Портфоліо Баранової Н.А. з теми "Прислівник як самостійна частина мови"
Зміст
Назва проекту
Прислівник як частина мови
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Українська мова.
Навчальна тема (як записано в програмі)
Українська мова. Прислівник як частина мови.
Вік учнів, клас
7 клас, 13 років
Стислий опис
Даний проект проводиться у 7 класі, з української мови при вивченні теми «Прислівник». Під час виконання проекту учні повторюють вже вивчені частини мови. Дізнаються та навчаються знаходити прислівники в реченнях, визначати морфологічні ознаки та синтаксичну роль прислівників. Учні повинні виявити набір ознак, необхідних для визначення частини мови в самостійну, застосувати отримані знання по відношенню до прислівника, виявити його орфографічні, морфологічні і синтаксичні особливості, використовувати отримані знання для інших частин мови.
Повний План вивчення теми
Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Оцінювання ґрунтується на відповідях у таблиці попередніх знань З-Х-Д та організаційній діаграмі, опитувальника з метою виявлення знань на початку проекту. На протязі виконання проекту використовуються контрольний список для роботи з інформаційними джерелами для досліджень, форма оцінювання командної роботи та форма оцінювання проведення експериментальної роботи. На кінцевому етапі оцінюються знання та вміння виконання мультимедійного продукту за допомогою форми оцінювання мультимедійної презентації. Після обговорення у класі за допомогою таблиці З-Х-Д та опитувальника оцінюється ступінь розуміння вивченої теми.
Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
У ході виконання проекту учні оволодівають навичками 21 століття: • З’ясування причинно-наслідкових зв’язків, ґрунтовне доведення та розуміння ідей; • Оформлення, аналіз та синтезування інформації для вирішення проблем та відпо-відей на запитання; • Ефективне формулювання думок та ідей шляхом їх чіткого та зрозумілого вислов-лення та написання; • Демонстрація можливості ефективно співпрацювати з різноманітними групами; • IКT – грамотність (Грамотність у галузі інформаційно-комунікаціних технологій); • Усвідомлення власного розуміння навчання та своїх потреб щодо навчання; Учень: • розпізнає прислівники, визначає їх морфологічні ознаки, синтаксичну роль; • утворює прислівники за допомогою відомих способів словотвору; • добирає до прислівників синоніми, антоніми і вживає їх у мовленні; • використовує прислівники як засіб зв’язку речень у тексті, а також для увиразнення мовлення, вираження оцінки; • складає і використовує у мовленні речення з обставинами, вираженими прислів-ником • знаходить вивчені орфограми і пояснює їх за допомогою правил, правиль¬но пише слова з вивченими орфограмами; знаходить і виправляє помилки на вивчені пра-вила.
Діяльність учнів (скопіювати з Плану)
І –етап Перед початком проекту учитель, презентує дітям публікацію «Використання методу проектів на уроках української мови».
На початку проекту учитель демонструє вступну презентацію, яка мотивує дітей та викликає інтерес до проекту. У ході презентації, учитель вибирає методи первинного оцінювання з використанням таблиці попередніх знань З-Х-Д та організаційну діаграму. Далі вчитель пропонує учням об’єднатися в 4 групи, кожна з груп отримує своє завдання, для відповідей на які їм потрібні нові знання.
1 група: Уторюють прислівники, розібрають їх за будовою 2 група: Перекладають словосполучення, добираючи антоніми до прислівників 3група: Дібрають прислів’я та приказки з прислівниками. Визначають синтаксичну роль прислівника 4група: Пишуть повідомлення на лінгвістичну тему “Прислівник як самостійна частина мови”
II - етап
Кожна з груп розділяє між собою ролі та обов’язки, виконує дослідницькі функції, учні можуть використовувати різноманітну літературу, глобальну мережу Інтернет, за допомогою чого вони знаходять потрібний матеріал.
На протязі проекту вчитель спрямовує діяльність учнів у проекті. За необхідністю вчитель роздає інструкцію з питаннями щодо вивчення теми та посилання на Інтернет-ресурси.
III – етап Після опрацювання та систематизації матеріалу, учні подають результат своєї роботи у вигляді презентацій. Захищають роботи та дають відповіді на питання опитувальника.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Баранова Наталія Анатоліївна
Фах, навчальний предмет
Українська мова
Навчальний заклад
Красногорівська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 2
Місто\село, район, область
Контактні дані
(0628)2-20-03
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
Серпень, 2012
Місце провведення тренінгу
Старомихайлівська ЗШ