Портфоліо Костюкевич О. О. "Еталон честі в Середні віки"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 08:53, 14 вересня 2012, створена Kostjukevich1987 (обговореннявнесок) (Навчальні цілі)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

"Еталон честі в Середні віки"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет - Всесвітня історія. Дотичний предмет - Етика.

Навчальні цілі

Після завершення навчального проекту учні зможуть: оперувати поняттями лицар, феодальне суспільство теорія трьох станів; оцінювати Інтернет- ресурси та знайдену інформацію про лицарів; відбирати та систематизувати інформацію з різних джерел та підручників для підготовки презентації; розуміти та усвідомлювати значення кодування символів у комп’ютері; використовувати елементи оцінювання для оцінки діяльності групи, власної та своїх товаришів; набудуть навиків спілкування та обговорення проблем з використання Інтернет- ресурсів.

Вік учнів, клас

7 клас, 13-14 років

Стислий опис проекту

Проект виконано в рамках програми вивчення всесвітньої історії в 7 класі з теми «Нова структура і теорія трьох станів». Під час роботи над проектом учні розширять свої знання про епоху Середньовіччя. Сам проект дослідження акцентується на вивченні одного із прошарків середньовічного суспільства – лицарях. Учні досліджуватимуть постать лицаря з морально-етичної точки зору,проведуть аналогію із сьогоденням. Захист проекту у формі створення презентації та учнівського блогу.

Повний План вивчення теми

План вивчення

Опис оцінювання

На початку виконання проекту: тестування учнів з метою виявлення їхніх знань соціологічне опитування),разом з учня створення таблиці ЗХД для виявлення інтересів учнів з даної теми та складання і затвердження групових планів роботи над проектом (підказки до планування).

Впродовж роботи над роботи: поточне оцінювання діяльності учнів згідно критеріїв створення блогу,презентації, контрольного списку презентації, самооціювання учнів у груповій діяльності.

Наприкінці роботи над проектом: заповнення таблиці ЗХД для перевірки виконання мети (чи знайшли учні відповіді на проблемні питання, які вони собі ставили на початку роботи), оцінювання результатів учнівських робіт згідно критеріїв.

Діяльність учнів та вчителя

На початку виконання проекту: тестування учнів з метою виявлення їхніх знань (анкета,як соціологічне опитування), разом з учня створення таблиці ЗХД для виявлення інтересів учнів з даної теми та складання і затвердження групових планів роботи над проектом (підказки до планування). Впродовж роботи над роботи: поточне оцінювання діяльності учнів згідно критеріїв створення блогу, презентації, контрольного списку презентації, самооціювання учнів у груповій діяльності, оцінювання учнями власної діяльності – ведення щоденника досліджень. Наприкінці роботи над проектом: заповнення таблиці ЗХД для перевірки виконання мети (чи знайшли учні відповіді на проблемні питання, які вони собі ставили на початку роботи), оцінювання результатів учнівських робіт згідно критеріїв. Методичні засади Попередні знання та навички - Навички роботи на комп'ютері (створення папок, робота з текстовими редакторами, з презентаціями) - Пошук інформації в мережі Інтернет; Діяльність учнів та вчителя До початку вивчення теми: Учитель формулює назву проекту, основні, проблемні, змістові питання, створює буклет для батьків з метою ознайомлення з концепцією використання проектів у школі, презентацію для учнів. Учитель знайомить учнів з вступною презентацією, проводить бесіду з учнями за ключовим та тематичними питанням проекту. Учні переглядають вчительську презентацію, виконують завдання з формуючого оцінювання(заповнюють таблицю ЗХД ) і об'єднуються в групи(3-4 учня).

І група «Дослідники» досліджують питання « Лицарі: професійні воїни чи люди честі?»

ІІ група «Соціологи» проводять опитування «Чи є лицарі в ХХІ ст.?»

В групах здійснюється складання планів дослідження (учні отримують друковані підказки) та розподіл обов’язків обговорення інформаційних джерел, які використовуватимуться в процесі реалізації проекту, пошук необхідної інформації.

В ході проекту:

Усі групи узагальнюють та систематизують отримані результати, після чого :

І група «Дослідники» результати своєї роботи оформлюють і представляють у вигляді учнівської презентації.

ІІ група «Дослідники» результати свого дослідження представляють у вигляді блогу .

Вчитель проводить оцінювання діяльності учнів згідно розроблених критеріїв, разом з учнями обговорюють та аналізують результати роботи, завершують заповнення таблиці ЗХД.

Учні виконують самооцінювання та рефлексію.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Костюкевич Оксана Олександрівна

Фах, навчальний предмет

Вихователь

Навчальний заклад

Липлянська спеціальна зош-інтернат

Місто\село, район, область

Село Липляни, Ківерцівський район, Волинська область.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

03-14 вересня 2012року

Місце проведення тренінгу

Волинська область, м.Луцьк, ВІППО

Тренери

Остапчук Лариса Романівна