Опис портфоліо проекту з історії, 7 клас

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 22:40, 12 вересня 2012, створена Nataliya-b (обговореннявнесок) (Повний План вивчення теми)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

«Наодинці з диким полем…»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний навчальний предмет – історія. В навчальних програмах та Державних освітніх стандартах тема має назву «Монгольська навала на українські землі».

Вік учнів, клас

7 клас,12-13 років

Стислий опис проекту

Навчальний проект «Наодинці з диким полем…» з історії України для 7 класів охоплює навчальну тему «Монгольська навала на українські землі», що входить до теми «Галицько – Волинська держава». Тип проекту - дослідницький, творчий, груповий. Основний вид діяльності учнів - самостійна дослідницька робота, написання творчих робіт, використання інтернет-ресурсів, підготовка та проведення підсумкової інтерактивної конференції. Перед початком проекту учні отримали такі ролі: історик, літературознавець, літописець, психолог, аналітик.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Опис оцінювання

Визначення попередніх знань учнів щодо теми відбувається під час заповнення таблиць З-Х-Д. Поточне оцінювання ґрунтується на відповідях на запитання, які попередньо записані вчителем для учнів до контрольних списків з усіх видів діяльності , що передбачена у завданнях, які надаються групам учнів (Контрольний список для усного виступу,Контролльний список планування проекту, Контрольний список процеса дослідження). Учні використовують надані вчителем форми оцінювання кінцевих презентацій. Проводиться також взаємооцінювання у групі враховуючи те, який саме внесок зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його вклад був цінним відповідно до контрольного списку для оцінювання внеску учасника до роботи групи та форми для оцінювання. Також на останньому етапі використовується форма оцінювання мультимедійної презентації для захисту.

Діяльність учнів та вчителя

1.Підготовчий етап. Вступ у проект. Учні під керівництвом вчителя придумують назву проекту. Затвердження сценарію, введення та обговорення критеріїв. Складання ключових та тематичних питань, визначення форми захисту проекту. Об`єднання учнів у три групи, кожна з яких отримує для дослідження конкретне тематичне питання та завдання.

2.Самостійна дослідницька робота учнів. Учні збирають необхідні матеріали, досліджують їх та виконують отримані раніше питання.

3.Попереднє представлення результатів дослідження. Учні впродовж роботи над проектом заповнюють перевірочний аркуш для розуміння того, де вони знаходяться в проекті і куди вони рухаються. Учні відвідують вчительську консультацію, щоб отримати відгуки на свої роботи, прояснити непорозуміння.

4.Представлення результатів дослідження (Пиклад учнівської роботи). Захист проектів. Вчитель надає учням листи для самооцінки.

Підчас вивчення теми учні досліджують історичні джерела, працюють з інтернет-ресурсами, довідниками з історії України. З метою з`ясування навчальних потреб учнів вчитель використовує схему З-Д-Х. Інтернет-ресурси та інші джерела інформації використовуються учнями протягом всього проекту з метою отримання наукової інформації, обміну інформацією між різними групами, створення мультимедійних презентацій, доступ вчителя до інформації з метою поточного моніторингу виконання проекту. На початку вивчення теми вчитель проводить опитування учнів з метою диференціації навчальних завдань при поділі класу на групи. Учні одразу отримують певні форми та чіткі критерії оцінювання, що дозволяє розвивати самоспрямованість учнів та отримати певний прогрес у навчанні. Необхідною умовою для навчання є фасилітація: вчитель заздалегідь оголошує учням план впровадження діяльності в межах певної теми, розробляє мультимедійну вступну презентацію, проводить з учнями бесіди та надає інструкції щодо безпечної та етичної спільної праці, розробляє чіткі критерії оцінювання різних видів діяльності. Важливим є також систематичний перегляд вчителя робіт учнів та коментар до них з конкретними зауваженнями та пропозиціями.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Бенцель Наталія

Фах, навчальний предмет

Вчитель історії

Навчальний заклад

Комсомолська ЗОШ І-ІІІ ст.№1

Місто\село, район, область

м. Комсомольське, Старобешівський р-он, Донецька обл.

Контактні дані

Адреса навчального закладу: вул. Шкільна,1, м. Комсомольське, Старобешівський р-он, Донецька обл.

Тел.: (062)535-22-12

e-mail: komsodin@ukr.net

Відомості про тренінг

Тренінг в рамках НП "Відкритий світ"

Дати проведення тренінгу

16.08.-23.08.2012р.

Місце проведення тренінгу

Комсомольська ЗОШ І-ІІІ ст.№1

Тренери

Макарова В.І.