Портфоліо Олей Наталії Геннадіївни з теми " Різноманітність покритонасінних"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 13:32, 22 серпня 2012, створена Олей Наташа (обговореннявнесок) (Опис оцінювання (скопіювати з Плану))

Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

Різноманіття покритонасінних

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

біологія, екологія, медицина, географія, література

Навчальна тема (як записано в програмі)

Тема 4. Покритонасінні

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис

В цьому проекті учні дізнються про різномніття покритонасінних. їх особливості будови та відмінності від інших рослин. Поширять знання про лікарські , декоративні та отруйні рослини.Поглиблять знання про екзотичні рослини та ті які потребують охорони, є основними сільськогосподарьськими обєктами України.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Учень повинен назвати: - класи та основні родини покритонасінних рослин; - загальні ознаки класів Однодольні і Дводольні; наводити приклади: - рослин, що зростають на території України і в найближчому оточенні; пояснити: - потребу в охороні окремих видів; застосовувати знання: - про умови життя дикорослих рослин для обґрунтування заходів їх охорони; робити висновок: - про значення покритонасінних у природі та в житті людини, про необхідність їх охорони.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

На початку проекту використовую методи оцінювання: усне опитування [1], біологічний диктант, дидактичні картки Назвати рослини, щоб з’ясувати навчальні потреби учнів, оцінити мислення, скоригувати базові знання з досвіду життя. Впродовж роботи над проектом доцільні наступні методи та інструменти оцінювання: складання власних тестів [2], які використовуються на наступному уроці для взаємооцінювання, заповнення таблиць [3]з використанням підручника та додаткової літератури,розгадування кросвордів [4]та ребусів [5], заповнення графічних схем, створення доповідей з використанням сайтів Інтернету. Наприкінці роботи над проектом використовую тестування або комбіновану контрольну робот,яка містить біологічний диктант, малюнки та схеми. Для узагальнення та закріплення знань необхідна творча робота: створення презентацій, малювання газет.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

На початку проекту учні працюють з підручником, визначаючи головні складові матеріалу, його термінологічний зміст, проводять роботу з пошуку відповідей на питання з використанням додаткової літератури, Інтернету, роблять малюнки та схеми. Для з’ясування навчальних потреб учнів використовую проблемні питання, мозкову атаку або метод З-Х-Д в ході обговорення теми і в робочих зошитах, а потім переглядається наприкінці вивчення теми. Для виконання проекту учні обов’язково працюють з Інтернетом для знаходження відповідей на додаткові питання або виконання завдань у вигляді доповіді,реферату, створенні презентацій. Створена вчителем презентація або публікація допоможе використати приклад комп’ютерної технології для ефективної демонстрації учнями того , чому вони навчилися, бо вимагає знаходження малюнків по темі, коротких висловів та тез до них. Правильність виконання учнівської роботи вказує на глибоке засвоєння учнем навчального матеріалу, розвиток вміння аналізувати та систематизувати наукові дані. Крім того, ця робота вимагає творчості та креативності для створення власних робіт. При оцінюванні учнівських комп’ютерних робіт користуюся основними вимогами для газети (назва, що відповідає темі, основні рубрики та їх зміст , використання ілюстрацій та загальний естетичний вигляд роботи), для презентації(назва презентації, мета,використання таблиць , ілюстрацій та їх доречність, використання текстових пояснень до слайдів, оформлення та тематичний зміст). Для диференціації навчання в ході вивчення теми я використовую матеріали та завдання різного рівня складності, дозволяю вибирати серед запропонованих завдань одного рівня складності,створюю різнорівневі групи для реалізації вмінь кожного, а для цього ставлю чіткі завдання перед групою. Для розвитку самоспрямованості учнів найчастіше застосовую самоперевірку виконаної роботи або взаємоперевірку та виставлення власної оцінки. Для допомоги при роботі над проектом надаю інструкції по написанню доповіді ( алгоритм з питань), Інтернет ресурси, матеріал довідників .

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Олей Наталія

Фах, навчальний предмет

вчитель біології

Навчальний заклад

ОНВК №67

Місто\село, район, область

м.Одеса

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце провведення тренінгу

Тренери