Портфоліо Гуцалюк Жанни Андріївни з теми "Розмноження та розвиток рослин"
Зміст
- 1 Назва проекту
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Навчальна тема (як записано в програмі)
- 4 Вік учнів, клас
- 5 Стислий опис
- 6 Повний План вивчення теми
- 7 Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
- 8 Опис оцінювання (скопіювати з Плану)
- 9 Діяльність учнів (скопіювати з Плану)
- 10 Відомості про автора
- 11 Відомості про тренінг
Назва проекту
Розмноження та розвиток рослин
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Біологія, географія
Навчальна тема (як записано в програмі)
Розмноження та розвиток рослин
Вік учнів, клас
12-13,7 клас
Стислий опис
В роботі над проектом учні знайомляться з нестатевим розмноженням, його видами, вегетативним розмноженням, статевим розмноженням, будовою та різноманітністю квіток. Учні створять презентації, реферати.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
Участь в Проекті допоможе сформувати уявлення про предмет вивчення біології. Учні ознайомляться з видами розмноження рослин, частинами квітки, способами запилення та способами поширення насінини і плодів.Учні навчаються створювати мультимедійні презентації, кросворди, вчаться демонструвати набуті знання за допомогою презентації,розвивають навички роботи в группах та навички роботи з комп’ютером. Проект спрямований на виховання інтересу до вивчення предмету. Проект сприяє саморозвитку та прояву індивідуальності.
Опис оцінювання (скопіювати з Плану)
ДОШКА ЗАПИТАНЬ
На стіні класу вивішується великий аркуш паперу, на якому вчитель просить учнів записувати будь-які запитання, що виникають у них на початку вивчення теми.
Така форма роботи з запитаннями o вчителю: допомагає оцінити попередні знання учнів та враховувати це при плануванні уроків, розробляти завдання, які цікаві учням; знімає з вчителя необхідність відповідати на всі запитання; дає можливість зайвий раз похвалити одних учнів за коректно сформульоване запитання, інших – за відповідь; побачити теми для письмових завдань, що цікавлять учнів; дає можливість працювати з запитаннями всіх типів; побачити, що з вивченого залишилось незрозумілим, o учням: стимулює природну допитливість дітей; знімає страх здатися нерозумним «незнайком»; формує навичку коректно формулювати свої запитання на папері; дає можливість показати свій інтелект (свої знання); розвиває вміння задавати всі типі запитань (від простих закритих до складних – відкритих).
Щоб організувати діяльність: 1. «Дошка запитань» розміщується у тому місці класу, де діти частіше проходять. 2. На початку уроку вчитель пропонує учням записувати всі запитання, пов’язані з темою. Ці запитання можна озвучувати або ні, підписувати або ні. 3. Для того, щоб стимулювати учнів, вчитель може деякі запитання розміщувати на дощі сам, показуючи приклад. 4. За 10 хвилин до кінця уроку можна пропонувати учням занести на дошку свої запитання, на які вони не знайшли відповідь. 5. Наприкінці уроку/вивчення теми/розділу вчитель може пропонувати учням прочитати запитання і знайти дома відповіді на найбільш цікаві, зауваживши, що ця робота буде оцінюватись, як пошукова, творча, тобто вищим балом. 6. Якщо «Дошка запитань» присвячена якійсь темі, то відповідям на запитання можна присвятити урок тематичного оцінювання.
Учнів молодших класів «Дошка запитань» організує, привчає не відволікатися від теми уроку. Вони дуже охоче беруть участь у грі «запитання – відповідь». Для учнів старшої школи вона допомагає занурюватись у тему і поширювати знання з проблеми. Запитання на «Дошці» сприятиме тому, щоб вони використовували різні джерела інформації, а не тільки підручники.
Для старшокласників можна і необхідно дати поняття таксономії Блума і структуризацію різних типів запитань. Дуже добре працює «Дошка запитань» при роботі в групах (кооперативному навчанні). Запитання, виникаючі у групах, можна виносити на обговорення всім класом. Вчителю необхідно намагатись, щоб запитання, що розміщуються на «Дошці» були відкритими, оскільки ці запитання розвивають критичне мислення. Робота над тим, щоб привчити учнів ставити запитання дуже кропітка і залежить від бажання и наполегливості вчителя. Потрібно завжди пам’ятати, що в класі, де учні вміють мислити критично, вони ставлять запитання.
Діяльність учнів (скопіювати з Плану)
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Гуцалюк Жанна
Фах, навчальний предмет
Біологія
Навчальний заклад
Одеська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Одеської міської ради 22
Місто\село, район, область
місто Одеса
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
Місце провведення тренінгу
Тренери
Скрипник Тетяна Павлівна