Портфоліо Бендюк Любові з теми "Транспорт України"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 10:50, 23 серпня 2012, створена Бендюк Любов (обговореннявнесок) (Повний План вивчення теми)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

"Транспорт України"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Географія та екологія, економіка, інформатика.

Навчальна тема (як записано в програмі)

"Транспорт"

Вік учнів, клас

14-15 років, 9клас

Стислий опис

Навчальний проект з географії для учнів 9 класу з теми «Транспорт України». Учні формують невеликі групи – доповідачів та групу екологів, кожна з них збирає інформацію про певний вид транспорту, використовуючи матеріали бібліотеки, ЗМІ та інтернет. Попередньо складають план за яким будуть робити свою доповідь та готують презентацію, де будуть зібрані дані не лише про тип транспорту, а й про його вплив на довкілля. Наприкінці публічної презентації учні збирають рекомендації екологів, щодо викидів в атмосферу від транспорту. Ці рекомендації зведені в єдиний інформаційний бюлетень і викладають на вікі-сайт для поширення їх серед більш широкої аудиторії.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Навчальні цілі: Навчити учнів визначати суттєві ознаки понять: «транспортний вузол», «вантажообіг», «пасажирообіг». Сформувати знання про всі види транспорту в Україні. Навчити характеризувати техніко – економічні особливості різних видів транспорту. Дати учням уявлення про основні транспортні вузли та найбільші магістралі. Навчити висловлювати думку про проблеми та перспективи розвитку окремих видів транспорту. Визначити роль української транспортної системи в здійсненні міжнародних перевезень. Навчити правильно володіти та користуватися засобами ІКТ.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Для визначення навчальних потреб учнів, було встановлено навчальні цілі згідно програми навчання, вони повинні самостійно відслідковувати прогрес у навчанні та оцінювати свій рівень мислення. Методами для оцінювання на початковому етапі – обговорення основних запитань, мозкова атака та робота з таблицями «ЗХД», інструменти для оцінювання - опитувальник/тест, таблиця «ЗХД» (Знаю; Хочу дізнатися; Дізнався), презентація основних запитань. . Інструментарій оцінювання може включати різноманітні графічні схеми та географічні карти, нотатки у щоденнику, контрольні списки, списки запитань для самоконтролю, опитувальники – на етапі роботи над проектом. Також будуть оцінюватись презентації та виступи учнів для цього будуть використані такі інструменти оцінювання: форма оцінювання публікації, презентації (продукту) таблиця «ЗХД» та само оцінювання на кожному етапі створення та презентації проекту. Оцінювання буде здійснюватися самими учнями, тобто само оцінювання, учні використовують ці інструменти оцінювання, на кожному етапі роботи над проектом відбувається оцінювання,оцінки виставляються за 5-ти бальною шкалою оцінювання.

Змагання на знання видів транспорту України

Форма оцінювання для вікі статті

Учнівська презентація ходу та результатів проекту на тему "Транспорт України"

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

На першому етапі учитель демонструє власну презентацію, що пояснює учням переваги навчання за методом проектів Оголошує та пояснює тему для учнів, попросивши їх розповісти, що вони знають про транспорт в цілому. Щоб визначити їх навчальні потреби, пропонує презентація Дає їм час довідатися про види транспорту найбільш поширені у нашому місті. Для цього планує екскурсію до центру міста, щоб сприяти підвищенню інтересу до цієї теми. На екскурсії учні мають аналізувати отриману інформацію та оформити її у вигляді діаграми. На наступному етапі учитель об’єднує учнів у експертні групи, які будуть досліджувати переваги та недоліки транспорту у нашому житті. Кожна група ділиться своїми знаннями з іншими групами. Досліджуючи негативний вплив, дає завдання для учнів зробити прогнози про те, що є причиною виникнення погіршення екологічної ситуації в Україні. Нагадує учням, що вони мають зробити прогнози, висловити свої думки про те, які існують шляхи вирішення даної проблеми. Учить учнів бути уважними, щоб правильно визначити перспективи розвитку транспортної мережі. Працюючи над питанням переваг транспорту, забезпечує учнів джерелами, з яких вони можуть зібрати необхідну інформацію. Після вивчення джерел учні можуть створити таблицю з аналізом отриманих результатів, інформаційний бюлетень, який інформуватиме про доцільність використання всіх видів транспорту . Учні проводять опитування однокласників та учнів школи з проблеми " Що ви занєте про транспорт України?» Після аналізу отриманих результатів учні готують презентацію транспорт України, яка допомагає краще представити результатами іншим та інформує інших про те, яке значення мають транспорт у міжнародних відносинах з іншими країнами. Усім класом учні обирають, кому вони будуть демонструвати свої презентації, щоб розказати іншим про те, які існують переваги та недоліки транспорту в Україні, а також обговорюють шляхи вирішення негативного впливу на навколишнє середовище. Такі заходи можна здійснювати для інших учнів, батьків, місцевої влади та інших зацікавлених груп. Учні створюють інформаційний бюлетень, пов'язаний з їхньою проектною роботою. Його можна роздавати місцевій громаді. Нарешті, учні інформують широку аудиторію, створивши вікі-статтю з рекомендаціями для діяльності спільноти. Вони можуть також написати прес-релізи для місцевої газети та вікі статті.

Для завершення навчальної теми попросіть учнів повернутися у своїх журналах знову до Ключового запитання: Чи можливі перспективи розвитку транспорту в Україні? Заохочуйте учнів повернутися до своїх перших відповідей на Ключове запитання та подивитися, чи змінилася відповідь під час вивчення теми. Попросіть їх розглянути, як отримана інформація та досвід вплинули на їх початкові думки. Заохочуйте обговорення серед однокласників для поглиблення знань, обміну думками та подальшого розвитку їх мислення.

Учні розробили опитувальник "Транспорт України"

Учнівська вікі-стаття "Роль водного транспорту у міжнародних зв'язках"

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Бендюк Любов

Фах, навчальний предмет

Вчитель Географії та біології, географія та біологія

Навчальний заклад

КЗОШ №7 I-III ступенів імені Григорія Гуляницького

Місто\село, район, область

Місто Конотоп, Сумська обл.

Контактні дані

LBINVV@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

20.08 - 26.08.2012 року

Місце провведення тренінгу

М. Конотоп КЗОШ №7 I-III ступенів ім.Григорія Гуляницького

Тренери

Герасименко Н.В. та Ніколаєнко С.П.