''Середньовічне європейське суспільство''

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 13:57, 17 вересня 2012, створена Дарья Разумович (обговореннявнесок)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Середньовічне європейське суспільство

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Предмет - Всесвітня історія. 7 клас.

Тема - Середньовічне європейське суспільство

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

Навчальний проект: «Середньовічне європейське суспільство» розрахований на учнів 7 класу. Виконується в межах вивчення теми «Народження середньовічного світу, особливості його розвитку». У межах проекту передбачені наступні види діяльності учнів: індивідуальна, групова, спільна робота вчителя та учня. Реалізація проекту сприяє розвитку навичок самостійної роботи з історичними джерелами та ІКТ, які дуже важливі у ХХІ столітті.

Для роботи над проектом учні об’єднуються в три групи: «Духівництво», «Рицарі», «Селяни». В цьому проекті учні виступають у ролі представників трьох станів західноєвропейського середньовічного суспільства, які проводять дослідження структури середньовічного суспільства, збирають та узагальнюють фактичний матеріал по кожному зі станів середньовічного суспільства, дізнаються про сімейні традиції та особливості побуту в середні віки, визначають місце та роль кожного стану в суспільстві за доби середньовіччя.

Результати проекту учні представляють у формі мультимедійної презентації.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі

Після цього уроку-проекту учні зможуть:

— Називати стани середньовічного суспільства в Європі;

— Визначати місце кожного стану в суспільстві;

— Розповідати про особливості та традиції сім’ї в середні віки;

— Висловлювати судження щодо характерних рис структури середньовічного суспільства;

— Створювати мультимедійні презентації як інструмент для спілкування, дослідження, організації, оцінювання інформації;

— Самостійно шукати інформацію, критично та компетентно її оцінювати;

— Продуктивно працювати разом з іншими в групах.

Опис оцінювання

На початку проекту вчитель визначає знання учнів у формі бесіди. Учні заповнюють таблицю «Знаю – Хочу дізнатися – Дізнався» (З-Х-Д). Після перегляду стартової презентації вчителя, проводиться опитування для виявлення інтересів учнів. Учні діляться на групи в залежності від інтересів та складають план роботи над проектом.

Впродовж роботи над проектом учні проводять спостереження груп, самооцінку та рефлексію, оцінювання роботи кожного учня в групі та попередні результати проекту, заповнюють форми само оцінювання в групах.

Наприкінці роботи над проектом проводяться робота з картками та оцінювання демонстрацій продуктів проектів – мультимедійних презентації. Для оцінювання результатів роботи в проекті використовувались критерії оцінювання роботи груп та оцінювання учнівських проектів – мультимедійних презентацій.

Діяльність учнів та вчителя

Діяльність учнів по роботі в межах проекту поділяється на чотири етапи.

Перший етап. Проект починається з вивчення здібностей та інтересів учнів. Вчитель демонструє стартову мультимедійну презентацію з метою виявлення уявлень та інтересів учнів. Учні заповнюють таблицю «Знаю – Хочу дізнатися – Дізнався» (З-Х-Д). Проводиться опитування. Проводиться обговорення теми проекту, проблеми та ідеї.

Другий етап. Проводиться розподіл учнів на три групи: «Духівництво», «Рицарі», «Селяни». Кожна група ознайомлюється із завданнями. Складається план, за яким учні будуть проводити дослідження. Визначається необхідне обладнання для проведення дослідження. Розподіляються обов’язки на проведення конференції;

Третій етап. Виконання проектів. Учні проводять дослідницьку роботу, шукають інформацію в Інтернеті та друкованих виданнях. Опрацьовують інформацію. Працюють над створенням презентацій. Учні заповнюють форми самооцінки в групах.

Четвертий етап. Вчитель контролює діяльність і консультує учнів протягом всього проекту. Проводиться конференція, на якій кожна група захищає свій проект. Для оцінювання результатів роботи в проекті використовувались критерії оцінювання роботи груп та оцінювання учнівських проектів – мультимедійних презентацій. Проводяться робота з картками.

Приклад учнівської презентації

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Дар'я Разумович

Фах, навчальний предмет

Учитель історії

Навчальний заклад

Дружківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №7 Дружківської міської ради Донецької області

Місто\село, район, область

м. Дружківка, Донецька область

Контактні дані

dasharazumovich12@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

13.08.2012 - 18.08.2012

Місце проведення тренінгу

Дружківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №7

Тренери

Зоненко Наталія Василівна