Англія в 50-60-ті р.р. ХІХ ст.

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 15:12, 5 вересня 2012, створена Калоша (обговореннявнесок) (Діяльність учнів (Скопіювати з Плану))

Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

Англія в 50-60-ті р.р. ХІХ ст

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Історія.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Європа й Америка за доби об’єднання й модернізації суспільства.

Вік учнів, клас

14-15 РОКІВ, 9 клас

Стислий опис проекту

При виконанні даного проекту учні об’єднуються в малі групи та виконують пошукову, дослідницьку та демонстраційну роботу. Учитель пропонує тему проекту, ключові питання проекту. На протязі виконання роботи вчитель здійснює контроль над роботою дітей (за допомогою тестів, взаємоперевірки, само оцінювання). Результатом проекту має бути засвоєння учнями навчального матеріалу згідно з навчальними програмами та Державними освітніми стандартами.

Повний План вивчення теми

https://docs.google.com/open?id=0B3iMcZyMPalGZk1ZN2E4U0dad1k

Навчальні цілі

В процесі своєї діяльності учні вивчають основні поняття теми, розвивають вміння вести дослідницьку діяльність,здійснювати порівняльний аналіз історичних процесів і суспільно-політичних течій. Формуються уявлення у дітей про демократичні цінності суспільства. Сформувати уявлення про особливості внутрішньо-політичного розвитку країни, з’ясувати причини світової економічної першості Англії, визначити характер зовнішньої політики та її особливості. Отримають практичні навички пошуку потрібної інформації, її обробки та вміння представити своє дослідження на розсуд публіки. Вміти використовувати отримані навички в повсякденному житті.

Опис оцінювання

На початку виконання проекту учні знайомляться з презентацією вчителя, дізнаються над яким питанням їм доведеться працювати, яким чином потрібно буде об‘єднатись в групи та як їх робота буде оцінена. За допомогою вчителя учні відповідають на питання тесту та заповнюють таблицю ЗХД для з‘ясування рівня знань та пробілів у навчанні, які потрібно закрити в процесі виконання проекту. Після чого групи учнів обговорюють план дій на майбутнє та за допомогою вчителя намагаються правильно його оформити та розподілити ролі і час виконання окремих питань. Щотижня проводиться оцінювання знань, вмінь та навичок учнів за допомогою усного опитування, анкетування та учні доповнюють таблицю ЗХД. Учитель здійснює за необхідності коригуючу роботу та допомагає учням йти правильним шляхом.Під час роботи групи обмінюються набутим досвідом, консультуються з учителем та людьми, які займалися цією проблемою раніше. Здійснюють аналіз власних досягнень та досягнень кожної групи. По закінченню проекту учні складають тест зі знань програмного матеріалу. Захищають свій проект та роблять презентацію . Оцінювання цих видів роботи проводиться завдяки формам оцінювання презентації. Після чого вчителем підбивається підсумок виконаної роботи і всі учасники проекту отримують остаточні оцінки.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Урок №1 На початку проекту вчитель показує презентацію, проводить опитування з метою визначення навчальних потреб учнів. З‘ясування навчальних потреб учнів буде здійснюватись на основі тестування, використання таблиць З-Х-Д, презентації вчителя. Учні об’єдналися в профільні групи і визначили напрямки дослідження. Пошукова лабораторія Суспільно-політичний експеримент Спецгрупа з питань зовнішньої політики Експертна група 1. Причини бурхливої індустріалізації країни. 2. Промислові успіхи Англії. 3. Світова виставка 1852 р. в Лондоні: - «одна із чудес Світу». 4. Колоніальна і міжнародна торгівля (фрейредерська політика) 5.Англія – «майстерні світу» та «світовий банкір» 1. Політичний устрій та політичний лад Англії серед. ХІХ ст. 2. Утвердження лібералізму в Англії. 3. Принципи лібералізму та економічна програма. 4. Передумови, суть, значення та недоліки парламентської реформи 1867 р. 1. Основні напрямки зовнішньо політики Англії. 2. Основні риси зовнішньої політики. 3. Методи зовнішньої політики. 1. Чому Англія називається «майстернею світу» та «світовим банкіром»? 2. Чому Англія називається «батьківщиною лібералізму»? 3. Чому Англія називається «мачухою інших народів»? Учні вчаться працювати з додатковою літературою, Інтернет-ресурсами, систематизувати матеріал, робити висновки. Удосконалювати вміння готувати доповіді і виступати з ними. Вчитись працювати в команді. В кінці уроку було проведено анкетування. Протягом уроку учні відстежували свою участь у проекті за такими критеріями: - підготовка до проекту; - культура мовлення; - використання технологій; - використання наочності; - публічний виступ; - уміння робити висновки.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

ЗОШ І-ІІІ ступенів№10

Місто\село, район, область

М.Новогродівка

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери