Портфоліо Міхєєва Ганна Василівна з теми "Зупинимо туберкульоз разом "
Зупинимо туберкульоз разом
Біологія. Основи здоров'я. Інформатика.
Царство Дроб'янки.Загальна характеристика бактерій. Різноманітність бактерій. Хвороботворні бактерії. Ціанобактерії. Значення бактерій у природі й житті людини.
11-12 років. 7 клас.
Метою цього проекта є засвоєння і закріплення учнями знань по темі :"Царство Дроб’янки". В даному проекті учні будуть використовувати різні наукові джерела по біології, користуватися всесвітньою мережею Інтернет, розглянути проблему захворювання на туберкульоз, пошук можливих шляхів її вирішення; розширити знання учнів щодо збудника туберкульозу, ознайомити з основними симптомами захворювання, шляхами передачі інфекції та заходами профілактики захворювання. Учні повинні набути навичок і умінь у роботі з Інтернет-ресурсами, формувати навички і знання у галузі комп"ютерних технологій, здійснити дослідження поширення захворюваності в Чернівецькій області та Україні. Результатом проекту буде Вікі-стаття, презентація, публікація Даний проект направлений на формування здорового способу життя підлітків, усвідомлення того, що молодий організм потрібно берегти, щоб майбутнє покоління було здоровим. У своїй роботі я хочу довести, що недотримання правил гігієни - ворог кожної людини і людства в цілому. Саме тому я вибрала цю тему для проекту. І якщо хоч одна людина, вивчивши мою роботу, почне дбати про довкілля і набуде навиків попередження хвороб, я рахуватиму свою мету досягнутої. Вважаю, що проблема туберкульозу повинна цікавити не тільки людей, які ведуть нездоровий спосіб життя.
За тиждень до початку роботи над проектом вчитель презентує публікацію учням про метод проектів та навички 21 століття. Перед тим, як вчитель запропонує учням взяти участь у проектів йому необхідно поспілкуватися з батьками цих учнів і взяти у них дозвіл про публікацію робіт їх дітей в Інтернеті. Початком роботи над проектом буде опитування. Обговорення проекту з учнями, ознайомлення з учительською публікацією. Визначення рівня обізнаності учнів з даної теми ( мозкова атака ). Формування малих груп.
Розподіл завдань між групами для виконання практичної частини проекту ( робота в лабораторіях СЕС, заняття на місцевості, екскурсії).
Дослідницька робота: в бібліотеках, зустріч з фахівцями СЕС, очисних споруд, вивчення
друкованих та електронних публікацій. Створення веб - сторінки.
Колективна, групова та індивідуальна самостійна робота під керівництвом учителя з пошуку додаткової інформації, висунення гіпотез для дослідження , їх планування, проведення та обґрунтування висновків з роботи кожної групи.
Планування та розробка учнівських презентацій для молодших школярів.
Демонстрація учнівських робіт.
День1,2
Представлення проекту з учительської PowerPoint презентації, знайомляться з тематичним та ключовим питанням, намагаються дати на них відповіді, висувають гіпотези.
• Учні формують групи (дослідники, медики, волонтери).
Дослідники
1.З’ясувати історію відкриття палички Коха.
2.Скласти анкету-опитування, для того щоб дізнатися, що відомо учням нашого ліцею про туберкульоз.
3.Оформити результати у вигляді вікі-статті.
Медики
1.Зібрати інформацію про ознаки хвороби.
2. З’ясувати шляхи передачи збудника.
3.Створити інформаційний бюлетень.
Волонтери
1.Охарактеризувати динаміку поширення хвороби.
2. Розробити рекомендації щодо профілактики та діагностики.
3.Оформити презентацію .
День 3,4
• Обрання теми учнями. Вони не можуть обирати теми, які вже обрані іншими, і можуть придумати свою, не тільки запропоновану вчителем.
• Пошук матеріалів в Інтернеті та збір інформації з друкованих джерел.
День 5,6
• Консультації з вчителем інформатики, біології, щодо викладення та оформлення матеріалів.
День 7,8
• Учні створюють тексти для статей, слайдів, анкети проводять опитування.
• Учні обговорюють попередні результати
Дні 9-13
• Учні створюють у MS PowerPoint – презентацію, MS Publisher - інформаційні бюлетень та вікі-статтю
День 14
Учні презентують свій кінцевий продукт на відкритому заході. Кожній групі відводиться 7 хвилин
Публікація вчителя 'Публікація вчителя Візитна картка проекту Візитка проекту Презентація вчителя для виявлення уявлень й інтересів учнів 'Презентація' Самостійні дослідження учнів 'Презентація' Приклад продукту проектної діяльності учнів Матеріали по формуючому й підсумковому оцінюванню 'Оцінювання презентації' 'Оцінювання публікації' Матеріали по супроводу й підтримці проектної діяльності План навчального проекту План реалізації проекту Інші документи Тестові завдання Розробка уроку