Портфоліо Палагнюк Оксана Олександрівна з теми "Поширення плодів"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 13:04, 20 серпня 2012, створена Ksiushkasss (обговореннявнесок) (Навчальні цілі (скопіювати з Плану))

Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

Способи поширення плодів

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Біологія, географія

Навчальна тема (як записано в програмі)

Насінина, плід, їх будова

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис

Навчальний проект має назву «Поширення плодів», який призначений для учнів 7 класів. В цьому проекті учні будуть досліджувати якими способами розповсюджується плоди і яке біологічне значення має цей процес.

Повний План вивчення теми

Зміст програми передбачає вивчення живої природи у 7-му класі розпочати з розділу „Рослини”. Вивчення рослинних організмів розпочинається з теми „Основні функції рослинного організму”. Зміст теми підвищує пізнавальний інтерес в учнів, спонукає до подальшого вивчення рослинних організмів. Різноманітність представників царства вивчається в порядку ускладнення їх будови, починаючи з водоростей і закінчуючи покритонасінними. Кожен таксон розглядається з декількох сторін: як етап еволюції, як компонент екосистеми і як систематична категорія. Такий підхід дозволяє розвантажити навчальний матеріал від анатомо – морфологічних деталей і сформувати у школярів уявлення про рослинний світ як про цілісну систему. Вивчення таксону розпочинається із загальної характеристики і закінчується вивченням окремих його представників. Дедуктивний підхід до вивчення навчальної теми має суттєві переваги над індуктивним підходом у розв’язанні завдань розумового розвитку учнів, формуванні загальнонавчальних (інтелектуальних) умінь. Разом з тим, така послідовність вивчення змісту теми дає можливість оптимально розподілити навчальні завдання і відповідно навчальну діяльність учнів по опануванню знань і умінь у межах навчальної теми. Розділ „Бактерії” пропонується вивчати після розділу ”Гриби”. Беручи до уваги вікові особливості школярів, достатньо вивчити різноманітність бактерій, значення їх у природі й житті людини. Завершується курс біології в 7-му класі розділом „Організми і середовище”, що виконує функцію узагальнюючого й передбачає знайомство учнів з надорганізменними рівнями організації життя.

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Учень: називає: способи поширення насінин і плодів; наводить приклади: рослин з різними типами суцвіть, різними типами плодів, спо¬собами поширення плодів і насінин; практичного використання квіток, насінин і плодів людиною; розпізнає: різні типи плодів і способи їх поширення; характеризує: процес утворення плодів і на¬сінин; пристосування плодів і насінин до поширення; порівнює: будову плодів і насінин та способи їх поширення; спостерігає та описує: пристосування до поширення плодів і насінин; дотримується правил: профілактики отруєння насінинами і плодами; робить висновок: про значення квітки у житті рослин, тварин, людини; про значення знань процесів розмноження і розвитку рослин у житті людини

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце провведення тренінгу

Тренери