Учнівська Вікі-стаття "Чи може на Землі бути вічно день?"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 14:15, 22 серпня 2012, створена Miralexiv (обговореннявнесок) (Результати дослідження)

Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

Чи може на Землі бути вічно день?

Автор проекту

Група 7 класу "Астрономи"

Тема дослідження

Лінійне поширення світла, плоске дзеркало, відбивання світла

Проблема дослідження

З часом енергетичні ресурси Землі зникають а кількість споживачів(людей) збільшується. Вночі люди тратять багато електроенергії на освітлення доріг. Тому було б дуже добро якщо з'явилося додаткове джерело світла. Воно б освітлювало Землю з іншої сторони

Гіпотеза дослідження

Якщо створити на природному супутнику Місяці дзеркальну поверхню, то вона буде відбивати сонячні промені в напрямку Землі і освітлювати її в ночі

Мета дослідження

Перевірити чи справжнюється гіпотеза

Результати дослідження

Історична довідка

З давніх часів Місяць був для людей дуже загадковою. Чому вона приходить на зміну Сонця, висвітлює всі навколо, але не рівномірно кожен день, а змінюючись протягом місяця? Тінь з'являється після того, як Місяць пройшла стадію повного місяця, і з кожним днем ​​площа нічного світила все зменшується. Зрештою, можна побачити зовсім тоненький серп, а потім на кілька місяців пропадає і він. Але ненадовго.

Загадкова природа місячного світла знайшла своє пояснення. Місяць світить вночі, не так яскраво, як Сонце вдень, але все ж роблячи предмети добре помітними. Вона не є зіркою і не випромінює світла сама, але може відображати чуже світіння. Якщо одна сторона Землі освітлена яскравим сонячним світлом, то інша знаходиться в тіні, але Місяць відбиває світло, що потрапляє на неї, висвітлюючи тим самим і земну поверхню.

Місяць обертається навколо Землі, а та, в свою чергу, обертається навколо Сонця, тому їх взаємне розташування міняється щодня. Коли вся половина Місяця, освітлена Сонцем, видно із Землі - настає повний місяць. Якщо ж Місяць виявляється прямо між Сонцем і Землею, то вона нічого не відображає і її не видно, це новий місяць.

Місяць не має атмосфери, яка допомагала б підтримувати на ній більш-менш постійну температуру. Коли одна її половина висвітлюється Сонцем протягом двох тижнів, то поверхня там нагрівається більше, ніж до 100 градусів Цельсія. Потім настає місячна ніч, коли на якусь частину бік Місяця світло не потрапляє зовсім, тоді температура там падає до -200 градусів Цельсія.

Спостерігача з Землі здасться, що саме Місяць освітлює Землю вночі, але також вірно і зворотне твердження. Коли на поверхню Місяця не потрапляє сонце, то світло, відбите з Землі, точно також висвітлює її.

Існує відомий вислів: темна сторона місяця. Воно зовсім не означає, що одна половина супутника не може відбивати світло. Причина в тому, що Місяць теж обертається навколо своєї осі, тому вона завжди звернена до Землі тільки однією своєю стороною. Люди довго гадали, що знаходиться на іншій стороні Місяця, але коли космічні польоти отримали свій розвиток, вдалося сфотографувати зображення зворотної сторони.

Теоретичний матеріал проекту

Висновки

Після довгих міркувань, аналізу і перевірки макетів було вирішено що є можливість створення дзеркальної поверхні на Місяці для освітлення Землі в ночі

Корисні ресурси