Учнівська вікі сторінка до проекту "Чому ми відчуваємо запах"
Зміст
Назва проекту
"Чому ми відчуваємо запах квітів"
Автори проекту
Учні 7 класу Новостародубсьлої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів
Тема дослідження
Поширення запахів у різних середовищах
Проблема дослідження
Поширення запахів в повітрі. Від чого залежить поширення запахів. Як можуть впливати різні запахи на людський організм.
Гіпотеза дослідження
Зв'язок здоров'я людини із запахами, які вона сприймає.
Мета дослідження
Зрозуміти процес поширення запахів у повірі на основі молекулярного вчення, їх вплив на організм людини.
Результати дослідження
Дивно, але часто ми захоплюємося «квітами» деяких рослин, не знаючи, що це взагалі не квіти! Якщо ми вважаємо, що квіти – це щось яскраво розфарбоване, що виросло на рослині, то ми дуже помиляємося. Наприклад, «пелюстки» квітки кизилу, які розпускаються навесні, зовсім не пелюстки. З іншого боку, бородаті пензлики на кінчику трави є квітами! Недоспілий качан кукурудзи теж квітка.
По визначенню ботаніків, квітка - це частина рослини, призначена для вироблення пилка або насіння, або того й іншого разом. Тільки в рослин, що розмножуються насінням, є квіти. І тільки ті частини рослини, які безпосередньо пов'язані з утворенням і дозріванням насіння, можуть належати до квітів.
Чому квіти пахнуть?
Квіти мають запах, якщо на пелюстках є деякі масла. Ці масла виробляються рослиною і є складовою частиною його росту. Такі масла мають складну структуру. При деяких умовах ця структура розкладається й утвориться масло, що швидко випаровується. Коли це відбувається, ми відчуваємо запах, що виділяє квітку.
Різні запахи, які виділяють квіти, залежать від хімічних елементів масла, а їхнє сполучення створює різні запахи. Між іншим, ті ж самі масла присутні не тільки у квітах рослин, але також і в листях, корі, корінні, плодах і насінні. Наприклад, масло в лимоні й апельсині - у плодах, у мигдаля - у насіннях, у кориці - у корі, і так далі.
Від чого квіти мають цвіт?
«Антоціанин» – так називаються пігменти, що надають квітам червоний, бузковий, синій, фіолетовий і інший відтінки. Ці пігменти розчиняються соком квіток. Інші кольори, такі, як жовтий, жовтогарячий, зелений, утворяться завдяки іншим пігментам. До них відноситься хлорофіл, каротин і інших. У цих пігментів різна хімічна структура.
Отже, колір квітів залежить від наявності пігментів «антоціанину» і «пластидів». Одні пігменти забезпечують один колір, інші - інший.