Портфоліо Павлюченко Інни Сергіївни з теми "Релігія в житті людей в епоху середньовіччя"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 21:51, 7 вересня 2012, створена Павлюченко Інна (обговореннявнесок) (Повний План вивчення теми)

Перейти до: Навігація, пошук



"Релігія в житті людей в епоху середньовіччя"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Історія, інформатика, географія, художня культура, література

Навчальна тема (як записано в програмі)

«Релігійне та культурне життя середньовічної Європи»

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис

Даний проект використовується при вивченні теми «Релігійне та культурне життя середньовічної Європи» з всесвітньої історії в 7-му класі.

В ході виконання проекту учні навчаться здобувати знання самостійно,застосовуючи їх для розв*язання нових пізнавальних і практичних завдань. Ознайомляться з іншими культурами, розширять коло спілкування. Отримають можливість самореалізації, самостійно добираючи інформацію, можливість проявити свої творчі здібності. Учні дізнаються де і коли виникло християнство,розглянуть позитивні та негативні тенденції. Для цього учні об’єднуються у групи, кожна група отримує свої завдання для дослідження.

Кінцевим результатом проекту є навчитися випускати шкільну газету на історичну тематику та презентувати результати своєї пошукової роботи.

Повний План вивчення теми

План [1]

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Вдосконалити навички: • планування дослідницької діяльності; • компонування даних; • порівняння; • перевірки гіпотези. • роботи з даними; • усного мовлення . Розвивати вміння: • аналізу поставленої проблеми; • планування шляхів її розв’язання; • аналізувати отриману інформацію; • оцінювати та узагальнювати результати; • робити висновки. Розвиток : • вміння працювати в групі; • колективно вирішувати проблеми. Вміти: • обговорювати проект та створювати план його реалізації; • вирішувати поточні проблеми при виконанні проекту. Навчитись: • організувати популяризацію проекту; • представляти результати проекту.

Розуміти: • зв’язок проекту та вивчення історії в школі. • значущість своєї навчальної діяльності для суспільства і для себе Поліпшити: • мотивацію при вивченні навчальних предметів. Сприяти: • саморозвитку та самоосвіті. Формувати: • відповідальне ставлення за виконання отриманого доручення; • вміння пристосовуватись до вимог.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

На першому уроці проводиться оцінка первинного досвіду учнів та виявлення їх інтересів за допомогою опитування та мозкового штурму. діаграму ЗХД учні заповнюють під час вступної [2] презентації вчителя . Учні об’єднуються в групи для пошуку відповідей на тематичні питання, обговорюються критерії оцінювання їх проектної діяльності. В ході роботи над проектом вчитель веде спостереження за роботою дітей в групі, учні відповідають на контрольні питання, заповнюють листи для самооцінки та взаємооцінки, виконують тестування для оцінки отриманих знань з програмної теми. За допомогою форм оцінювання оцінюються продукти проектної діяльності учнів. Під час консультацій використовуються контрольні списки та підказки для спрямування самостійності учнів у проекті. Після завершення роботи над проектом: оцінка презентації, самооцінка. Потім проводиться учнівська конференція, де учні презентують результати своєї проектної діяльності, проводиться самооцінка та взаємооцінка роботи над проектом. Учні ще раз переглядають діаграму ЗХД та визначають, чи дізналися вони те, що хотіли узнати або не знали.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Учні знайомляться з темою проекту переглядаючи презентацію [3] про метод проектів на уроці. До консультативної роботи залучити учителя інформатики. В ході презентації учні заповнюють діаграму ЗХД » для вхідного оцінювання навчальних потреб учнів. За допомогою результатів оцінювання формулюють питання, що цікавлять учнів, повідомляють проблемні питання проекту. З презентації вчителя учні отримують завдання та питання, на які їм необхідно відповісти під час виконання проекту. Учні об’єднуються в групи. Кожна група складає план проектної діяльності та розподіляють ролі, що виконують різні члени групи.Вчитель надає правила роботи за комп’ютером , інструкції для пошуку інформації в мережі Інтернет . Учні здійснюють пошук необхідної для проекту інформації.

Обов"язково необхідно пояснити учням, що збираючи та досліджуючи нову інформацію з Інтернету їм треба не забувати про таке поняття як Авторське право та Плагіат. Для опрацювання цих пунктів вчитель роздає учням наступні документи :«Авторське право – тест», «Стратегія протии плагіату досліднецьких робіт» та обговорює їх з ними. Учитель знайомить учнів з правилами оформлення посилань на використані джерела, рекомендує перелік сайтів для підготовки проектів.


1 тиждень: учні отримують завдання спільно збирати інформацію на запропоновану тему;

2 тиждень: учні опрацьовують зібрану інформацію;

3 тиждень: учні створюють [4]презентацію «Релігія в житті людей в епоху середньовіччя»: розповідають, де і коли виникло християнство,хто розв*язував головні питання церковного життя, чи було дозволене вільне сповівдання християнства, чому в середньовіччі вчених вважали чаклунами?Працюючи в групах, учні створюють кінцевий продукт своєї діяльності. Кожна група презентує свою роботу, намагаючись навести якнайбільше прикладів або доказів при відповіді на запитання. Потім проводиться обговорення всім класом. Вчитель пропонує заповнити діаграму ЗХД У заключній частині проекту учні оцінюють свою роботу в групі і розмірковують про отримані знання і навички. Вони також обговорюють розвиток навиків, необхідних у 21 столітті , таких як використання технологій, співпраця, творчість. Оскільки це груповий проект, оцінюються навички співпраці спільно зі знанням предмету. Підводяться підсумки та виставляються оцінки.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Павлюченко Інна Сергіївна

Фах, навчальний предмет

Викладач історії та суспільних дисциплін, всесвітня історія

Навчальний заклад

Мар'їнська загальноосвітня школа-інтернат №3 http://internat-mar.ucoz.ua/

Місто\село, район, область

м. Мар'їнка, Донецька обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

27.08.2012 - 31.08.2012

Місце проведення тренінгу

м. Мар'їнка, Мар'їнська загальноосвітня школа-інтернат №3

Тренери

Месюра Вадим