Портфоліо Крустальової Світлани Валеріївни. з теми "Функції, Графіки функцій"
Як його використовувати? В текст своєї вікі-статі в режимі редагування вписуєте {{subst:Шаблон:Опис Портфоліо і його складових.10 версія}} |
Зміст
- 1 Назва проекту
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Навчальна тема (як записано в програмі)
- 4 Вік учнів, клас
- 5 Стислий опис
- 6 Повний План вивчення теми
- 7 Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
- 8 Опис оцінювання (скопіювати з Плану)
- 9 Діяльність учнів (скопіювати з Плану)
- 10 Відомості про автора
- 11 Відомості про тренінг
Назва проекту
Функції. Графіки функцій
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Математика, фізика, інформатика
Навчальна тема (як записано в програмі)
Функція – як математична модель реальних процесі. Графік функцій
Вік учнів, клас
Клас: 7-Б Вік учнів: 11-12 років
Стислий опис
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
Мета проекту: Систематизувати знання учнів про елементарні функції, способи їх задання, основні властивості; вміння та навичкі будувати їх графіки. Перевірити вміння застосовувати знання практично в нестандартних ситуаціях. Розвивати в учнів комунікативні здібності, прагнення до самовдосконалення, зацікавленість у вивченні предмета, охайність під час ведення записів та виконання побудов графіків функцій на дошці та взошитах. Сприяти активізації пізнавальної діяльності учнів, здійснювати пошукову, дослідницьку діяльність на основі спільної праці учнів,зацікавити учнів проектом. Вчити вмінню самостійно працювати над творчими завданнями; виховувати почуття доброти, співчуття, бажання прийти на допомогу. Учні мають навчитися: співпрацювати в малих групах; планувати роботу групи; користуватися друкованими ресурсами для накопичення інформації; проводити пошук у мережі Інтернет з критичним оцінюванням ресурсів; синтезувати дані з різних джерел. В ході поекту учні навчаться: наводити приклади: функціональних залежностей; лінійних функцій. пояснювати поняття: область визначення функції; область значень функції; графік функції. формулювати означення понять: функція; лінійна функція. називати і характеризувати способи задання функції. описувати побудову графіка функції, заданої таблично або аналітично. розв’язувати вправи, що передбачають: знаходження області визначення функції; знаходження значення функції за даним значенням аргументу; побудову графіка лінійної функції; з’ясування окремих характеристик функції за її графіком (додатні значення, від’ємні значення, нулі).
Опис оцінювання (скопіювати з Плану)
Система оцінювання: 1. Важливість теми проекту, самостійність роботи. 2. Актуальність теми проекту. 3. Повнота розкриття теми. 4. Оригінальність рішення проблеми. 5. Як розкрито зміст проекту в презентації. 6. Використання засобів наочності, технічних засобів навчання під час презентації. 7. Глибина дослідження проблеми. 8. Оригінальність запропонованих рішень. 9. Переконливість відповідей на питання під час захисту. 10. Якість виконання продукту.
Діяльність учнів (скопіювати з Плану)
На початку проекту вчитель: - проводить урок, на якому дає основні поняття про функції; - готує список доступної в бібліотеці школи літератури з теми проекту; - перевіряє роботу Інтернету та потрібних комп’ютерних програми у комп’ютерному класі; - відправляє інформаційний буклет про метод проекту батькам; - проводить тестування та обговорення тем, по результатам яких об’єднує учні у три групи ; - формулює критерії оцінювання роботи учнів. Учні: - обговорюють тему проекту, цілі, завдання, вживаються в ситуацію; - складають план роботи групи, та розподіляють обов’язки у групі. Для того, щоб з’яcувати рівень знань перед початком роботи в проекті, учитель пропонує заповнити ЗХД таблицю, Опитувальник "Що я знаю про алгоритми" і організаційну діаграму. Вчитель демонструє Презентацію [1]з проблемою, в якій описана життєва ситуація, що заставляє замислитись над тим, як краще виконувати будь-які дії, маючи чіткі інструкції чи ні. Також в презентації можна побачити результати опитування ЗХД. Разом обговорюють та оцінюють ідеї учнів які вони пропонують. Тільки після цього учитель пропонує учням проект. Для того, щоб учні чітко розуміли, яку роботу від них вимагають, вчитель демонструє свою Презентацію . Перша група учнів «Історики» знаходить матеріали з історичної довідки походження функції. За результатами своєї діяльності учні створюють блог дослідження. Друга група учнів «Дослідники» шукають де в житті застосовуються поняття функції та створюють бло де розміщують свої дослідження. Третя група учнів «Експериментатори» знаходять різні способи задання функції. Створюють блог, де розміщують результати своїх експериментів.
Впродовж роботи над проектом вчитель: - консультує групи; - забезпечує групи ресурсами; - згідно плану контролює послідовність виконання проекту; - заповнює оціночні листи груп учнів Учні: - консультуються з учителем; - обговорюють проміжні результати; - оформляють проект; - звіряються з контрольними списками для презентації та інформаційного бюлетеню; - готуються до захисту; - оцінюють роботу в команді.
Наприкінці роботи над проектом вчитель: - під час захисту проекту задає допоміжні питання; - оцінює проекти; - проводить опитування; - заповнює таблиці загального оцінювання; - узагальнює отримані результати за допомогою оцінювання результатів роботи групи. Учні: - проводять захист проекту; - задають один одному питання; - обговорюють проекти; - відповідають на питання вчителя.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Крустальова світлана Валеріївна
Фах, навчальний предмет
Математика
Навчальний заклад
ОЗОШ № 61
Місто\село, район, область
м.Одеса, Суворівський район
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
20-23 серпня 2012 року
Місце провведення тренінгу
Одеська ЗОШ № 61
Тренери
Усачова Ганна Василівна