Портфоліо Барановської Тетяни Іванівни з теми "Розселення рослин у природі. Екологічні групи рослин".

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 19:49, 6 вересня 2012, створена Біолог (обговореннявнесок) (Опис оцінювання)

Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Розселення рослин у природі.Екологічні групи рослин

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

  Біологія, географія


Вік учнів, клас

 12-13 років, 7 клас.

Стислий опис проекту

Учні знайомляться з основними типами рослинних угрупувань, з основними екологічними групами рослин, поглиблюють знання про взаємозв’язок будови органів рослин з функціями, які вони виконують, та про пристосування рослин до різних умов навколишнього середовища. Здійснюючи інформаційні та експериментальні дослідження, групи учнів готують проект, що має визначити закономірності розселення рослин у природі, пристосування рослин у природі до умов навколишнього середовища, а також доцільність вирощування деяких видів кімнатних рослин у своїй класній кімнаті. Дають рекомендації щодо різноманіття кімнатних рослин у кабінеті біології.

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

Продовжити формування цілісного уявлення учнів про природу; уявлень про   різноманітність рослин у природі; поглибити знання учнів про вплив факторів навколишнього середовища на рослини; продовжити формування знань про зв’язок будови органів рослин з функціями; сформувати знання про екологічні групи рослин та про адаптацію рослин до різних умов існування; продовжити формування інформаційних компетентностнй (розвиток умінь працювати з додатковими джерелами інформації); соціальних компетентностей (свідоме ставлення до проблем навколишнього середовища); компетентностей продуктивної творчої діяльності (робота над презентацією);розвивати критичне мислення. В учнів будуть формуватися навички створення презентацій, які будуть переконливими, вдосконалюватися навички збирання даних кількома способами, аналізу, впорядкування, осмислення та опрацювання відомостей.

Опис оцінювання

Стислий опис оцінювання 

Початкове оцінювання учнів проводиться по схемі З-Х-Д , а також в процесі організованого обговорення Ключового запитання. Занотовуючи відповіді учнів, можна використати цей матеріал для обговорення його на індивідуальних і групових консультаціях. Відслідкування прогресу в навчанні учнів відбувається за допомогою Інтернет опитування. Поточний контроль набутих знань та процесу створення групових презентацій контролюється завдяки блогу вчителя Виявлення рівня знань окремих учнів відбувається на уроці в процесі анкетування. В кінці проекту учні демонструють свій продукт, тому тут оцінюється вміння демонструвати свій продукт, форма продукту, ступінь досягнення цілей проекту, виконання завдань проекту і вміння оцінити свій продукт. При оцінюванні використовуються такі документи: Форма оцінювання презентації , Форма оцінювання вікі-сайта . Окрім всього, проводиться заповнення таблиці з-х-д.. Учні використовують Контрольний список для створення презентації, Контрольний список для створення вікі-сайтів. для того, щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Для оцінювання розуміння матеріалу аналізуються записи в щоденнику, при цьому використовуєься Контрольний список розуміння і метапізнання, Рубрики оцінювання Щоденника Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Вчитель використовує Форму оцінювання бюлетеня, Форму оцінювання переконуючої презентації, форму оцінювання продукту проекту щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Контрольне оцінюваня відбувається на заключному уроці. Учні презентують продукт своєї діяльності, працюють над підсумковим есе. Записи в журналах спостережень та досліджень допомагають як вчителю, так і учням здійснювати моніторинг прогресу та краще розуміти зміст. Опитування використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення вищих рівнів та самостійно виконувати проекти. Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів. В ході зустрічі задаються питання, які допомагають відстежити процес мислення і забезпечити відгук на роботу учня в ході проекту Контрольний список розуміння і метапізнання Питання для інтерв’ю.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце провведення тренінгу

Тренери