Вікі-стаття учнів проекту Чи є раціональне споживання запорукою здоров’я
Зміст
Назва проекту
Правильне харчування-здорова дитина
Автори проекту
Долока Діана, Байкулова Сніжана, Лісова Вікторія, Кондратюк Олександр, Авксентьєв Володимир
Тема дослідження
Харчування підлітків,хвороби, які можуть викликати харчові добавки,принципи правильного харчування.
Проблема дослідження
Гіпотеза дослідження
Неправильне харчування призводить до багатьох хронічних захворювань
Мета дослідження
Дослідити, скільки учнів нашої школи хворіють на хвороби шлунково-кишкового тракту.
З'ясувати, чи знають учні нашого класу як правильно харчуватись.
Дізнатися про харчові Е добавки, їх вплив на організм людини.
Скласти поради як харчуватись правильно, щоб не хворіти.
Результати дослідження
За результатами дослідження медичних зошитів учнів нашої школи, з 200 учнів, які навчаються в нашій школі,21 дитина хворіє на хвороби ШКТ.Результати подано у вигляді діаграми. Здорове харчування — один із фундаментальних факторів, що підтримують здоров’я і настрій людини протягом усього життя. За даними вітчизняних фізіологів (Зубар Н.М., Руль Ю.В.) здоров’я на 40–45% залежить від харчування*. Правильне здорове харчування сприяє росту і розвитку організму, забезпечує нормальний фізичний і психічний розвиток дітей, підвищує імунітет і захищає від несприятливої екологічної ситуації, що оточує нас сьогодні. На теперішній час загальний рівень знань про здорове харчування не такий високий. Додає масла у вогонь реклама і пропаганда з усіх боків харчових продуктів і закладів швидкого обслуговування (так званих фаст-фудів), які не мають нічого спільного з раціональним харчуванням. Режим здорового харчування вимагає дотримуватися:
• певного часу, тривалості та кратності прийому їжі, рекомендованих інтервалів між прийомами їжі;
• послідовності вживання блюд і прийомів їжі;
• розподілу добового раціону протягом дня (маси, енергетичної цінності, якісного складу страв за прийомами їжі);
• інтервалів між прийомами їжі, роботою, сном.
Прийом їжі в певний час виробляє умовні рефлекси, забезпечує ритмічність процесів секреції і оптимальне виділення
Двадцятирічній, активній дівчинці кожен день необхідно:
- 150 грамів зернових;
- 2 чашки продуктів харчування рослинного походження;
- півтори чашки фруктів;
- 3 чашки молочних продуктів;
- 150 грамів м´ясних і бобових продуктів харчування;
- 5 чайних ложок масел.
Дванадцятирічному, активному хлопчикові кожен день необхідно:
- 200 грамів зернових;
- 3 чашки продуктів харчування рослинного походження; - 2 чашки фруктів;
- 3 чашки молочних продуктів; - 200 грамів м´ясних і бобових продуктів харчування; - 6 чайних ложок масел.
Сприяйте здоровій вазі Погане харчування може сприяти розвитку таких захворювань, як нервова анорексія або булімія. За даними експертів, діти потребують годину щоденної фізичної активності.
Коротко про харчові добавки
Останнім часом, читаючи склад продукту на упаковці, дедалі частіше натрапляєм на речовини, позначені літерою Е та цифровим кодом. Це так звані харчові добавки, які не є обов’язковими компонентами продуктів. Проте їх використовують з метою: - збереження поживних властивостей харчових продуктів;
- надання харчовим продуктам більш привабливого вигляду;
- збільшення терміну зберігання харчових продуктів;
- полегшення технології обробки продовольчої сировини;
- здешевлення готової продукції.
Всі харчові добавки, перш ніж потрапити у виробництво, проходять тести на нешкідливість для людського організму. І тільки в тому випадку, якщо тести пройшли успішно, харчові добавки рекомендуються до широкого застосування. Виробник гарантує, що в нормальній дозі вони не викличуть інтоксикації. Але під час більш детального ознайомлення виявляється, що не завжди дозволені харчові добавки є безпечними. Потужна харчова індустрія, яка отримує мільйонні прибутки у всьому світі, прагне якнайкраще вдосконалити товарний вигляд, смак, колір продуктів, незважаючи на той факт, що втрачається природний вигляд їжі. Хоча в тому винні також і ми самі. Погодьтеся, що ви краще купите сосиски приємного рожевого кольору, ніж невизначеного сірого, але саме він є характерним для вареного м’яса. А рожевого кольору надає барвник натрій нітрит. Розрізняють 30 типів харчових добавок. Основні з них: Є 100 – 199. Барвники. Підсилюють чи відновлюють колір продукту. Є 200 – 299.Консерванти. Підвищують термін зберігання продуктів, захищають їх від мікробів. Є 300 -399. Антиокисники. Захищають від окиснення. Є 400 – 499. Стабілізатори. Зберігають задану консистенцію. Загущувачі – підвищують в’язкість. Є500 – 599. Емульгатори. Створюють однорідну суміш продуктів, що не змішуються, наприклад води й олії. Є 600 – 699. Підсилювачі смаку й аромату. Є 700 – 800. Запасні індекси. Є 900 – 999.Піногасники. Запобігають утворенню піни чи знижують її рівень. Майже все, що ми їмо щодня, містить вищезазначені харчові добавки. Зокрема, рибні пресерви містять консервант Є-211, що сприяє розвитку раку. Плавленим сирком „Дружба”, якщо його їсти щодня, можна надмірно підвищити холестерин в крові, оскільки він містить емульгатори Є-450 і Є-451. Ковбасний сир також містить багато консервантів, зокрема, Є-451, Є-452, Є-412, Є-415, які негативно впливають на здоров’я, спричиняючи онкозахворювання. Сир твердий „Мармуровий” містить один ракоутворюючий емульгатор Є-252 та один невідомий консервант. Печиво „Топлене молоко” може горіти, як свічка, і при цьому виділяти їдкий дим. Можливо, справа у тому, що до його складу входить стабілізатор Є-503, який визнано небезпечним для життя і здоров’я людини. Ковбаса „Варена” містить ракоутворюючі компоненти Є-451 та Є-452. При частому вживанні ковбаси копченої „Посольської” теж можна захворіти на рак, адже вона містить у собі цілий „букет” шкідливих консервантів – Є-451, Є-452, Є-450, Є-250. Не поступається іншим за вмістом небезпечних складників і ковбаса варена „Ніжна”, куди входять Є-450, Є-451, Є-452, Є-250. Улюблена всіма дітьми згущенка уже не корисний продукт, бо містить Є466. Шоколадний рулет від торгової марки „Конті” може бути шкідливим для шкіри через Є160. Файл:Рррр.jpg
Висновки
Ми з'ясували, що правильне харчування відіграє в житті людини важливу роль. В ході проекту учні навчилися відбирати продукти харчування, які корисні для їх здоров'я. При дослідженні продуктів харчування в нашому повсякденні, визначили харчові добавки, які потенційно можуть містити в собі трансгени.
Корисні ресурси
http://www.epochtimes.com.ua/health/health/menyu-zdorovogo-kharchuvannya-bude-smachno-103367.html