Опис портфоліо проекту з фізики, 7 клас

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 18:51, 26 вересня 2012, створена Svitlana-h (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

«Різнобарвний світ»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фізика Тема: Різнобарвний світ Міжпредметні зв'язки: За виконання творчих завдань учням належить інтегрувати знання з різних предметних областей: фізики, хімії, біології і навіть образотворче навчання.

Навчальні цілі

У ході роботи над проектом учні засвоять:

• основні теоретичні відомості з теми «Оптика. Колір »(фізика);

• «будова зорового аналізатора» (біологія);

• практичні навички отримання кольору;

Після завершення проекту учні зможуть:


• дати характеристику к кольору (його властивості і особливості);

• з'ясувати причину виникнення кольору і його зміна, виходячи з різних областей наук;

• оцінити необхідність кольору для життя і його вплив на живі організми;

• використовувати набуті знання при написанні творчих робіт;

• визначати на основі навчального матеріалу причини і наслідки виникнення кольору;

• створювати медіаоб'екти: презентації, буклети, статті в "літописах".

• розмістити результати досліджень на сервісах сумісного зберігання текстів, медіаоб'ектов, карт знань та ін

Вік учнів, клас

7 клас, 13-14 років

Стислий опис проекту

Проект "Різнобарвний світ" призначений для виконання в 7классах і є інтегрованим проектом з фізики, хімії, біології. В ході проекту учні будуть розглядати поняття "колір" з різних точок зору, пояснювати його природу, при цьому формується єдина природно-наукова картина світу і інформаційна компетентність учнів.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Опис оцінювання

1. На початку проектної діяльності проводиться оцінка початкових знань учнів (формуюче оцінювання) за допомогою крт "З-Х-Д". Під час презентації вчителя учні висловлюють свої припущення щодо появи різних кольорів, визначаються з вибором груп за напрямком. Це мотивує їх на проведення досліджень в проекті. Враховуючи вимоги стандарту, цілі учнів в проекті, складаються критерії оцінювання майбутніх робіт (приклад критеріїв оцінювання презентації, буклету, вікі-статті), за якими відбувається контроль і самоконтроль в групах. Для глибокого усвідомлення теми для учнів розроблені дидактичні матеріали. Учні створюють презентації, буклети за темами досліджень. Після завершення роботи над проектом проводиться конференція, де заслуховуються виступи груп учнів з підсумками своєї роботи. Тут оцінюється глибина проведеного дослідження, логічність подання матеріалу, творчий підхід, вміння аргументовано виступати перед аудиторією, захищати свою точку зору, брати участь в обговоренні, задавати питання. Бланки з критеріями оцінок презентацій, буклету видається учнем на початку роботи над проектом. Контрольні листи "Співробітництво", Контрольний список для усного виступу та оціночні бланки - в ході проекту.

2. Бланки самооцінки та рефлексії під час роботи і після проекту. Контрольний тест - оцінювання за темою проекту. У ході виступів групи демонструють результати своєї діяльності - презентації і буклети. В кінці проекту проводиться групова і індивідуальна рефлексія. Кращі дослідження рекомендуються для участі в шкільній науково-практичної конференції.

Діяльність учнів та вчителя

I. Підготовчій етап. 1 год (вступне заняття) Презентація проекту вчителем, формулювання основоположного питань. Розбиття на групи. Для учнів та їх батьків вчитель пропонує буклет (стор.1, стор.2), що пояснює використання проектної методики при вивченні даної теми, і містить проблемні питання, на які учні будуть шукати відповіді.


II. Другий етап (1 год). Обговорення плану проекту, формулювання проблемних питань, гіпотез і цілей дослідження. Учні обмірковують план проведення досліджень, вибирають дослідницькі методи, форми представлення результатів. Учитель проводить індивідуальні консультації з групами учнів: учні знайомляться з критеріями оцінювання їх робіт. Перед початком проведення досліджень необхідно обговорити з учнями, як знайти джерела достовірної інформації за темою дослідження і використовувати їх, дотримуючись авторські права. Учитель рекомендує список ресурсів по темі проекту.

III. Третій (1 год + позаурочний час 4-5 годин) - Збір матеріалу та його аналіз. Учні проводять дослідження, уточнюються критерії оцінювання учнівських робіт, проводиться їх корегування. Учитель консультує групи, надає допомогу в пошуку ресурсів.

IV. Четвертий (2 год + додатковий час) - робота з тем дослідження. Учні проводять дослідження, уточнюються критерії оцінювання учнівських робіт, проводиться їх корегування. Учитель консультує групи, надає допомогу в пошуку ресурсів. Виконання творчих завдань з теми проекту.

V. П'ятий - оформлення результатів дослідження у вигляді презентацій, буклетів, сайтів.


VI. Шостий-захист учнівських робіт, формулювання відповідей на проблемні і основоположні питання. Готуються до підсумкової конференції. На конференцію запрошуються вчителі та батьки. Учні захищають свої роботи, аналізують наслідки інформатизації, шукають відповідь на основополоний питання.


VII. Заключний етап-підведення підсумків роботи над проектом, нагородження учасників. Рефлексія роботи над проектом здійснюється через роздуми про те, що вдалося і не вдалося зробити в даному проекті, які питання необхідно обговорити, чи розкрити в майбутніх роботах. Учням та їх батькам пропонується висловити свою думку.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Чернишова Світлана Іванівна

Фах, навчальний предмет

Учитель фізики

Навчальний заклад

Комсомольська ЗОШ І-ІІІ ст.№1

Місто\село, район, область

м. Комсомольське, Старобешівський р-он, Донецька обл.

Контактні дані

email: komsodin@ukr.net

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього" серпень 2012р. Комсомольська ЗОШ №1


Дати проведення тренінгу

16/08/2012-23/08/2012р.

Місце проведення тренінгу

м. Комсомольське, ЗОШ І-ІІІ ст.№1

Тренери

Макарова В.І.