Портфоліо Большакової Єфросинії Олексіївни на тему "Обираємо здоровий спосіб життя"
Зміст
Назва проекту
Обираємо здоровий спосіб життя
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Основи здоров’я, біологія, фізична культура.
Навчальна тема
Основи здоров’я. Життя і здоров’я людини. «Обираємо здоровий спосіб життя»
Вік учнів, клас
7 клас, 12-13 років
Стислий опис проекту
Перед початком роботи над проектом вчитель оформлює дозвільну документацію. Учням формулюється тема проекту, роздаються буклети, демонструється вхідна презентація, учні поділяються на групи. Кожна група отримує завдання і отримує З-Х-Д. Учні отримують корисні посилання на сайти за даною темою. В процесі виконання проекту вчитель консультує, направляє та оцінює учнів. По закінченню роботи над проектом заслуховується виступ груп, закінчується заповнення З-Х-Д, обговорюються тематичні питання учнями всього класу.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
Учень: називає: — основні складові здорового способу життя; наводить приклади: — впливу здорового способу життя на успіхи в навчанні; розуміє: — взаємозв’язок умов та компонентів здорового способу життя; порівнює: — складові здорового способу життя Володіє навичками 21 століття: • Гнучкістю та пристосовуваністю
• Інформаційною грамотністю • Комунікативними навичками та навичками співробітництва.
Опис оцінювання
На протязі всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень на початку вивчення теми організоване обговорення Ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Окрім всього проводиться заповнення таблиці з-х-д, отримують буклет, переглядають проблемні ілюстрації та відео, проходять тест/опитування «Відношення до проблем забруднювання». . Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Запросіть учнів використовувати, форму оцінювання буклету, форму оцінювання презентації, Форму оцінювання продукту проекту, щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Ті ж самі Форми оцінювання використовуються і для оцінювання їх кінцевих результатів завершених проектів. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію, бюлетеня, сайту,буклету, усного виступу.
Діяльність учнів та вчителя
До початку проекту учитель знайомить батьків та вчителів з перевагами методу проектів, використовуючи для цього буклет.
Учитель знайомить учнів з темою проекту презентація, які є також активними учасниками обговорювання теми та питань які висвітлює вчитель, переглядають проблемні ілюстрації та відео, отримують буклет, заповнюють таблицю З-Х-Д, проходять тест/опитування .
Завдання для учнів ( для груп) розміщені на окремих аркушах, який створив вчитель. Це дасть змогу вчителю слідкувати за ходом проекту, та учням задавати питання і обговорювати проблемні ситуації, які можуть виникнути в ході дослідження.
Спільні завдання: - в процесі своєї проектної діяльності знайдіть відповіді на питання: Що таке здоров’я? Як Ви розумієте поняття «Здоровий спосіб життя»? Який зв'язок між здоровим способом життя та самопочуттям людини? Учні формують групи і кожна група отримує та виконує своє завдання: Група 1: 1. Шукає в інтернеті, бібліотеці інформацію про абіотичні фактори. 2. Отримані знання дадуть змогу заповнити таблицю, та створити презентацію за результатами своєї роботи. 3. Для пошуку інформації учні можуть скористатися наступними веб-посиланнями: (вчитель готує необхідні посилання) Група 2: 1. Шукає в інтернеті, бібліотеці інформацію про негативні фактори. 2. Отримані знання дадуть змогу заповнити таблицю, та створити презентацію за результатами своєї роботи. 3. Для пошуку інформації учні можуть скористатися наступними веб-посиланнями: (вчитель готує необхідні посилання) Група 3: 1. Шукає в інтернеті, бібліотеці інформацію про корисні фактори. 2. Отримані знання дадуть змогу заповнити таблицю, та створити презентацію за результатами своєї роботи. 3. Для пошуку інформації учні можуть скористатися наступними веб-посиланнями: (вчитель готує необхідні посилання)
Група 4: 1. Шукає фотографії, які ілюструють наявність проблем, шукають новини, які присвячені цій проблемі, знаходять інформацію чи проводилися акції щодо здорового способу життя. Якщо так, то описати які саме (додати фотографії цих акцій). 2. Створює буклет, які присвячені здоровому способу життя, наповнюють необхідною інформацією 3. Для пошуку інформації учні можуть скористатися наступними веб-посиланнями: (вчитель готує необхідні посилання)
Після закінчення виконання своєї роботи, групи демонструють свої дослідження (усі результати знаходяться на сайті «Здоровий спосіб життя»). Групи оголошують проблему, яка перед ними ставилася, свої дослідження та результати, шляхи вирішення проблем Питання, які можна розглянути: - Чи можу я змінити стан свого здоров’я? Хто вирішує за нас? - Що залежить від мене? - Що людина може змінити? - Чи важливе саме ставлення людини до проблем свого здоров’я? - Якщо так, то які? Як ви вважаєте, з чого або з кого в першу чергу повинні починатися зміни? - Чому, на вашу думку, все більше підлітків не задумуються над проблемами здоров’я? - Від кого і від чого це залежить? - Чи дійсно ми маємо вибір? З метою виявлення відношення учнів до актуальної проблеми екології по завершеню проекту пропонується пройти тест/опитування «Я і моє здоров’я»
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Большакова Єфросинія Олексіївна