Портфоліо Костюкевич О. О. "Еталон честі в Середні віки"
Зміст
Назва проекту
"Еталон честі в Середні віки"
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Основний предмет - Всесвітня історія. Дотичний предмет - Етика.
Навчальні цілі
Після завершення навчального проекту учні зможуть: оперувати поняттями лицар, феодальне суспільство теорія трьох станів; оцінювати Інтернет- ресурси та знайдену інформацію про лицарів; відбирати та систематизувати інформацію з різних джерел та підручників для підготовки презентації; розуміти та усвідомлювати значення кодування символів у комп’ютері; використовувати елементи оцінювання для оцінки діяльності групи, власної та своїх товаришів; набудуть навиків спілкування та обговорення проблем з використання Інтернет- ресурсів.
Вік учнів, клас
7 клас, 13-14 років
Стислий опис проекту
Проект виконано в рамках програми вивчення всесвітньої історії в 7 класі з теми «Нова структура і теорія трьох станів». Під час роботи над проектом учні розширять свої знання про епоху Середньовіччя. Сам проект дослідження акцентується на вивченні одного із прошарків середньовічного суспільства – лицарях. Учні досліджуватимуть постать лицаря з морально-етичної точки зору,проведуть аналогію із сьогоденням. Захист проекту у формі створення презентації та учнівського блогу.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
Опис оцінювання
На початку виконання проекту: тестування учнів з метою виявлення їхніх знань (анкета), разом з учнями створення таблиці ЗХД для виявлення інтересів учнів з даної теми та складання і затвердження групових планів роботи над проектом (підказки до планування). Впродовж роботи над роботи: поточне оцінювання діяльності учнів згідно критеріїв створення презентації, контрольного списку презентації, самооціювання учнів у груповій діяльності, оцінювання учнями власної діяльності – ведення щоденника досліджень Наприкінці роботи над проектом: розгляд асоціативного куща, заповнення таблиці ЗХД для перевірки виконання мети (чи знайшли учні відповіді на проблемні питання, які вони собі ставили на початку роботи), оцінювання результатів учнівських робіт згідно критеріїв.