Портфоліо Баркової Олени Вікторівни з теми "Дієприслівник"
Зміст
- 1 Назва проекту
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Навчальна тема (як записано в програмі)
- 4 Вік учнів, клас
- 5 Стислий опис
- 6 Повний План вивчення теми
- 7 Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
- 8 Опис оцінювання (скопіювати з Плану)
- 9 Діяльність учнів (скопіювати з Плану)
- 10 Відомості про автора
- 11 Відомості про тренінг
Назва проекту
Дієприслівник
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Українська мова 7, Дієприслівник.
Навчальна тема (як записано в програмі)
Українська мова 7, Дієприслівник.
Вік учнів, клас
7 клас, 13-14 років
Стислий опис
Навчальний проект «Дієприслівник» Предмет українська мова 7 клас, тема «Дієприслівник». Основні види діяльності учнів на час виконання цього проекту - це мовознавці, дослідники і експерти. У вигляді продуктів їх діяльності очікуються: 1 група «Мовознавці» - інформаційний бюлетень чи мультимедійна презентація про мовознавців, які досліджували роль дієприслівника в мовленні;
2 група «Дослідники» - повинні підготувати мультимедійну презентацію «Дієприслівник як особлива форма дієслова»; 3 група «Експерти» - повинні проаналізувати роль дієприслівника в художніх творах, також створити презентацію, де надати уривки творів із використанням дієприслівників і зворотів.
Повний План вивчення теми
ДІЄПРИСЛІВНИК (6 год.) Дієприслівник як особлива форма дієслова: значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль. Не з дієприслівниками. Дієприслівниковий зворот. Коми при дієприслівниковому звороті й одиничному дієприслівникові. Дієприслівники недоконаного і доконаного виду, їх творення (практично). Учень / учениця:
• розпізнає дієприслівники, визначає їх морфологічні ознаки, синтаксичну роль; • розрізняє дієприслівники недоконаного і доконаного виду; • утворює дієприслівники обох видів від дієслів; • робить розбір дієприслівника як частини мови; • правильно будує та інтонує речення з дієприслівниковими зворотами; Складні випадки вживання дієприслівників доконаного і недоконаного виду. Правильне вживання дієпри¬слівників у побудові речень. Використання дієприслівникового звороту як засобу зв'язку речень у тексті; дотримання інтонації речень з дієприслівниковими зворотами. Міжпредметні зв’язки Використання дієприслівників як одного із засобів створення образності; вживання дієприслівників у наукових текстах (література).