Портфоліо П.І. з теми "«Психічна і духовна складові здоров’я»"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 15:57, 24 серпня 2012, створена Rko-1 (обговореннявнесок) (Фах, навчальний предмет)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

«Психічна і духовна складові здоров’я»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основи здоров’я – тема «Психічна і духовна складові здоров’я»; навчальні предмети, яких стосується вивчення цієї теми: біологія, психологія.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис

У процесі вивчення навчальної теми з основ здоров’я учні формують поняття про особливості психологічного розвитку, про психологічне благополучча, розвивают навички спілкування, навчаються розуміти емоційний стан людини, виховують оптимістичне ставлення до життя, позитивнее мислення. Також учні знайомляться з поняттям «стрес», його впливом на організм і як його уникнути. Для цього вони розробляють проект «Способи розв’язання конфліктів”.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

  • Створювати та демонструвати ефективні переконуючі презентації, підкріплені мультимедійним засобами.
  • Використовувати базові знання з теми на практиці, вміти приводити приклади із життя.
  • Використовувати теорітичні поняття за темою.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою, обговорення проводиться для забеспечення учнів інформацією та допомогою здобути необхідні навички. Учні викорстовують форму оцінювання свого проекту, презентації для здійснення учнями само оцінювання своєї роботи. Вчитель використовує ту ж саму форму оцінювання презентації.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Перед виконанням проектів вчитель пропонує ознайомитися з [питаннями проекту] і заповнити два документи: [ЗХД таблицю] та організаційну анкету.

Заняття 1: Починається розгляд теми з обговорення проблемної ситуції та задаються запитання, чи можливе порозуміння між представниками різних поколінь? І чи розуміють учнів батьки? Вчителем дається характеристика підліткового віку, умови, що сприяють психологічному розвитку підлітка. Розглядають інтелетуальні задатки ті проводять розвиваючі вправи.

Заняття 2-3: Вчитель разом з учнями проводить міні-тренінг по основним запитанням «емоції», «почуття». В вивченні нового матеріалу вчителем даєтються учням глибокі знання і визначення емоцій, відчуттів і почуттів. Виконуються різноманітні завдання з теми, викорисовуючи мультимедійні засоби. Учні розділяються на групи і готують проекти.

Заняття 4-5: Урок починається з обговорення проблемної ситуації. Вивчення нового матеріалу включає в себе те, що вчитель пояснює учням як важливе спілкування, яке місце в житті становить, як впливає на здоров’я. Пояснює, що спілкування може привести до конфлікту. З учнямі розглядаються причини виникнення конфліктів, а потім на основі деяких вправ, як за допомогаю мультимедії, так і на базі власного досвіду, учні виводять способи розв'язання конфліктів. Також по графіку учні при допомозі вчителя виводять правила запобігання конфліктів.

Заняття 6-7: У класі проводиться міні-тренінг з головним запитанням «врівноважена і неврівноважена людина». Вчитель дає визначення «стресу» та називає причини виникнення. Також в умовах презентації показує які позитивні та негативні впливи стресу на організм людини. Учні з вчителем називають «супутники стресу». Учні самомтійно розробляють проекти «Методи запобігання стресу» і «Складання правил врівноваженої людини».

Заняття 8: Учні, узагальнюючи свої знання з теми, розробляють проект «Способи разв’язання конфліктів”.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Рещенко Катерина Олександрівна

Фах, навчальний предмет

Біологія, основи здоров’я

Навчальний заклад

ОНВК № 13

Місто\село, район, область

Місто Одеса

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

20.08.12-23.08.12

Місце провведення тренінгу

ОНВК № 13

Тренери

Зикова В.А., Бедикян Н.І.