Вікі-стаття з теми "Дисперсія світла"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 11:16, 27 серпня 2012, створена Roman (обговореннявнесок) (Створена сторінка: ==Назва проекту== "Світ мій дзеркальце, скажи: ти суцільнеє чи ні?" ==Автори проекту== гру...)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

"Світ мій дзеркальце, скажи: ти суцільнеє чи ні?"

Автори проекту

група експериментатори

Тема дослідження

Сильні! Швидкі! Кмітливі?

Проблема дослідження

Від чого залежить сила взаємодії між рідиною і твердим тілом? Коли молекули рухаються швидше?

Гіпотеза дослідження

Чим вища температура, тим слабша взаємодія і швидший рух.

Мета дослідження

Спостерігати явище дифузії для речовин різної температури. Переконатись, що швидкість руху молекул залежить від степіні нагрітості речовини. Спостерігати взаємодію між молекулами різних речовин на прикладі змочування різними рідинами скляної пластинки. Виміряти силу відриву, та залежність цієї величини від речовини і температури.

Результати дослідження

Спостерігаючи дифузію в пробірках з водою різної температури, помічаємо, що крапля чорнила повністю забарвила воду найшвидше там, де була гаряча вода. В пробірці з холодною водою дифузія проходила дуже повільно. Отже, чим нижча температура речовини, тим повільніше рухаються молекули. Відрив скляної пластинки від води та спирту виявив більшу взаємодію між водою та склом. Якщо ж рідину нагрівати, ця взаємодія зменшується. Отже, взаємодія між молекулами залежить від взаємодіючих речовин, а підвищення температури - зменшує цю взаємодію.

Висновки

Речовина складається з маленьких частинок - молекул, які хаотично і безперервно рухаються та взоємодіють між собою. Експериментальне підтвердження - явище дифузії. Взаємодію між молекулами можна спостерігати на прикладі змочування та незмочування рідинами поверхні твердих тіл. Швидкість руху та сила взаємодії залежать від температури.

Корисні ресурси

О.В. Пьоришкін, Н.О. Родіна, Фізика7, К.- “Радянська школа” 1989 Л.Є.Гендельштейн, Фізика 7 клас, http://www.physics.wups.lviv.ua/depts/KZF/KZF/posibnyky/fizyka-7kl.pdf