Графіки навколо нас
Зміст
Назва проекту
Редагування Графіки навколо нас
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Алгебра
Навчальна тема (як записано в програмі)
Графіки навколо нас
Вік учнів, клас
7-А клас, 12-13 років
Стислий опис проекту
При виконанні данного проекту учні об’єднуються в малі групи та виконують пошукову, дослідницьку та демонстраційну роботу.Учитель пропонує тему проекту,ключові питання проекту .На протязі виконання роботи вчитель здійснює контроль над роботою дітей(за допомогою тестів,самооцінювання,взаємоперевірки ).Результатом проекту має бути засвоєння учнями навчального матеріалу згідно з навчальними програмами та Державними освітніми стандартами.
Повний План вивчення теми
https://docs.google.com/document/d/1hJ7P4nKBHYMFQxJp-_3Zl-7fOJ8ZgzF2pH4Z6SugXtE/edit
Навчальні цілі
Сформувати навички інтерпретації графіків реальних подій.Розвивати вміння читати графіки. Розвивати інтерес до предмету; показати практичное направлення теми "Графіки". Виховувати средствами математики уявлення про здоровий спосіб життя. Формування навичок користування интернет-ресурсами для розкриття теми, перегляд ресурсів, запропонованих учителем.
Опис оцінювання
Оцінювання відбувається упродовж навчання за темою. Перед першим заняттям учитель демонструє учням публікацію про метод проектів та пропонує, в залежності від визначених ним можливостей класу, форми З-Х-Д та/або організаційні діаграми. На основі цих форм визначається наявність необхідного рівня знань та умінь, а також визначються навчальні потреби учнів. Крім того, учитель знайомить учнів із формою «Я - розумію!» у розділі підготовка до 1 заняття. У процесі роботи учні використовують контрольний спи сок досліджень та блогу для проведення самооцінювання. В процесі роботи над проектом учні працюють із формою «Я - розумію!». Учитель проводить оцінювання роботи учнів у групах та визначає проміжні результати роботи над проетом. На основі отриманих даних учитель може дещо змінювати завдання, проводячи їх у відповідність до поставленої мети проекту. По завершенню проекту учитель оцінює результати роботи учнів за допомогою форм оцінювання блогу, презентації та вікі-сторінки. Учні працюють їз формою «Я - розумію!» за рахунок чого проводиться самооцінювання роботи над проектом. Підсумкове обговорення – рефлексія проводиться чи усно, або у блозі проекту. З метою оцінювання результатів дослідження блогу, презентації, вікі-сторінки використовуються відповідні форми оцінювання. Після завершення проекту можна виявити відношення до результатів проектучерез використання Опитувального листа. З метою визначення самоспрямування учнів використовується відповідний контрольний список.
Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)
Урок №1 На початку проекту вчитель показує презентацію, проводить опитування з метою визначення навчальних потреб учнів. З‘ясування навчальних потреб учнів буде здійснюватись на основі тестування, використання таблиць З-Х-Д, презентації вчителя. Учням пропонується заповнити таблицю «ЗХД». Кожна група складає орієнтовний план реалізації проекту. Кожна група здійснює пошук інформації (статей, малюнків та відеоматеріалів) в Інтернеті ( учням надається форма оцінювання сайту), бібліотеці, газетах та журналах відповідно до обраної теми. Можливі теми для обговорення можуть включати: 1. Медицина і графіки 2. Прогноз погоди, сейсмологія 3. Графіки в економіці 4. Використання графіків у фізичних процесах 5. Взаємозв’язок математики та природничих наук. В кінці уроку учні працюють із документом «Я – розумію!», самостійно визначаючи навчальний матеріал, з яким варто ще попрацювати.
Урок№2 Запросіть учнів обговорити Тематичні питання: - Чи можна обійтися без уміння читати графіки?
- Чи можуть ці знання згодитися нам в повсякденному житті?
- Що в цьому житті можна зображувати графіком? Групи учнів (3-5 чол.) , відповідно до обраних тем, мають дослідити відповіді на Тематичні питання. Донесіть до учнів, що вони створюватимуть два кінцеві продукти свого проекту, які включають відповіді на питання, а також на Ключове питання, яке було обговорене в перший день. Кожна група має створити: - мультимедійну презентацію про своє дослідження;- блог або вікі-сторінку (на вибір групи), що містить короткі доповіді про використання графіків.Необхідно дозволити учням обєднуватися в групи за власним бажанням.В кінці уроку учні працюють із документом «Я – розумію!», самостійно визначаючи навчальний матеріал, з яким варто ще попрацювати.
Урок№3 Учні ведуть пошук матеріалу, необхідного для освітлення їх питань, використовуючи списки дослідження та блогу та проводять опитування серед учнів своєї школи. Учні критично оцінюють ресурси Інтернету, обираючи для використання у своїх дослідженнях ті, які є достовірними і яким можна довіряти, вони оцінюють сайти за формами оцінювання Інтернет-джерел. Консультативно допоможіть окремим учням, поясніть як вони можуть слідкувати за прогресом у своєї роботі та як буде відбуватися оцінювання їх мислення вищих рівнів. Учитель проводить оцінювання результатів роботи над проектом використовуючи форми оцінювання дослідження, блогу, вікі-сторінки та презентації. Далі вчитель проводить само- та взаємооцінювання,заповнюється контрольний список прогресу роботи.Учні звітують про виконання проекту.
Урок№4 Учні створюють мультимедійні презентації, блоги, або вікі-сайти. Нагадайте учням, щоб вони використовували свої Контрольні списки для перевірки та завершення своїх робіт. Учні розміщають у блозі результати свого дослідження та готують презентаційний матеріал Кожна група продивляється блоги інших, робе доповнювальні коментарі, щоб інформація була найбільш повною. Учитель проводить оцінювання результатів роботи над проектом використовуючи форми оцінювання дослідження, блогу, вікі-сторінки та презентації. Далі вчитель проводить самостійну роботу з формами оцінювання (само- та взаємооцінювання),заповнюється контрольний список прогресу роботи.Учні звітують про виконання проекту.
Урок№5 Проведення презентацій своєї роботи. Використовуйте Форми оцінювання проекту для оцінювання робіт учнів.
Урок№6 Надається опитувальний лист для того, щоб вияснити чи досягнули учні мети своєю діяльністю Проводимо З-Х-Д Надаємо можливість учням самооцінити свою діяльність згідно с формою. Рефлексія. Повідомляємо результати формуючої оцінки за роботу в проекті.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Фах, навчальний предмет
Навчальний заклад
ЗОШ І-ІІІ ступенів№10
Місто\село, район, область
М.Новогродівка