Учнівська вікі стаття на тему "виготовлення скриньки для ключів"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 07:59, 23 серпня 2012, створена Миронов Олександр (обговореннявнесок) (Результати дослідження)

Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Виготовлення скриньки для ключів

Автор проекту

Миронов олександр Ігорович

Тема дослідження

дослідження зразків аналогів, видів матеріалів для виготовлення деталей, конфігурації виробів, конструкції частин та способів їх з’єднання між собою,конструктивної побудови зразків-аналогів.

Проблема дослідження

Як правильно підібрати дизайн та оздоблення виробу, щоб він добре вписувався в інтер'єр квартири, та доповнювати його згідно законів дизайну та композиції

Гіпотеза дослідження

Мета дослідження

В житті кожна людина, думаю, попадала в таку ситуацію , коли необхідно швидко вирушити з дому по невідкладним справам, але в цей час не можемо відшукати десь залишені ключі. Тільки що ми їх бачили , але в потрібний момент вони наче зникають. Ми нервуємо , втрачаємо час, перевіряємо всі можливі і неможливі місця. Подібне відбувалося зі мною і членами моєї родини. Тому я вирішив навести певний порядок із зберіганням ключів. Спочатку я думав виділити окреме місце в верхній шухляді тумбочки, але це не зручно, тому що необхідно постійно нахилятися. Настінна поличка також мене не задовольняла ,через те, що ключі з неї постійно падають. Також я ставив за мету виготовити виріб , який би захищав ключі від сторонніх поглядів. Тому я вирішив виготовити виріб у вигляді скриньки, що закривається. Але будь-який виріб повинен органічно вписуватися в інтер’єр помешкання, та доповнювати його згідно законів дизайну та композиції. Стіни в приміщенні де я планував розмістити скриньку обклеєні шпалерами стилізованими під деревину, тому виріб я вирішив виготовити з деревини. Подібні вироби , що я бачив у знайомих, не мали особливого декорування, тому виконували лише свою конкретну функцію і не більше. Я вирішив прикрасити скриньку різьбленням, щоб вона набула естетичної цінності.

Результати дослідження

Під час проекту я досліджував:

1.Призначення проектованого виробу

1.1. Визначити призначення виробу –скринька призначена для зберігання ключів в квартирі чи приватному будинку. Для зручності в користуванні встановлюється поряд з вхідними дверима чи закріплюється на стіні помешкання.

1.2 Експлуатаційні показники застосування виробу (виду роботи) на практиці - в скриньці вільно розміщуються ключі середніх розмірів. Вона поділена на дві секції, в залежності від призначення ключів. Надійно їх утримує, проста в користуванні, має привабливий зовнішній вигляд.

1.3 Вплив виробу на якість і ефективність реалізації ним експлуатаційних показників – виріб надійний в користуванні, не створює перешкод при покладанні та забиранні ключів, універсальний в розміщенні ( може використовуватися на горизонтальній та вертикальній поверхні ). Крім основного призначення скринька підходить для зберігання дрібних предметів, які використовуються в побуті. 2.1.4 Вимоги до виробів (видів робіт) даного призначення - основними вимогами до скриньки для ключів є насамперед експлуатаційні характеристики: габаритні розміри, внутрішній об’єм. Опорядження різьбленням створює святковий, піднесений настрій у людей. Також точність виготовлення, виразність малюнка, охайність роботи, її якість, витримка певних законів композиції при декоративному оздобленні.

2. Вимоги до конструкції виробу

2.1 Обґрунтування конструкції виробу з точки зору його призначення і експлуатаційних показників – виріб повинен мати оптимальний корисний об’єм, привабливий зовнішній вигляд, матеріал бажано природного походження. Для зручності у користуванні скринька повинна мати два відділення та закриватися кришкою, що знаходиться у горизонтальній площині. Необхідно передбачити можливість закріплення скриньки на вертикальні поверхні

2.2. Вибір відповідної конфігурації виробу – проектований виріб, що задовольняє перераховані вимоги – скринька прямокутної форми виготовлена з деревини. З метою підвищення декоративних якостей виробу можливе застосування одного з різновидів різьблення. Виріб повинен мати опорні поверхні в горизонтальній та вертикальній площині з можливістю закріплення. Рельєф виробу вибираємо закруглений, без різких переходів та виступаючих частин.

2.3. Вимоги до основних частин виробу, інших елементів, які враховуватимуть експлуатаційні показники – елементи виробу повинні відповідати загальним характеристикам призначення виробу, з’єднання складових частин виробу – надійне. З метою збереження декоративної цінності використати клейове з’єднання.

3. Вимоги до матеріалів

3.1 Техніко-економічні чинники, які визначають вимоги до матеріалів, придатних для виготовлення виробу – з метою декоративного оздоблення вибираємо деревину з дрібною структурою волокон, що дає змогу рівномірно обробляти в різних напрямках різьбленням ( липа, осика, вільха, груша ). За критерієм відбору ціна – якість перевагу надаємо деревині вільхи. Короблення при висиханні, характерного для цієї породи, не буде через незначні габарити виробу.

3.2. Санітарно-гігієнічні вимоги до виробу - частини виробу повинні відповідати санітарно-гігієнічним вимогам , нормам техніки безпеки праці , а саме : не повинні мати шкідливого випромінювання , хімічного забруднення , алергенних подразників , краї не повинні завдавати ушкоджень .

3.3 Експлуатаційні вимоги до виробу – виріб повинен мати декоративно-захисне лакове покриття з метою захисту від вологи та спрощення догляду. З метою забезпечення стійкості до перекидання центр мас необхідно змістити вниз.

3.4 Вимоги до матеріалів для основних частин виробу - матеріал повинен бути міцним , стійким до стирання , з красивою однорідною текстурою , екологічно чистим , мати помірну ціну. Металеві елементи, з метою захисту від корозії, бажано виготовити з нержавіючої сталі або латуні. Клей повинен бути прозорим, стійким до дії вологи, надійно з’єднувати деревину. Таким вимогам відповідає ПВА. Деревина при прорізанні орнаменту не повинна давати сколювання. Лакова плівка прозора, стійка до механічних та хімічних ушкоджень. Подібні показники має лак ПФ 283.


Вимоги до конструкції 1,1 Зразок а) 2,1 Зразок б)3,1
зміст комірки 1,2 зміст комірки 2,2 зміст комірки 3,2

Висновки

Корисні ресурси