Портфоліо Ласицької Т. О. з теми "Нагорода за точність "

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 16:56, 28 серпня 2012, створена Ласицька (обговореннявнесок) (Контактні дані)

Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Нагорода за точність

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Алгебра. Загальна географія. Фізика. Інформатика.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Функції.

Вік учнів, клас

12-13 років. 7 клас

Стислий опис

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Сформувати уміння і навички: - знаходити область визначення функції, яку задано формулою; - знаходити значення функції за даним значенням аргументу; - знаходити значення аргументу за даним значенням функції; - будувати і читати графіки прямої пропорційності, лінійної функції; - пояснювати геометричний зміст коефіцієнтів k і b лінійної функції, яку задано формулою y = kx + b. Розвивати навички: - роботи з підручником; - самостійного добування знань з різних джерел; - швидко та ефективно шукати інформацію, критично і компетентно її оцінювати; - самооцінки своєї праці. Виховувати: - вміле, відповідальне мислення, що дозволяє людині формулювати надійні вірогідні судження для окреслення, аналізу та вирішення проблем; - гнучкість та готовність до застосування необхідних компромісів з метою здійснення спільного завдання; - вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вміння вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблем; - усвідомлення власного розуміння навчання та своїх потреб щодо навчання; - почуття відповідальності за результати спільної роботи.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

На початку проекту: щоб визначити навчальні потреби учнів, встановити навчальні цілі використовуються організаційні діаграми та метод мозкової атаки, необхідно провести анкетування за допомогою асоціативнрго куща. Складаються критерії оцінювання робіт учнів, за якими відбувається контроль і самоконтроль в командах, вивчаються приклади робіт учнів та проходить обговорення плану роботи команди.

В ході роботи групи заповнюють таблиці самоконтролю і бланк самооцінки учнів у групах, Учитель заповнює свій журнал спостережень за групами, та проводить з учнями рефлексію. Метод «З-Х-Д» (Знаю – Хочу дізнатися – Дізнався) добре спрацює на етапі відстеження прогресу у навчанні учнів. Також слід вести контрольний список для презентації, контрольний список для інформаційного бюлетеню, контрольний список самоспрямування в навчанні, контрольний список: вклад в групову роботу, що дозволить забезпечити об’єктивність оцінювання діяльності учнів при роботі в групах. Гарним інструментом моніторингу просування учнів по темі для вчителя стане поетапна рефлексія.

Після завершення роботи над проектом проводиться урок-казка, де заслуховуються виступи учнів з підсумками своєї роботи у вигляді виступів, презентацій, публікацій та ін. та оцінюється їх робота.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Перед початком роботи над проектом: Представлення батькам учнів короткої інформації про проектний метод (інформаційний буклет) навчання та отримання від них згоди на роботу дітей в Інтернеті. Познайомити учнів з інформацією про авторське право

1етап — Навчальна тема розпочинається з демонстрації вступної презентації та ознайомлення учнів з Ключовим запитанням: «Як мореплавці навчилися визначати місце розташування судна?» Учні пропонують свої запитання до теми, а потім всі разом обговорюють відповіді на них. Учитель пропонує теми для досліджень; форми для захисту учнівських робіт; знайомить з критеріями оцінювання робіт. Об’єднання учнів у групи проходить за їх бажанням. Методом мозкового штурму визначаються можливі теми для проведення досліджень. Обговорюються ідеї учнів, які вони запропонують.

2 етап Учні - Розробляють план роботи в кожній групі. - Обирають лідера та розподіляють обов’язки - Добирають потрібну інформацію з інформаційних джерел - Виконують завдання згідно вимог

3 етап — Виконання проекту. Учні проводять дослідження з ключового та тематичних питань проекту: - Обробка одержаних результатів - Оформлення результатів Робота акторів-дослідників: створення сценарію для підготовки до вистави, проведення репетицій, підготовка костюмів для акторів, підбір музичного оформлення та оформлення класу. Робота над презентацією для ілюстрації виступу під час заключної конференції та дискусії з ключового питання - Відбір інформації, що буде найповніше доводити гіпотезу з ключового питання - Створення презентації у PowerPoint Учитель координує роботу груп, підтримує, надає консультації та матеріали за необхідністю. Учні заповнюють журнал самооцінки учнівських робіт. Вчитель фотографує учнів під час роботи над проектом для фото звіту, згідно плану контролює послідовність виконання проекту, заповнює свій журнал оцінювання учнівських робіт, забезпечує групи ресурсами, необхідними для роботи. Учні оцінюють роботу в групах (бланк самооцінки), оформляють проект, готуються до захисту.

4 етап - Захист проекту групою науковців - показ учнівської презентації та дискусія з ключового питання - Планування та підготовка виступу під час обговорення поставленої проблеми - Виступ під час обговорення основного доповідача - Доповнення та відповіді на питання з боку опонентів - Формулювання висновку

5 етап - Підведення підсумків Учитель оцінює роботу груп, робить висновки щодо проведення учнями дослідницької роботи та їх участі в проекті. Виставляє оцінки.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Тетяна Ласицька

Фах, навчальний предмет

Математик. Викладач.

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

lasickaya9857@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце провведення тренінгу

Тренери

Калініченко Алла Леонідівна