Портфоліо на тему: "Десяткові дроби"
Зміст
Назва проекту
Десяткові дроби
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Основний навчальний предмет-математика. Дотичні предмети:фізика,хімія,інформатика.
Навчальна тема (як записано в програмі)
Десяткові дроби
Вік учнів, клас
5 клас, 10-11 років
Стислий опис проекту
Дану тему учні почали вивчати ще в початкових класах. У 5 класі знання з теми розширюють шляхом вивчення дій з десятковими дробами: додавання, віднімання, множення, ділення, піднесення до степеня і порівняння десяткових дробів. Формуються практичні навички у виконанні дій з десятковими дробами. Дана тема цікава для учнів практичним застосуванням в подальшому вивченні математики, фізики, інформатики, хімії.
Повний План вивчення теми
План вивчення теми "Десяткові дроби" План впровадження проекту
Навчальні цілі
1-й етап: • Зацікавити учнів проблемою «Десяткові дроби». • Сформувати внутрішню мотивацію щодо вивчення даної теми . • Виробити навички рольової поведінки та розподіляти між собою завдання.
2-й етап: • Розвинути комунікативні навички. • Формування первинних навичок збору даних методом опитування та обробки зібраних даних. • Формування вміння робити висновки та узагальнення.
3-й етап: • Удосконалення навичок роботи у мережі Інтернет, а саме пошуку веб-ресурсів за ключовими словами. • Вчитися встановлювати порядок, класифікувати веб-сайти, критикувати, добирати за критеріями.
4-й етап: • Формування навичок оцінювання достовірності даних на веб-сайтах за визначеними критеріями. • Розвивають навички мислення: аналіз та оцінювання за критеріями.
5-й етап: • Розвиток розумових дій, а саме вміння робити висновки. • Навчитися планувати публікацію і готувати до неї потрібні матеріали (підбирати текст, малюнки тощо).
6-й етап: • Удосконалення умінь та навичок створення презентації.
Опис оцінювання
На початку роботи над проектом вчитель знайомить учнів з таблицями З-Х-Д, проводить усне опитування, усний рахунок, можливо за таблицею з використанням мультимедійного проектора та дошки. Під час роботи над проектом проводяться тести, практичні та самостійні роботи(завдання бажано диференціювати), здійснюється взаємоперевірка в групах, самооцінювання. Проводиться контроль знань та умінь учнів, виставляються оцінки. Заповнення таблиці З-Х-Д. Проведення рефлексії щодо роботи над проектом.
Діяльність учнів та вчителя
Спочатку учні знайомляться з презентацією вчителя,що містить ключові питання проекту,запрошення до роботи в проекті.
1етап: Вчитель презентує проект,отримує дозволи батьків для публікації робіт учнів в Інтернеті. Після перегляду проекту, учні обговорюють поставлену проблему. Вчитель знайомить їх з критеріями оцінювання виконання робіт. Далі учні об’єднаються в групи за уподобанням та плануванням дослідження.
2 етап: Кожна група досліджує різні джерела виникнення дробових чисел. З допомогою вчителя створюються публікації по напрямках дослідження. Роблять висновки. Вчитель допомагає розмістити на вікі-сторінках матеріали про десяткові дроби(публікації).
3 етап:Ознайомлення з веб-ресурсами, які запропонував вчитель. Пошук інших ресурсів з даної теми.
4 етап:Аналіз та оцінювання веб-ресурсів. Визначення веб-сайтів з найбільш достовірною інформацію.
5 етап: Підведення підсумків роботи та підготовка до презентації результатів.
6-й етап: Створення презентації.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Лисенко Наталія Іванівна
Фах, навчальний предмет
Вчитель математики
Навчальний заклад
Лохвицька гімназія № 1 Лохвицької районної ради Полтавської області
Місто\село, район, область
м.Лохвиця Полтавської області
Контактні дані
natali.25.05.55@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
15-27 вересня 2012 р.
Місце проведення тренінгу
Лохвицька гімназія № 1
Тренери
Калюжний Геннадій Володимирович