального проекту, учні • називають етапи дослідження океанів; • називають представників органічного світу; багатства океанів; • виділяють основні джерела забруднення океанічних вод; • вміють порівнювати властивості водних мас різних частин океанів; • називають і показують на карті номенклатуру географічних об’єктів.

Опис оцінювання

Перед початком виконання проекту на першому уроці відбувається попереднє оцінювання знань учнів під час усного опитування. Вибирають керівників груп. Учні будуть поділені на 3 групи які працюватимуть за різними завданнями.

1 група: Біологи: досліджуватимуть світ рослин і тварин глибин океанів.

2 група: Хіміки: досліджуватимуть властивості глибин , вод , течій океанів.

3 група: Географи: досліджують географічні об’єкти за різними завданнями.

Під час виконання всього проекту вчитель протягом наступного уроку веде спостереження за роботою дітей в групі. Під час виконання роботи над проектом вчитель спостерігає, консультує, дає поради та проводить тестування. Завдяки цьому проекту діти навчаються створювати презентації, робити висновки, аргументувати досліджену інформацію. Проект призначений для того, щоб учні озирнулися навкруг змогли переглянути своє бачення щодо природи, оцінити красу глибин океанів і змогли поділитися своїми захопленнями зі світом.

На 1-ому підготовчому етапі проведення проекту використовуються такі методи , мозковий штурм, тестування, таблиці ЗХД, рефлексія. На 2-ому етапі планування проекту оцінювання здійснюється на основі спостереження та перегляду діяльності учнів. На кожному уроці проводяться консультації за участю керівників груп. На 3 –ому етапі використовуються форми для оцінювання проекту ( презентації, буклети, перегляд відеопродукції). На 4-ому етапі – заключному оцінювання здійснюється за формами оцінювання: тестування, рефлексія. Учні пишуть практичну роботу На останньому уроці проводиться учнівська конференція на яку можна запросити батьків учнів. Вчитель показує власну презентацію. Проводиться аналіз досягнення поставленої мети.


Діяльність учнів та вчителя

Учнівська вікі стаття "Таємниці глибин океанів"

До початку проекту вчитель презентує перед учнями та батьками буклет.

Buklvkozka1.jpg

Buklvkozka2.jpg

На початку проекту перед учнями постає екологічна проблема – в результаті глобальних катастроф забруднюються океани і материки. Людству необхідно будувати міста над водою. Як вижити тварині, людині і рослинам?

Під час презентації вчителя учні відповідають на питання мозкової атаки, розбиваються на групи для обговорення тематики питань. Чіткий послідовний опис діяльності учнів в ході вивчення теми та реалізації проектів – обсяг та послідовність вправ і пояснення того, як учні задіяні у плануванні власного навчання

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Вікторія Козка

Фах, навчальний предмет

Географія

Навчальний заклад

Кіровоградська гімназія нових технологій навчання

Місто\село, район, область

Місто Кіровоград

Контактні дані

vikakozka70@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

10.09.2012-08.10.2012

Місце проведення тренінгу

Кіровоградська гімназія нових технологій навчання

Тренери

Єрмаков Дмитро Олексійович, Фролова Наталія Миколаївна