Портфоліо Отруйність спиртів.Дія спиртів на організм людини.

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 07:08, 17 вересня 2012, створена Viktoriya2473 (обговореннявнесок) (Діяльність учнів (Скопіювати з Плану))

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Отруйність спиртів. Дія спиртів на організм людини

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Вік учнів, клас

9 клас,15 років

Стислий опис проекту

Навчальний проект «Отруйність спиртів. Дія спиртів на організм людини» ,9 клас,.

Повний План вивчення теми

План шаблон

Навчальні цілі

1) формування навичків створення презентацій .

2) Формування в учнів умінь:

- виявити згубну дію алкоголю на організм людини

- познайомити учнів з небезпечними наслідками вживання алкоголю

- учити приймати осмислені рішення

- розвивати особову і цивільну відповідальність підлітків

- сприяти формуванню здорового способу життя

- навчити робити вільний вибір за умови повної обізнадності

3)Учні навчаться відібрати інформацію, відповідно до контрольних списків виберуть об'єкт і предмет дослідження;

4)При спілкуванні дізнаються про думку інших учасників при виконанні спільної роботи; застосують методи критичного мислення; визначать критерії оцінювання кожної групи; оформять результати дослідження та презентують їх;також навчаться використовувати закон про авторське право.

Опис оцінювання

На початку проектної діяльності проводиться опитування з теми Властивості спиртів. Учні оцінюють веб-сторінки за відповідною формою. Діти діляться на п’ять груп. Впродовж роботи оцінюється своєчасність виконаної роботи,логічность викладання матеріалу,джерела інформації,творчий підхід, вміння робити висновки, відповідність цілям результату роботи. Для виконання робіт учнями розробляются дидиктичні матеріали. Наприкінці роботи над проектом оцінюється демонстрація результатів проекту за критеріям оцінювання учнівських робот.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

На підготовчому етапі :

вчитель обговорює з батьками учнів питання, пов'язані з проведенням проекту, використанням домашніх комп'ютерів, доступудо Інтернету і бере дозвіл використання поштовою скринькою, скласти список батьків, бажаючих надати будь-яку допомогу. Вчитель складає список необхідного обладнання (фотокамера, сканер, лабораторне обладнання, диктофон тощо) і план-графік використання комп'ютерів у класах природничого циклу, бібліотеки / медіатеки, підготовує необхідні книги та електронні матеріали, формує підбірку веб-сайтів по темі проекту. Вчитель проводить підготовчі заняття зі школярами - учасниками проекту.Вчитель продумує заохочення та призи учасникам проекту. Вчитель запрошує на презентацію проекту представників шкільної редколегії і батьків, вчителів школи, поміщає статтю про навчальний проект на шкільному сайті.Вчитель приготовлює необхідне приладдя для практичних занять.Вчитель визначає порядок зберігання файлів учнів на шкільному комп'ютері та доступу до них.Вчитель та учні продумують тріаду питань: основоположні питання, проблемні питання, навчальні питання, розподілити проблемні питання між учнями; вчителям зібрати матеріали в допомогу проведення проекту. Далі вчитель на блозі проводить опитування за допомогою форми і формує групи за бажанням. Перша група дітей створює презентацію історичного напрямку теми. Друга група проводить хімічні досліди і створює презентацію про склад алкогольних напоїв. Третя група створить презентацію про вплив алкоголю на живі організми. Четверта і п’ята групи відповідно створюють презентації про правові і соціальні аспекти впливу алкоголю. Також діти створюють поштову скриньку для зв’язка з вчителем та учнями.

Впродовж роботи над проектом

За допомогою публікації діти дізнаються про метод проектів . Переглянув презентацію учні ознайомлюються з темою проекта «Отруйнтість спиртів. Дія спиртів на організм людини»і обговорюють ключові та тематичні запитання .Знайомляться з критеріями оцінювання учнівських робот.

Кожна група отримує тематичні та змістові запитання і критеріі оцінювання учнівських робіт. Вчитель проводить консультації після уроку та у дістанційному режимі. Вчитель на уроках проводить опитування,  надає завдання для виконання  за темою проекта та обговорює з учнями форми представлення результатів навчальної діяльності. Під час роботи над проектом, працює  шкільній фотограф. Вчитель запросить шкільну пресу для висвітлення роботи над проектом. Вчитель та учні  оцінять проведену роботу (самооцінка вчителя, самооцінка учнів, відгуки учнів, опитування батьків). Вчитель проводить обговорення та виставляє оцінки за результатами навчальної роботи.

На заключному етапі

Учні кожної групи захищають презентацію на останньому уроці теми за бланком оцінювання. Вчитель підводить підсумки, продумує план наступних робіт, розсилає подяки всім, хто допомагав у проведенні проекту, видаляє непотрібні файли зі шкільного комп'ютера, повертає обладнання, книги, організовуває презентацію підсумків проекту для керівництва школи,нагороджує відзначившихся учнів грамотами.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Коротя Вікторія Іванівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель хімії

Навчальний заклад

Новосвітська ОШ I-III ступенів

Місто\село, район, область

смт Новий Світ, Старобешівський район, Донецька область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

13.08.2012-18.08.2012

Місце провведення тренінгу

Новосвітська ОШ I-III ступенів

Тренери

Борюшова Олена Олексіївна