Портфоліо Вітюк Ганни з теми: "Історія розвитку обчислювальних пристроїв - з минулого в майбутнє"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 01:13, 17 вересня 2012, створена Nuta1910 (обговореннявнесок) (Опис оцінювання)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Історія розвитку обчислювальних пристроїв - з минулого в майбутнє

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика

Навчальні цілі

Зацікавлення учнів темою проекту. Розвиток комунікативних навичок і навичок роботи в группі. Безпечний і швидкий пошук потрібної інформації в мережі Інтернет, дотримання авторських прав. Знати покоління комп'ютерів, їх елементну базу і роки застосування, прадавню історію розвитку обчислювальних приладів, складові частини сучасного комп'ютера і сконструювати "комп'ютер майбутнього". Складати діаграми і схеми за допомогою різного програмного забезпечення. Отримати навички роботи з блогом.

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту

Проект реалізується у 7 класі за темою «Основи роботи за комп’ютером. Історія розвитку обчислювальної техніки» за авторською программою В.В. Володіна, І.Л. Володіної та інших. Учні здійснюють дослідженя використовуючи підручник «Основи інформатики. 7 клас» В.В. Володіна, І.Л. Володіної та інших., науково-популярні книги, Інтернет-ресурси. Проект розрахований на 3 уроки. На першому уроці вчитель ставить завдання учням, проводить опитування за допомогою таблиці ЗХД, формує групи для роботи над проектом, демонструє презентацію з Основними, Тематичними і Змістовними запитаннями, ставить перед групами учнів конкретні завдання. Група складається з 4-5 учнів (журналіста, дослідника, історика, дизайнера). Кожна група має своє Тематичне запитання для реалізації і одне додаткове завдання для всіх (розробити «майбутній комп’ютер»). Захист презентацій або блогів відбувається на 3 урок.

Публікація про метод проектів

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Документ для фасилітації

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Презентація вчителя

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження проекту

Навчальні цілі

Формування первинних навичок 21 століття, а саме: • Здатність оригінальності та інноваційності в діяльності • розвиток, впровадження та донесення нових ідей до інших; • здійснення вибору та прийняття комплексних рішень; • постановка суттєвих запитань для прийняття кращих рішень; • аналіз та синтезування інформації для вирішення проблем та відповіді на запитання; • ефективного формулювання думок та ідей шляхом їх чіткого висловлення; • можливість ефективно співпрацювати з різноманітними групами; • вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати її; • належне використання цифрових технологій; • належна та продуктивна праця разом з іншими; • якісне і вчасне виконання роботи та інші.

Опис оцінювання

Для оцінювання навчальних досягнень учнів під час проекту використовую тестування впродовж вивчення всієї теми для контролю над правильними знаннями учнів і чи правильно вони розуміють Основне запитання теми і інші важливі проблеми. Визначення попередніх знань та умінь учнів, а також очікуваних результатів відбувається за допомогою Таблиці ЗХД. В процесі роботи над блогом учні створюють публікації та керуються при цьому методичними вимогами щодо створення та планування публікацій. Періодичний перегляд та читання їх записів на відповідні коментарі та відгуки дозволяє оцінити розуміння учнів і за потребою скерувати їх навчальння у правильному напрямку. На різних етапах проведення та реалізації проекту, планування та провадження своїх планів, учні використовують план своєї діяльності. На останньому зайняти-захисті учні оцінюють як самі себе (самооцінювання з використанням Форми самооцінювання), так і вчитель, котрий керуються своєю Формою оцінювання. Впродовж роботи доцільно використовувати Онлайн опитувальник знань учнів. Під час підсумкового оцінювання учні обговорюють Ключове питання та презентують свій блог.

Діяльність учнів та вчителя

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери