Портфоліо Ткаченко Алли "Культура Київської Русі в період розквіту."

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 12:21, 24 серпня 2012, створена Tkachenko291178 (обговореннявнесок) (Повний План вивчення теми)

Перейти до: Навігація, пошук

Культура Київської Русі в період розквіту.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний навчальний предмет - історія України Другорядні навчальні предмети - етика, географія, інформатика, українська література, образотворче мистецтво

Навчальна тема (як записано в програмі)

Культура Київської Русі Х - ХІ ст.

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис

Проект передбачає інформаційні та експериментальні дослідження трьох груп учнів сьомого класу, які готують проект, що має виявити вплив вивчення культури Київської Русі, на формування естетичних смаків учнів та громадської позиції учнів сьомого класу. Учні вивчають історичні джерела, реконструкції історичних пам'яток, літературні твори, відвідують музеї. Створюють презентації.

Повний План вивчення теми

[1] 1. Вступна лекція. Стисла історична довідка про початок та розвиток на території Київської Русі, з XV ст до н.е. Ознаймлення учнів з Хронологічною таблицею. 2. Початок Русі. Похождення та стародавня доля словўян. “Откуда есть пошла руськая земля" 3. Похождення Русі. Створення держави Русі. Русь початкова (IX - середина X ст). Полюддя. 4. Укріплення держави. Розквіт Київської Русі. Володимир – Красне сонечко. 5. Розквіт Київської Русі. Ярослав Мудрий і Ярославичі. 6. Володимир Мономах - боярський князь (1053 - 1125 р.р.) Народні маси. "Смерды" та "ремественники". Повстання в Київі в 1068 р 7. Міжусобиці та поєднання (Кінець XI - початок XII ст) Княззя "Гориславичи" та київське повстання 1113 года 8. Народження самостійних князівств. Суверенні феодальні землі 9. Південноруські князівства в ХІІ – на початку ХІІІ ст. Київске та Чернігівське князівство 10. Західноруські князівства в ХІІ – на початку ХІІІ ст. Галицько-Волинські землі 11. Північноруські князівства в ХІІ – на початку ХІІІ ст. Полоцьке князівство Смоленськое князівство 12. Північноруські князівства в ХІІ – на початку ХІІІ ст. Новгород Великий Володимиро-Суздальске князівство 13. Культура Русі VІІІ – ХІІІ ст - первинна основа культури росіян, українців та білорусів. Писемність, топономіка, літературні памўятники 14. Культура Русі VІІІ – ХІІІ ст Наука, подорожі, торгівля, спілкування з іншими країнами. 15. Культура Русі VІІІ – ХІІІ ст Будівництво, архітектура, витвори мистецтва 16. Підсумковий урок.

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Навчальними цілями є прищеплення навичок: планування проектів; дослідницької роботи (збирання інформації); аналізу інформації і формування висновків; подання результатів або звіт; оцінки результатів процесу;

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що вони вже знають з історії Київської Русі відбувається при заповнені ними таблиці ЗХД. Поточне оцінювання ґрунтується на відповідях на запитання, які попередньо записані вчителем для учнів до контрольних списків з усіх видів діяльності, що передбачена у завданнях, які надаються групам учнів з метою виявлення та моніторингу розуміння учнями процесу інформаційного дослідження, а також оцінюються їх знання та вміння на кінцевому етапі виконання - оформленні мультимедійного продукту для представлення результатів учнівських проектів: контрольний список для оцінювання навичок планування проекту, контрольний список для оцінювання навичок аналізу інформації , форму для оцінювання мультимедійної презентації , форму для оцінювання блогу форму для оцінювання вміння робити висновки . Учні використовують надані вчителем форми оцінювання з балами з кожного виду діяльності (відповідно до контрольних списків) для самооцінювання свого проекту. Ці ж форми використовуються вчителем для виставлення оцінки кінцевих презентацій. Контрольні списки питань до проекту допомагають учням планувати, а потім відстежувати свій прогрес під час виконання завдань.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

13-17.08

Місце провведення тренінгу

Одеська Гімназія №5

Тренери

Безверхня О.В.