Портфоліо Бень Людмили "Системи лінійних рівнянь з двома змінними"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 23:37, 22 серпня 2012, створена Florovna (обговореннявнесок) (Навчальна тема (як записано в програмі))

Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Системи лінійних рівнянь з двома змінними

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Математика,інформатика

Навчальна тема (як записано в програмі)

Системи лінійних рівнянь з двома змінними

Вік учнів, клас

12 років 7-ий клас

Стислий опис

Проект «Системи лінійних рівнянь з двома змінними» в шкільній програмі є основою важливому розділу математики лінійної алгебри. Ознайомлення с означеннями системи лінійних рівнянь з двома змінними вивчення методів їх розв’язання є важливим розділом шкільного курсу математики який дозволяє вирішувати аналітичних завдань ,а також задач прикладного характеру,які викликають найбільше зацікавлення у учнів,що дозволяє поширити інтерес до вивчення предмета в цілому. В процесі роботи над проектом в учнів поширюється поняття про всесвіт ,розвивається абстрактне і логічне мислення. Матеріал проекту розвиває пізнавальний інтерес,поширює знання учнів про навколишній світ.Даний проект може бути застосовано для різних груп учнів внаслідок узагальненості і практичної цілеспрямованості

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Актуалізувати та систематизувати знання учнів про системи лінійних рівнянь з двома змінними ,залучити учнів до аналізу теоретичного матеріалу та можливості його використання на практиці. Розвивати логічне мислення,навички колективної роботи в поєднанні з самостійністю учнів,розвивати комунікативні здібності,вдосконалювати навички роботи з комп’ютером ,мережою інтернет. Сприяти активізації пізнавальної діяльності ,вміння працювати над творчим завданнями. Учні мають навчитися працювати в малих групах,планувати роботу в групах,шукати раціональні шляхи розв’язування практичних задач. В ході реалізацій проекту учні навчаться складати системи лінійних рівнянь,кількість розв’язків системи залежно від коефіцієнтів ознайомляться з різними методами розв’язування систем лінійних рівнянь з двома змінними обирати раціональні методи для розв’язування конкретних завдань ,застосовувати одержані знання для розв’язування текстових задач за допомогою систем лінійних рівнянь з двома замінними ,а також використовувати теоретичні знання для розв’язування теоретичних задач.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

На початку проекту вчитель проводить урок на якому знайомить учнів з основними теоретичними питаннями ,дає список необхідної літератури яка є в наявності в шкільній бібліотеці кабінету математики інформаційній центрі школи. Перевіряє доступність учнів до мережі в Інтернет та наявність необхідних програм в комп’ютерному класі . Для об’єднання учнів в групи вчитель проводить тестування та обговорення теми проекту за результатам яких об’єднує учнів в групи. Учні обговорюють тему проекту,цілі та завдання проекту,потім складають план роботи групи та розподіляють обов’язки в групі. Щоб учні розуміли мету своєї роботи та шляхи її досягнення, вчитель проводить свою презентацію,формулює критерії оцінювання роботи учнів. Разом обговорюють ідеї,які пропонують учні для досягнення мети проекту. Перша група «Дослідники» знаходять матеріали про метод розв’язування систем лінійних рівнянь з двома змінними графічним способом .За результатами своєї діяльності створюють блог «Залежність кількості розв’язків системи лінійних рівнянь з двома змінними від коефіцієнтів. Графічний метод розв’язування систем лінійних рівнянь з двома змінними». Друга група аналітики розглядують аналітичні методи розв’язування систем лінійних рівнянь з двома змінними створюють блог «Застосування методу додавання та методу підстановки при розв’язуванні систем лінійних рівнянь з двома змінними». Третя група практики знаходять практичні задачі для розв’язання яких потрібно скласти и розв’язати систему лінійних рівнянь з двома змінними за результатами роботи учні створюють блок «Розв’язування практичних задач за допомогою систем лінійних рівнянь з двома змінними». Впродовж роботи над проектом вчитель забезпечують групи ресурсами консультує групи ,контролює послідовність виконання проекту згідно плану ,заповнює оціночні листи. Учні оформляють проект,консультуються з вчителем,обговорюють допоміжні результати,готуються захисту проекту,оцінюють роботу в команді. Під час захисту проекту вчитель задає допоміжні питання,коментує оціночні листи.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Бень Людмила Флорівна

Фах, навчальний предмет

Математик,викладач Математика

Навчальний заклад

ОДЕСЬКА ГІМНАЗІЯ №5 ОДЕСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Місто\село, район, область

Одеса

Контактні дані

Florovna@gmail.com

Відомості про тренінг

'Тренінг в рамках співпраці в Національному проекті «Відкритий світ»

Дати проведення тренінгу

13-17.08.2012

Місце провведення тренінгу

Одеська гімназія №5

Тренери

Безверхня Олена Володимирівна