Давньоруські билини про Іллю Муромця

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 19:28, 24 серпня 2012, створена TurinaNina (обговореннявнесок) (Діяльність учнів (скопіювати з Плану))

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Давньоруські билини про Іллю Муромця

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Предмет – світова література. Тема – Давньоруські билини про Іллю Муромця (2 год). Надалі набуті знання можна застосовувати в таких предметах як історія, образотворче мистецтво, українська література, художня культура, інформатика.

Навчальна тема (як записано в програмі)

«Давньоруські билини про Іллю Муромця»

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис

В процесі вивчення навчальної теми «Давньоруські билини про Іллю Муромця» зі світової літератури пропонується виконати учням навчальні проекти за загальною назвою «Давньоруські билини про Іллю Муромця». Це проект - дослідна робота, він включає збір інформації учнями в малих групах, опрацювання її та доведення на прикладах з тексту билин, що в них оспівується героїчне минуле країни, мужність і сила захисників рідної землі. Учні демонструють свої знання у формі результуючих мультимедійних презентацій або інформаційних бюлетенів, підготовлених для учнів, учителів, батьків.

Повний План вивчення теми

план вивчення теми [[1]]

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Освітні цілі: Сформувати знання що таке билини, її характерні ознаки; розвивати навички виразного читання билин; вдосконалювати вміння учнів аргументувати свою точку зору прикладами з тексту; виховувати почуття патріотизму. Навички 21 століття: - У учнів будуть розвинуті навички критичного мислення і вміння вирішувати проблеми; комунікативні навички та навички співробітництва; вміння працювати з інформацією, медіа та комп’ютерні навички; - буде розвинена інформаційна грамотність IКT – грамотність (Грамотність у галузі інформаційно-комунікаційних технологій), коли учні будуть оформлювати кінцевий продукт; - Учні опанують життєвими та кар’єрними навичками, гнучкістю та пристосовуваністю коли вони працюють разом в групах, навичками ініціативи та самоспрямованості. - Отримають навички лідерства та відповідальності при роботі в групах.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Оцінювання діяльності відбувається за двома шляхами: групою дітей самостійно та вчителем за визначеними критеріями . На початку проектної діяльності вчитель проводить опитування учнів на виявлення рівня володіння початковими знаннями учнів за допомогою метода «Асоціативний кущ» та таблиці З-Х-Д. Перед початком роботи учні знайомляться з критеріями, згідно яких буде проводитися оцінювання . В ході роботи учні заповнюють таблицю самоконтролю і бланки самооцінки в групах. Учитель заповнює свій журнал спостережень груп над проектом. Після завершення роботи над проектом оцінюється вміння аргументовано виступати перед аудиторією, брати участь в обговоренні, задавати питання, стислість і повнота виступів, грамотність, творчий підхід. Ще ефективно провести опитування батьків.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

На початку проекту: На цьому етапі Вчитель знайомить школярів з проектною формою роботи, вимогами до проекту та критеріями оцінювання, мотивує учнів (презентація учителя) [[2]] . Учні складають асоціативний кущ, заповнюють З-Х-Д - таблицю, отримують завдання, вживаються в проект. Вчитель об’єднує учнів в 5 груп по 6 осіб: • Літературознавці – визначають характерні риси билин та проводять аналіз тексту; • Архіваріуси – опрацьовують тему «Літературна історія Київської Русі як сюжетна основа билин»; • Компаратисти – порівнюють образ козака Голоти з українських дум з образом Іллі Муромця ; • Декламатори – складають партитуру читання билин; • Мистецтвознавці – знаходять і описують репродукції відомих художників за сюжетами давньоруських билин. Учні створюють опорний конспект, ознайомлюються з матеріалами. Учитель розповідає учням про переваги використання Інтернету при роботі з проектами, розповідає про авторське право, роздаючи лист Пошук в Інтернеті [[3]] ; роздає учням Контрольний список для оцінки веб-сайтів (середні класи). Роздає Інструкцію роботи з ПК [[4]] . Вчитель роздає за необхідністю макети презентацій [[5]] . Учні планують свою роботу, ознайомлюються з Інструкцієй роботи з ПК.

Впродовж роботи над проектом: Вчитель організовує групи однокласників для роботи та взаємоперевірки, підтримує, надає консультації та матеріали за необхідністю . Учні заповнюють журнал самооцінки учнівських робіт [[6]]. Вчитель фотографує учнів під час роботи над проектом для фотозвіту, згідно плану контролює послідовність виконання проекту, заповнює свій журнал оцінювання учнівських робіт, забезпечує групи ресурсами, необхідними для роботи. Учні оцінюють роботу в групах (бланк самооцінки), оформляють проект, готуються до захисту. Наприкінці проекту: Учні презентують виконану роботу [[7]], проводять захист проекту, презентують результати, обговорюють висновки, виконують рефлексію. Вчитель під час захисту проекту задає навідні питання, узагальнює та аналізує отриманні результати роботи груп.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Тюріна Ніна Тихонівна

Фах, навчальний предмет

учитель російської мови та світової літератури; світова література

Навчальний заклад

Торезька загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №11

Місто\село, район, область

м.Торез Донецької області

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

15-21 серпня 2012

Місце провведення тренінгу

Торез

Тренери

Баличев Руслан Сергійович