Який вплив має соціальне здоров'я на підлітка?

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 19:20, 24 серпня 2012, створена Kolosovska (обговореннявнесок) (Тренери)

Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту:

Який вплив має соціальне здоров'я на підлітка?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основи здоров’я

Навчальна тема (як записано в програмі)

Тема 3. Соціальна складова здоров’я

Вік учнів, клас

7 кл. 12-13 років

Стислий опис

У проекті задіяні учні 7 класу. Робота над проектом здійснюється в рамках вивчення теми: «Тема 3. Соціальна складова здоров’я.» курсу «Основи здоров’я». На початку роботи вчитель здійснює опитування учнів щодо впливу шкідливих звичок на стан здоров'я підлітків. Учні мають проаналізувати стан цієї проблеми в суспільстві як на Україні, так і поза її межами. Учитель знайомить учнів з презентацією про проект, знайомить з буклетом "Метод проектів"; учні заповнюють розділи Знаю-Хочу схеми «З-Х-Д». Протягом роботи над проектом учитель здійснює контроль за Щоденниками спостережень учнів, які заповнюють діти. Школярі працюють у 3 групах. Кожній з трьох груп надається тема проекту, яка розкриватиме одне з трьох питань. Учні використовують пошукові системи мережі Інтернет, сайти для вивчення Основ здоров’я, додаткову літературу, уривки з текстів газет та журналів. По закінченню учні представляють анти рекламну листівку.

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Учень

наводить приклади:

• впливу здорового способу життя на поведінку підлітків;

• впливу сім’ї,друзів на формування здорового способу життя підлітків;

розпізнає ознаки:

• вживання наркотичних речовин;

• ураження туберкульозом.

Характеризує:

• причини вживання наркотичних речовин підлітками;

• особливості поширення ВІЛ-інфікування молоді в Україні.

Пояснює:

• вплив сім’ї та друзів та формування шкідливих і корисних звичок;

• важливість для здоров'я відмови від шкідливих звичок.

Розуміє:

• необхідність відмови від шкідливих звичок, куріння, вживання алкогольних та наркотичних речовин.

Дотримується правил:

• здорового способу життя;

• поведінки в молодіжному середовищі

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

На початку проекту (на першому тижні) заповнюються розділи Знаю-Хочу дізнатися схеми «З-Х-Д» Впродовж роботи над проектом використовуються Контрольний список спільної роботи, вчитель проводить опитування на другому уроці Наприкінці роботи над проектом заповнюються розділи Дізнався схеми «З-Х-Д», під час захисту проекту кожна група презентує свою антирекламну листівку, учні заповнюють таблицю «Відгуку від однокласників».

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

На першому уроці вивчення теми учитель розказує матеріал Теми №3. Проект проходить на 2-3 уроках вивчення теми. На початку роботи над проектом учитель знайомить з презентацією, із завданнями проекту, за допомогою опитувальника визначає рівень знань з теми, знайомить з вимогами до отриманих знань, формами кінцевого результату. Учні ознайомившись із завданням проекту, самостійно обирають, до якої групи вони будуть належати відповідно їх зацікавлень, вмінь, навичок, здібностей, навчальних потреб. Під час роботи над проектом учні 1 групи, використовуючи пошукові системи, сайти присвячені створенню антиалкогольної реклами, знаходять відповіді на запитання: 1. Який шкідливий вплив має вживання алкоголю на організм підлітків? 2. Чому це явище розповсюджується серед молоді? Під час роботи над проектом учні 2 групи, використовуючи пошукові системи, сайти,додаткову літературу, присвячені створення антинікотинової реклами, знаходять відповіді на запитання: 1. Які наслідки має паління на здоров'я людини? 2. Чому паління розповсюджується серед підлітків? Під час роботи над проектом учні 3 групи, використовуючи пошукові системи, сайти, додаткову літературу, присвячені створенню антинаркотичної реклами, знаходять відповіді на запитання: 1. Які ознаки наркотичної залежності? 2. Який шкідливий вплив має вживання наркотичних речовин на організм підлітка? 3. Кому вигідно, щоб це явище було поширеним? Учні кожної групи роблять висновки і готують матеріал для анти рекламної листівки, використовуючи Контрольний список основних елементів для інформацій . На 2 тижні учитель при оцінюванні використовує опитувальники з метою коригуючої роботи. Результатом проекту є анти рекламна листівка,що містить інформацію про шкоду, яка завдає людині вживання цих речовин. Отримавши проблемні питання діти, використовуючи стратегію Думаємо-Об’єднуємось-Ділимося, висувають перші ідеї щодо реалізації проекту. Учні складають план проектної діяльності своєї групи, визначають ролі та обв’язки кожного. Учні отримують «Правила роботи за ком’ютером». Учні отримують «План виконання навчального проекту».

Відповідно до плану проектної діяльності, кожна з груп здійснює пошук не веб-сайтах необхідної для проекту інформації, аналізує отримані дані. Спільна робота (обговорення ) учасників групи організована за допомогою блогу. Створюючи продукт проекту діти аналізують результат з контрольним списком та формою оцінювання відповідного ресурсу (блогу, публікації тощо). Одними з обов’язкових умов є вказування першоджерела, збереження авторського права. Проводяться консультації для вирішення питання, пов’язаних з реалізацією проекту. Учні отримують завдання для перевірки якості засвоєння матеріалу обраної теми. Використовуючи контрольні списки група (за потреби) корегує свій план, обов’язки членів команди. Учасникам проектів пропонується розповсюдити створені анти рекламні листівки серед учнів, вчителів школи для обговорення таких явищ у суспільстві. Громадськості (учні, вчителя, батьки) пропонується взяти участь у обговоренні цих питань на блогах. Після чого, проект є завершеним. Кожна група презентує створені продукти й здійснює само та взаємооцінку (роль вчителя, як оцінюючого мінімізовано).

Відомості про автора

Ім'я, прізвище:

Колосовська Наталія Анатоліївна

Фах, навчальний предмет:

учитель основ здоров'я

Навчальний заклад:

Новогродівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №7

Місто\село, район, область:

місто Новогродівка Донецької області

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

11.08-18.08 2012

Місце провведення тренінгу

Новогродівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №7

Тренери

Полонська Альфія Саліхівна