Портфоліо Захлебіної Олени Олександрівни за темою "ВОДОРОСТІ"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 16:56, 4 вересня 2012, створена Elenzachledina (обговореннявнесок) (Стислий опис)

Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

"Водорості! Які вони є?"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Біологія, екологія, географія, основи здоров'я, природознавство, хімія, українська мова та література

Навчальна тема (як записано в програмі)

Різноманітність рослин. Водорості.

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Буклет для батьків
,

Проект виконується в рамках програми вивчення біології в 7 класі з теми «Різноманітність рослин. Водорості.». Під час роботи над проектом учні розширять свої знання про водорості, глибоко вивчать особливості будови, процеси життєдіяльності водоростей та їх систематику, дізнаються цікаві факти. Навчаться давати загальну характеристику відділів водоростей, Проведуть дослідницьку роботу. Отримають практичні поради, щодо акваріумістики. Результатами дослідження учні поділяться за допомогою презентації.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Формувати знання учнів про відділи водоростей царства Рослини; ознайомити із особливостями поширення та середовищ існування водоростей; дати загальну характеристику цих організмів; розкрити значення термінів «водорості», «слань», «талом», «нижчі рослини», «спори», «нитчасті водорості», «пластинчасті водорості». «автотрофи”, “альгологія”, “ризоїди”, “хроматофор”, “джгутиконосці”. Познайомити учнів з особливостями будови водоростей; ознайомити з представниками одноклітинних і багатоклітинних водоростей їх біологією. Провести практичні дослідження. Розвивати уміння порівнювати ознаки представників різних відділів водоростей; уміння логічно мислити, спостерігати та робити відповідні висновки. Виховувати бережливе ставлення до водоростей

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

• Перед початком роботи провела анкетування на рівень визначення обізнаності і зацікавленості темою. Заповнила таблицю «ЗХД» та створила [«Асоціативний кущ»]

• Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень на початку вивчення теми організоване обговорення Ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Окрім всього проводиться заповнення таблиці з-х-д, отримують буклет, переглядають проблемні ілюстрації та відео, проходять опитування «Різноманітність водоростей». • Учні з самого початку роботи над проектами використовують контрольний список для сайту, контрольний список для блогу, контрольний список для інформаційного бюлетеню, контрольний список для оцінювання однолітками презентації щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. • Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Запросіть учнів використовувати Форму оцінювання веб-сайту, Форму оцінювання буклету, форму оцінювання переконуючої презентації, Форму оцінювання продукту проекту, щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Ті ж самі Форми оцінювання використовується і для оцінювання їх кінцевих результатів завершених проектів. • Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію, усний виступ.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Презентація ідей проекту

До початку роботи учнів над проектом Вчитель за допомогою створення асоціативного куща «ВОДОРОСТІ» та заповнення учнями опитувальника «Мені цікаво це знати» визначає рівень обізнаності і зацікавленості учнів в обраній темі, бажання працювати у проекті. Розподіляє учнів на групи за методом створення випадкових груп. Готує вступну презентацію, яка допоможе учням більш чітко осягти навчальні цілі та спрямує діяльність на їх вирішення. Для кожної групи розробляється завдання, який включає опитувальник. Перша група досліджує фітопланктон, Друга – нейстон, Третя – бентос, а Четверта – акваріумні водорості. Перші три групи – це теоретики-науковці (проводять соціологічне опитування, працюють в Інтернеті, досліджують особливості пристосування до певної екологічної групи), четверта – науковці практики (вона проводять експеримент, заповнюють щоденник дослідника, працюють в Інтернеті, розробляють «»ПАМ’ЯТКУ АКВАРІУМІСТА». Вчитель роздає інструкції та правила роботи за комп'ютером, інструкції для пошуку інформації в мережі Інтернет. Тиждень перший. Учні знайомляться з темою проекту і поставленими питаннями, проводять соціологічне опитування за своєю темою, закладають експеримент, : Висувають гіпотезу, яка дозволяє вирішити проблемне питання (Які особливості будови дають можливість водоростям мешкати у відповідній екологічній групі?). Накопичують теоретичний матеріал, на основі якого, визначають правильність гіпотези. Учитель проводить консультації Тиждень другий Працюючи в групах учні оцінюють результати соцопитування, Будують діаграми, створюють кінцевий продукт своєї діяльності. Презентують свою роботу. Результати своєї роботи представляють на окремій сторінці блогу "Водорості! Zкі вони є". Проводиться рефлексія рефлексія, оцінювання навчальних досягнень учнів, рівень розвитку навичок мислення високого рівня. Захист проекту здійснюється у вигляді конференції, на якій кожна група доповідатиме результати своїх досліджень.

Фасилітація для учнів

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Захлєбіна Олена Олександрівна

Фах, навчальний предмет

учитель біології та екології

Навчальний заклад

навчально-виховний компдекс №139

Місто\село, район, область

м. Дніпропетровськ

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

28.08 - 04.09

Місце провведення тренінгу

Дніпропетровський НВК №139

Тренери

Гончарова Галина Валентинівна