Портфоліо Николішина Оксана Василівна з теми "Запобігання вживанню наркотиків підлітками"
Зміст
- 1 Назва проекту
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Навчальна тема (як записано в програмі)
- 4 Вік учнів, клас
- 5 Стислий опис
- 6 Повний План вивчення теми
- 7 Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
- 8 Опис оцінювання (скопіювати з Плану)
- 9 Діяльність вчителя
- 10 Діяльність учнів (скопіювати з Плану)
- 11 Відомості про автора
- 12 Відомості про тренінг
Назва проекту
"Запобігання вживанню наркотиків підлітками"
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Основи здоров*я та етика
Навчальна тема (як записано в програмі)
Запобігання вживанню наркотиків підлітками
Вік учнів, клас
12 - 13 років, 7 клас
Стислий опис
Учні досліджують вплив наркотичних речовин на життєдіяльність людини, будуть проводити збір інформації, різноманітні цікаві історичні факти щодо впливу шкідливих звичок на організм підлітка. По закінченню проекту буде представлено презентацію, а також роботи учнів з даної теми.
Повний План вивчення теми
[1]План вивчення теми
Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
Учень: називає:
— ознаки наркотичної залежності;
— заклади охорони здоров’я, де можна отримати допомогу при наркотичному отруєнні;
— основні положення законодавства України щодо ВІЛ/СНІД;
наводить приклади:
— впливу здорового способу життя на поведінку підлітків;
— впливу сім’ї, друзів на формування здорового способу життя підлітків;
— негативного впливу вживання наркотиків на здоров’я;
розпізнає ознаки:
— вживання наркотичних речовин;
Опис оцінювання (скопіювати з Плану)
Оцінювання відбувається упродовж всього навчання , щоб допомогти учням розвивати навички мислення та сприйняття навколишнього світу, уміння реалізувати свої здібності, при розробці учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень на початку вивчення теми проведено опитування щодо ключового запитання та його обґрунтування , вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки щоб використати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорення їх докладно на індивідуальних та групових консультаціях. На першому занятті вчитель демонструє учням презентацію про метод проектів. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Пропонуємо учням оцінюванювати форму проекту, щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде закінчено. Крім того, учитель проводить оцінювання роботи учнів у групах та визначає проміжні результати роботи над проектом. Для того, щоб визначити навчальні потреби учнів, встановити навчальні цілі, відслідковувати прогрес у їх навчанні, надавати зворотній зв’язок, оцінювати мислення використовуємо таблицю ЗХД та форми. Інструментарій оцінювання може включати графічні схеми та карти знань, нотатки у щоденнику, списки запитань для самоконтролю, опитувальники.
Діяльність вчителя
Вчитель повинен пересвідчитись у наявностів учнів базових знань та вмінь задля цього демострує власну презентацію, яка висвітлює базові питання теми, проводиться мозкова атака. Також з метою виявлення наявних знань та визначення навчальних потреб учнів використовується форма «З-Х-Д». Учням пропонуються ключове та тематичні запитання, через обговорення запитань встановлюється конкретна проблема.Учні за бажанням об’єднуються у групи, обговорюють питання над якими будуть працювати. Вчитель надає учням рекомендації щодо посилань в Інтернеті, пошуку цікавої інформації. В ході виконання проекту буде оцінюватися робота учнів на блозі за допомогою форм. Також відбувається взаємооцінювання учнів у своїй групі. Презентація вчителя
Діяльність учнів (скопіювати з Плану)
Учитель знайомить учнів з темою проекту у вигляді презентації, які теж є активними учасниками при обговоренні даної теми та питань, які висвітлює вчитель, переглядаючи друковані матеріали , відео ролики. Завдання поставлені для учнів розміщені на блозі, який створив вчитель, це дає можливість спілкування та допомоги в разі потреби, які можуть у них виникати під час дослідження. Учні формують три групи і кожна група отримує своє завдання. Після закінчення виконання свої роботи, всі групи демонструють свої дослідження. Групи оголошують проблему, яка була поставлена перед ними, свої проведені дослідження та отримані результати , вказують шляхи вирішення проблеми. По завершенню роботи над проектом проводиться обговорення поставленого питання ,при цьому вчитель виступає в ролі фасилітатора.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Николішина Оксана Василівна
Фах, навчальний предмет
основи здоров*я
Навчальний заклад
Одеська ЗОШ № 48
Місто\село, район, область
Одеса
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
20.08.-24.08
Місце провведення тренінгу
Одеська ЗОШ № 48
Тренери
Чумній Наталія Іванівна