Портфоліо з теми "Життєвий і творчий шлях Івана Франка"
Зміст
Назва проекту
Життєвий і творчий шлях Івана Франка
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Українська мова та література, інформатика
Навчальна тема (як записано в програмі)
Українська література «Про далекі минулі часи. Іван Франко. Короткі відомості про митця і його багатогранну творчість. "Захар Беркут". Зміст та історична основа повісті. Тематична лінія проекту «Життєвий і творчий шлях Івана Франка»
Вік учнів, клас
7 клас, 12-13 років
Стислий опис
Основна ідея проекту полягає у розвитку учнів навичок мислення високого рівня, а саме: навчити учнів збирати інформацію, аналізувати та класифікувати її; висувати гіпотези та ідеї; обговорювати результати досліджень. Учні повинні вміти шукати інформацію в Інтернеті, зробити висновки, що виділило б їх як лідерів і підтверджує їх високий статус та знайти шляхи, як стати лідерами та підготувати свої власні презентацію, публікацію та блог. Наприкінці проекту буде оголошено конкурс на кращі ідеї. Результатами цього конкурсу учні будуть постійно поновлювати свій блог. Для вивчення даної теми учні згідно своїх навчальних досягнень розбиваються на групи. Після того, як групи були сформовані, учні обирають собі лідера. Кожна з груп отримує «Картку оцінювання», в якій буде виставлено бали за активність на уроці. Також учнями було проведено дослідження на тему «Життєвий і творчий шлях Івана Франка», «Перекладацька діяльність І.Франка», «Історична основа повісті «Захар Беркут». Проаналізувавши результат, учні обирають для себе ряд питань, на які можна отримати відповідь лише після того, як буде опрацьовано потрібний матеріал. Також учні повинні розглянути, в яких сферах діяльності людини можна застосувати знання, отримання після вивчення даної теми. Цей проект призначений для того щоб учні подивилися навкруги і побачили красу рідних місць. Вони повинні навчитися спостерігати і бачити світ навколо себе. До відома батьків необхідно донести інформацію про переваги методу проектів як один із засобів розвитку творчих здібностей учнів
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
Після завершення проекту учні зможуть: - Уміти розповідати коротко про І. Франка. Знати й розуміти зміст та історичну основу повісті. Переказувати і коментувати зміст. Уміти визначити тему повісті та її провідні мотиви. Володіти навичками аналізу епічного твору. Характеризувати образи Захара Беркута, Максима, Мирослави, Тугара Вовка, уміти підтверджувати власну думку цитатами з тексту. Визначати улюбленого героя. Аналізувати роль художніх засобів, особливості мови. Пояснювати роль діалектизмів. Обговорювати проблему вибору людини у вирішальній ситуації. Виховання патріотичного почуття, поваги до батьків, вірності у дружбі й коханні як загальнолюдських морально-етичних цінностей.
Опис оцінювання
До початку проекту: для учнів було проведено анкетування Реалізація проекту: Учні об’єднуються в дві групи(використовуючи стратегію Думаємо-Об’єднуємось-Ділимося) та з самого початку роботи над проектами використовують контрольний список питань до проекту, який допомагає їм планувати, а потім відстежувати свій прогрес під час виконання досліджень та соціального опитування. Після обговорення в класі оцінюється ступінь розуміння теми учнів за допомогою письмових відповідей на Основні запитання до вивчення теми і запитання, які викладено в документі на розуміння процесу дослідження. Оцінювання здійснюється вчителем щотижнево на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Учні узагальнюють дослідження у вигляді презентацій, публікацій. Проводиться рефлексія Після закінчення проекту: за допомогою форми оцінювання презентації, вчитель повинен оцінити проекти учнів; за допомогою форми оцінювання кожен учень має оцінити свої досягнення; за допомогою форми оцінювання роботи в групах, учні оцінять роботу кожної групи. оцінюється вміння аргументовано виступати перед аудиторією, брати участь в обговоренні, задавати питання, стислість і повнота виступів, грамотність, творчий підхід.