Портфоліо Лазарук Тетяни з теми
Зміст
Назва проекту
Музична математика
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
математика, музика
Навчальні цілі
В учнів будуть вдосконалюватися навички збирання даних кількома способами, аналізу, впорядкування, осмислення та опрацювання відомостей про те, світове мистецтво багато в чому зобов'язане математиці.
Учні зможуть визначати та складати стислий опис подій, відкривати математичні співвідношення між окремими звуками. Розвивати, проваджувати та доносити нові ідеї до інших.
Розумітимуть використання інформаційних ресурсів в своїй роботі з правових та етичних питань.
Збирати експериментальні дані; впорядковувати їх, готувати для демонстрації, надавати пояснення, аргументувати та робити висновки.
Вік учнів, клас
11-12 років, 6 клас
Стислий опис проекту
Навчальний проект розрахований для учнів 6 класу. Наприкінці вивчення теми «Звичайні дроби» на узагальнюючий урок пропоную учням розглянути тему щодо зв’язку математики і музики. Пропоную учням виконати учням навчальний проект за темою «Музична математика». Це проект-дослідження. Результатом його буде встановлення взаємозв’язків між математикою і музикою.
Повний План вивчення теми
Опис оцінювання
Діяльність учнів та вчителя
Перед проектом вчитель учням пропонує опитування. Заняття 1
Вчитель демонструє учням буклет про метод проектів. Говорить тему проекту. Вчитель ставить перед учнями ключове запитання, показує учням вступну презентацію, в ході якої та після неї варто провести з класом обговорення наступних запитань: 1. Чи є музика проявом прихованої математики? 2. "Як ви розумієте слова Піфагора – Все є число"? 3. Які відомі математики присвячували свої праці музиці? Учні повинні заповнити ЗХД і організаційну діаграму. Вчитель учням пропонує документ для фасилітації.
Заняття 2 і 3
Вчитель зустрічається з учнями і об’єднує їх в три групи. Кожна група отримує своє завдання. Перша група здійснювала пошуки зв’язків між двома шкільними предметами: музикою і математикою. Вони проаналізували що спільне є між музикою і математикою, які математичні символи використовуються в музиці. Друга група займалася теорією Піфагора про гармонію чисел. Встановлювали зв’язки звичайних дробів з музикою. Третя група група досліджувала які відомі математики присвячували свої роботи музиці. Вчитель запропоновує учням переглянути презентацію «Авторське право». Учні заповнюють дозвіл на використання інформаційних ресурсів. Учні знаходять інформацію в Інтернеті про походження дробових чисел, їх використання в музичній сфері. Заняття 4-10 Учні досліджують які математичні символи найчастіше використовуються в музиці, який існує зв’язок між звичайними дробами і нотами, чому світове мистецтво багато в чому зобов’язане математиці, опрацьовують відомості з біографії відомих математиків, щоб з’ясувати які є праці відомих математиків на музичні теми. Учні за допомогою електронної пошти присилають свої дані на адресу вчителя. Вчитель обговорює учнівські зібрані дані з ними в чаті.
Протягом дослідження вчитель роздає учням форму оцінювання для дослідження. На основі зібраних даних учні будують діаграми. Заняття 11-13
Учні упорядковують дані, які вони отримали. Учні створюють вікі-статтю. Для оцінювання вчитель роздає учням форму оцінювання прикладу учнівської роботи.
Заняття 14
Учні представляють свій результат у вигляді ВІКІ статті.
вікі-стаття з теми "Музична математика"
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Лазарук Тетяна
Фах, навчальний предмет
вчитель математики та інформатики
Навчальний заклад
Шумська ЗОШ І-ІІІ ст. №1
Місто\село, район, область
М. Шумськ, Шумський район, Тернопільська область.
Контактні дані
0982650706
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
10.09.-15.09.2012 р
Місце проведення тренінгу
ТІППО
Тренери
Босий Ігор Михайлович