Проект «Класичне мистецтво і тінейджери» для учнів 6-8класів

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 10:43, 12 вересня 2010, створена Admin (обговореннявнесок)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук

Під час реалізації даного проекту використовувалися знання учнів з таких предметів освітньої галузі «естетична культура»; образотворче мистецтво, музика, що включає знання з хореографії. Над ним працювати діти віком 12-15 років (6-8 класи).

Ідея проекту виникла в процесі бесід з дітьми на уроках образотворчого мистецтва, під час позакласних заходів з музики та тематичних вечорів. Саме там діти, особливо тінейджери, що, здавалось би, не повинні цікавитись класичним мистецтвом, запропонували спробувати якимось чином наблизити «старе» мистецтво до сучасного з тим, щоб молодь із задоволенням до нього долучалась. Тому ідея проекту очевидна: дослідити вплив класичного мистецтва на сучасне та створити фестиваль тінейджерського мистецтва, який би привернув увагу підлітків до «старого», немодного мистецтва, утворивши «сплав» одного з іншим. А ще — створити свій веб-сайт для спілкування з однолітками з інших шкіл та, можливо, країн.

Для цього ініціативна група учнів .шукали необхідну інформацію, аналізували її, узагальнювали у вигляді мультимедійних презентації, публікації, веб-сайту. Спочатку вони ознайомилися з проектом за буклетом, який був запропонований вчителем, удосконалили його і розповсюдили серед однолітків та дітей з інших класів. До них приєднались однодумці. Усі разом вони обговорили проект з учителем, намітили план його реалізації й розподілили обов'язки. Тоді відшукали необхідні їм ресурси, матеріали, обладнання, на гуртку глибше вчилися працювати з веб-браузером для перегляду веб-сайтів, програмами для створення мультимедійних презентацій, публікацій та веб-сайтів, опрацювання зображень, табличним процесором, текстовим редактором. Адже в процесі роботи діти шукали додаткову інформацію в Інтернеті, підбирали ілюстрації до теми «Класичне мистецтво і тінейджери: сумісність чи боротьба протилежностей?».

Захищали проект та оцінювали роботи з тим, щоб пізніше представити його на обговорення у школі. Учасники проекту досліджували, якими стилями мистецтва цікавляться їх однолітки та сучасні молоді люди взагалі, чи може класичне мистецтво подобатись та сприйматись їхніми однолітками, яким чином це реалізувати. Для цього вони провели опитування серед тінейджерів, відвідували дискотеки різних рівнів, запросили спеціаліста, викладача хореографії Кременецького педагогічного інституту Ткач Н.А., яка показала їм суть та вчила сучасних видів дансингу, пробували створювати нові мелодії та аранжування з використанням комп'ютерних програм та сучасних музичних центрів та інструментів. Спілкувалися зі справжнім професійним ді-джеєм. Вивчали в Інтернеті сучасне образотворче молодіжне мистецтво - стріт-арт у стилі графіті та намагались його відтворити в альбомах з подальшим перенесенням на стіни автобусної зупинки в селі, У результаті проведених заходів діти побачили можливість підготовки тінейджерського фестивалю, що включав би сучасне інтерпретування класичних творів мистецтва.

У дослідницькій роботі над проектом учні використовували інформаційно-комунікаційні технології для створення презентації, публікації та веб-сайта, спроб аранжування мелодій, Інтернет для добору інформації та розширення знань про нові течії в сучасному мистецтві.

Учитель для заохочення учнів підготував власну презентацію проекту у вигляді буклета, підібрав Інтернет-галерею творів графіті. У ході роботи над проектом допомагав дітям вибирати з потоку інформації те, що найбільше доцільно використати саме для даного проекту.

Результатом реалізації проекту «класичне мистецтво і тінейджери» став фестиваль тінейджерського мистецтва «Продвинута класика».

Після закінчення роботи над ним учнів вирішили створити осередки, що дозволили б дітям реалізувати свої здібності та обдарування з образотворчого, вокального та хореографічного мистецтва в сучасній інтерпретації. Таким чином багато підлітків нашої школи, які раніше не мали визначеного хобі, стали учасниками таких молодіжних об'єднань. Особливо відрадно констатувати той факт, що деякі важковиховувані діти знайшли себе в цих видах мистецтва.

Діти, що брали участь у проекті та їх ровесники, що побачили результати їх дослідження, покращили своє ставлення до уроків образотворчого мистецтва, стали ініціаторами позакласних заходів даного профілю. Разом з учителем, за можливості, застосовують сучасну інтерпретацію пісень та завдань-образотворчого характеру. Шкільний радіоцентр тепер поряд із сучасними транслює класичні музичні твори.

Учасники танцювального гурту «Ейфорія» стали призерами обласного конкурсу художньої самодіяльності «Звичайне диво» (II місце). Учасники художньої студії презентували свої роботи на численних районних та обласних виставках.

На мою думку, головним результатом проекту є значне підвищення інтересу дітей до класичного мистецтва через філіал художньої школи та участь їх у художній самодіяльності.

Я створила електронний посібник «Міні-галерея кращих зразків світового образотворчого мистецтва», що дає можливість учням на кожному уроці образотворчого мистецтва у 5 класі працювати над власною інтерпретацією творів майстрів-художників, створювати свої шедеври за допомогою програми Раті.

Колеги по роботі, спостерігаючи за реалізацією проекту «Класичне мистецтво і тінейджери», виявили бажання та пройшли 100%-ово курси за програмою Інтел та почали активно застосовувати комп'ютер на уроках та в позакласній роботі, стали призерами та переможцями конкурсів районного та обласного масштабу.

Дирекція школи розглядає можливість залучення працівників районної музичної школи для організації занять хореографічного гуртка. Цей проект став початком навчальних проектів.

Результати проекту були презентовані на шкільному фестивалі «Продвинута класика».