Портфоліо Погорелец Ірини Вікторівни з теми "Голонасінни"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 13:46, 8 вересня 2012, створена Bobyleva Vita (обговореннявнесок) (Тренери)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Голонасінні

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Біологія

Навчальна тема

Голонасінні

Вік учнів, клас

7 клас, 13-14 років

Стислий опис проекту

Навчальний проект «Голонасінні». Предмт біологія 7 клас, тема «Голонасінні». Основні види діяльності учнів на час виконання цього проекту - це Еклоги, Лісники, Столяри: 1 група «Екологи» - повинні підготувати презентацію на тему “Пізнавальний репортаж”; 2 група «Лісники» - повинні підготовити інформаційний бюлетень “Хвойні ліси – легені планети. 3 група «Столяри» - повинні підготувати предметну модель меблів для ляльок.


Повний План вивчення теми

В початку проекту вчитель проводить анкетування, інформує батьків та вчителів про даний проект з допомогою публікації. Учні представлять результати своїх досліджень у вигляді презентації, або інформаційного бюлетеню. Інструктаж щодо опанування навичками використання цих інструментів повинен щоденно бути включений у процес занять. 1 Урок Вступне слово вчителя: Від зміни клімату: чергування теплих і холодних, вологих і сухих періодів, змінювалися і рослини. Чому ж вищі спорові не могли добре вижити в нових умовах? Прослухайте ці слова і скажіть, що це означає? - У скількох снігах залишились Самі собою соснові гілки! Мацуо Басьо. Голонасінні – величезна група дерев і кущів, їм належить 1\3 всіх лісів нашої планети. У голонасінних насінні зачатки не сховані, не вкриті, а лежать голо на лусках шишок. Загальна характеристика голонасінних: - відомо близько 800 сучасних видів; - переважно дерева і кущі, що утворюють ліси; - мають добре розвинені вегетативні органи складної будови; - кора і деревина має смоляні канальці з живицею; - листки у вигляді голок або лусок, живуть кілька років; - розмножуються насінням, яке розвивається в шишках; - для запилення не потрібна вода, його здійснює вітер; - до класу Хвойні (Шишконосні) входять 560 видів. Життєвий цикл голонасінних на прикладі сосни: Чоловічі жовті шишки з великою кількістю зрілого пилку вітер переносить пилок на жіночу липку шишку запилення проростає пилкова трубка утворення насінин на насінних лусках дозрівання насіння відкривання покривних лусок висипання насіння перенесення насінин з крильцем вітром проростання насіння утворення молодого проростка сосни. Розповідь про середовище існування голонасінних. Але перш питання: «Яке значення голонасінних у природі та житті людини?». Діти намагаються дати відповідь на це запитання? Далі вчитель демонструє створену презентацію для учнів, у якої сформована тема та завдання цього проекту. Після демонстрації вчитель, з допомогою жеребкування, об’єднує клас у декілька груп. Учитель проводить бесіду щодо безпечної роботи в Інтернеті, роздає дітям контрольні списки. Кожна група отримує проектне завдання: 1 група - Екологи досліджують вплив голонасінних рослин на атмосферу. 2 група – Лісники повідомляють про умови вирощування голонасінних рослин. 3 група – Столяри діляться інформацією про цінні породи хвойних дерев. Обговорюються друковані та електронні ресурсі для збору даних. Вчитель знайомить учнів з формами оцінювання цього проекту. На цьому занятті вчитель здійснює перевірку початкових знань учнів (Таблиця З-Х-Д, діаграми, контрольні списки) і оцінює знання учня на початку проекту. Вдома учні повинні поміркувати, як найкраще сформувати роботу своїй групі.

2 урок Отримавши завдання кожна група висуває гіпотезу. Створює план дій. Розподіляють ролі у своїх групах. Затим йде пошук та обробка інформації. Учні створюють пошук та оцінювання веб - ресурсів, дотримуються при цим законів про авторське право. Учні проводять дослідження користуючись Інтернетом та друкованими джерелами зі своїх тем. Учні критично оцінюють ресурси Інтернету, обираючи для використання у своїх дослідженнях ті, які є достовірними і яким можна довіряти, вони оцінюють веб-сайти за формами оцінювання Інтернет - джерел. З окремими учнями та групами вчитель проводить консультації для відповідей на їх запитання, обговорення їх тем, поясніть, як вони можуть відслідковувати прогрес у роботі та планувати свою роботу: 1 група – Екологи розповідають про хвойні ліси України, закінчують створення презентацію на тему «Пізнавальний репортаж». 2 група – Лісники повідомляють про методи боротьби з браконьєрством, закінчують створення інформаційного бюлетеня на тему “Хвойні ліси – легені планети ” . 3 група – Столяри демонструють ескізи меблів із деревини, закінчують створення предметної модель меблів для ляльок. 3 урок Проведення презентацій (усних виступів з демонстрацією мультимедійних презентацій). Ці презентації можна провести для певних цільових аудиторій спільноти (в залежності від теми та за вибором учнів) Використовуємо таки форми оцінювання проектів (контрольні списки, діаграми ) для оцінювання робіт учнів. Таблиця «З-Х-Д». Учні виконують письмову підсумкову роботу. Рефлексія.

Навчальні цілі

• Познайомити учнів з особливостями будови водоростей і процесів життєдіяльності. • Розвивати творчу та розумову діяльність учнів на уроці за допомогою лабораторних робіт дослідницького характеру, інтелектуальні якості особистості школярів такі, як самостійність, здатність до оціночних дій, узагальнення, швидкому переключенню; сприяти формуванню навичок самостійної роботи; формувати вміння чітко і ясно викладати свої думки . • Прищеплювати учням інтерес до предмету за допомогою вивчення історії та розвитку науки, застосування інформаційних технологій (з використанням комп'ютера); формувати вміння акуратно і грамотно виконувати математичні записи. • Проведення пошуку у мережі Інтернет з критичним оцінюванням ресурсів, придатних для навчання та досліджень • Вміти створювати переконуючі презентації та вміло їх демонструвати цільовій аудиторії.

Опис оцінювання

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення , навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань на початку вивчення теми організоване обговорення Ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Учні з самого початку роботи над проектами використовують контрольний список для презентації або контрольний список для інформаційного бюлетеню, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Запросіть учнів використовувати Форму оцінювання продукту проекту, щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Та ж сама форма оцінювання використовується і для оцінювання їх кінцевих презентацій завершених проектів. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію, бюлетня, створеної моделі і учнівських письмових відповідей на запитання.

Діяльність учнів і вчителя

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Погорелець Ірина Вікторівна

Фах, навчальний предмет

Біологія

Навчальний заклад

Макіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів№57

Місто\село, район, область

Макіївка, Донецька обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

21.08.2012 - 27.08.2012

Місце проведення тренінгу

Макіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів№57

Тренери

Кононович Тетяна Георгіївна