Портфоліо Сухомлинової Ольги з теми : "Властивості і дії світла"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 19:41, 20 серпня 2012, створена Фізик76 (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та учителя)

Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

Світло. Властивості світла

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

інформатика, біологія, хімія

Навчальна тема (як записано в програмі)

Світлові явища

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

Вивчаючи тему «Світлові явища» в курсі фізики 7-го класу, учні набувають початкові уявлення про світло, знайомляться з прикладами практичного використання джерел світла, вивчають процеси випромінювання, розповсюдження, відбивання, заломлення та поглинання світла, розкривають наукове та світоглядне значення світлових явищ. Робота над проектом допоможе учням більш глибоко осягнути дану тему, виконуючи досліди з теми, знаходячи відповідну інформацію, оформлюючи результати своїх досліджень. А також допоможе розвинути навички 21-го століття та навички роботи з технологіями Веб 2.0.

Повний план вивчення теми

1 етап: На першому етапі вчитель знайомить учнів з різними світловими явищами. Демонстрація вчительської презентації учням [[1]] 2 етап: Для розширення наукового кругозору учнів та збільшення інтересу до навчального процесу у вивченні питань: 1)розвиток теорії про природу світла; 2)джерела та дії світла; 3)прямолінійного поширення світла; 4)заломлення світла. Вчитель ставить проблемні питання, такі, як: 1. Чому утворюється веселка? 2. Чому утворюється тінь? 3. Чому ми бачимо навколишній світ у різних кольорах? Поділ учнів на групи. 1)Кожна група отримує завдання на здійснення пошукової роботи для створення презентації. Учні проводять пошук інформації: Завдання 1 групі. Ранні теорії про природу світла. Завдання 2 групі. Теорія світла Ньютона. Завдання 3 групі. Хвильова теорія світла. Завдання 4 групі. Електромагнітна теорія світла. 2)Проблема. Що таке джерела світла? Які дії чинить світло? Поділ учнів на групи. В кожній групі обирається спікер, секретар. Спікер методом жеребкування обирає тему, над якою працюватиме група. Це дії світла: нагрівання, хімічна, електрична. Кожна група доповідає та веде короткі записи на дошці. Інші - ведуть конспект. Демонстрація 1. Розжарений цвях. Демонстрація 2. Світіння електричної лампочки. Демонстрація 3. Запалений сірник.

3 етап: Вчитель надає учням необхідні консультаці та проводить з ними бесіди. Учні здійснюють оформлення презентації.

Навчальні цілі

Сформувати в учнів поняття про світло та властивості і дії світла; значення світла в нашому житті. Розвивати в учнів спостережливість, уміння застосовувати вивчені закономірності про світло для побудови зображень, графічну грамотність учнів; виховувати інтерес до точних наук, уміння працювати індивідуально і в групах. Вдосконалювати навички збирання даних кількома способами, аналізу, впорядкування, осмислення та опрацювання відомостей про поширення та дії світла, сприймання світла людиною.

Опис оцінювання

1.До початку проекту проводиться: діагностика навчальних потреб учнів Таблиця З-Х-Д, рівня їх фактичних знань з теми, рівня сформованості навичок роботи з технологіями Веб 2.0 та створення презентацій. 2. Під час проведення проекту проводиться: анкетування для групування учнів та розподілення ролей, оцінювання знавичок використання інтернет-ресурсів, відслідковування та коригування ходу виконання роботи. 3. По завершенню проекту проводиться: визначення рівня здобутих знань з теми "Світлові явища" та сформованих умінь використання технологій Веб 2.0, взаємооцінювання командною роботою.

Діяльність учнів та учителя

На початку вивчення теми вчитель пояснює учням суть методу проектів, його переваги над традиційними методами навчання та демонструє презентацію основних ідей навчального проекту, знайомить учнів з буклетом "Світлові явища", в якому міститься інформація про терміни, зміст, обов'язкові види робіт. Далі пропонується за допомогою опитувальника поділ класу на групи: спікер, секретар..Кожна група складає план проекту, визначається з необхідним інструментарієм для виконання завдання, та вимогами, наприклад до оформлення презентації. Результатом має бути мультимедійна розробка: учнівська презентація, буклет, блог, тощо. Для допуску роботи учнів в мережі Інтернет вчитель проводить співбесіду з класом та інформує про заходи безпеки, відповідні веб-сайти, а також отримує дозвіл батьків.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ольга Сухомлинова

Фах, навчальний предмет

вчитель фізики, астрономії та основ екології

Навчальний заклад

Одеський навчально-виховний комплекс №53

Місто/село, район, область

м. Одеса

Контактні дані

email: ssolgann76@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренери

Смірнова Марина Юріївна