Портфоліо Білецької Н.Є. з теми "Хімічні реакції та явища"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 07:13, 20 серпня 2012, створена Golanna1 (обговореннявнесок) (Опис оцінювання)

Перейти до: Навігація, пошук


'Жирний текстЛінійні рівняння з однією змінною

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Хімія, природознавство.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Властивості речовин.

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

Проект розрахований на учнів 7 класу під час вивчення теми «Властивості речовин». Метою проекту є формування в учнів знань, умінь і навичок з теми згідно державного стандарту та вимог до знань учнів.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі

Мета вивчення проекту - поглибити знання про фізичні і хімічні явища; з’ясувати їхні істотні відмінності; - сформувати поняття про хімічні реакції, вивчити ознаки хімічних реакцій і умови їх протікання. - Розвивати навички проведення експерименту, спостереження за ним, самостійно робити висновки, логічне мислення учнів. Розвивати культуру розумової праці та культуру комунікації, інтерес до предмету і потребу в набуванні знань. Учні повинні знати: - відмінності фізичних і хімічних явищ, ознаки хімічних явищ, умови виникнення і перебігу реакцій. Учні повинні вміти: - розрізняти фізичні і хімічні явища, наводити приклади хімічних явищ у природі і побуті.


У ході виконання проекту учні оволодівають навичками 21 століття:

• З’ясування причинно-наслідкових зв’язків, ґрунтовне доведення та розуміння ідей;

• Оформлення, аналіз та синтезування інформації для вирішення проблем та відпо-відей на запитання;

• Ефективне формулювання думок та ідей шляхом їх чіткого та зрозумілого вислов-лення та написання;

• Демонстрація можливості ефективно співпрацювати з різноманітними групами;

• IКT – грамотність (Грамотність у галузі інформаційно-комунікаціних технологій);

• Усвідомлення власного розуміння навчання та своїх потреб щодо навчання;


Протягом реалізації проекту учні навчаються: - шукати в Інтернеті необхідну інформацію стосовно теми уроків ( аудіо, відеоматеріали, статті щодо творчого доробку композитора), - працювати у програмах Microsoft Office: Word, Power Point, - створювати та демонструвати презентації, - створювати інформаційні бюлетені та wiki - сайти, блоги, - обговорювати та висловлювати власні думки на форумах любителів класики та прихильників музики видатного композитора.

Опис оцінювання

Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Оцінювання ґрунтується на відповідях у таблиці попередніх знань З-Х-Д та організаційній діаграмі, опитувальника 3 з метою виявлення знань на початку проекту. На протязі виконання проекту використовуються контрольний список для роботи з інформаційними джерелами для досліджень, форма оцінювання командної роботи [[1]] та форма оцінювання проведення експериментальної роботи [[2]]. На кінцевому етапі оцінюються знання та вміння виконання мультимедійного продукту за допомогою форми оцінювання мультимедійної презентації [[3]]. Після обговорення у класі за допомогою таблиці З-Х-Д [[4]] та опитувальника 9 оцінюється ступінь розуміння вивченої теми.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

І – етап Учитель формулює назву проекту, основні проблемні, змістові запитання, створює буклет для батьків з метою ознайомлення з концепцією використання проектів у школі. На початку проекту учитель демонструє вступну презентацію, яка мотивує дітей та викликає інтерес до проекту. У ході презентації, учитель вибирає методи первинного оцінювання з використанням таблиці попередніх знань З-Х-Д, та організаційну діаграму. Далі вчитель пропонує учням об’єднатися в 2 групи, кожна з груп отримує своє завдання, для відповідей на які їм потрібні нові знання. Учні переглядають джерела Інтернету, друковані матеріали, проводять дослідження в бібліотеках, відбирають необхідний матеріал, узагальнюють його, планують свою роботу, створюють мультимедійну презентацію Учасники проекту отримують групові завдання, обмірковують їх. Учні працюють у бібліотеках, використовують Інтернет, підбирають необхідний матеріал, узагальнюють його. Планують розміщення матеріалу на сторінці публікацій, підбирають ілюстрації, створюють учнівські публікаціі, презентації за шаблоном.

1 група - знаходе та опрацьовує матеріал про фізичні явища 2група - знаходе та опрацьовує матеріал про хімічні реакції

II - етап На другому етапі проекту учні отримують завдання, обговорюють його, працюють з рекомендованою вчителем літературою та матеріалами Інтернет, відбирають необхідний матеріал, узагальнюють їх, обговорюють власні думки та результати

Кожна з груп розділяє між собою ролі та обов’язки, виконує дослідницькі функції, учні можуть використовувати різноманітну літературу, глобальну мережу Інтернет, за допомогою чого вони знаходять потрібний матеріал:

На протязі проекту вчитель спрямовує діяльність учнів у проекті. За необхідністю вчитель роздає інструкцію з питаннями щодо вивчення теми та посилання на Інтернет -ресурси.


III – етап Після опрацювання та систематизації матеріалу, учні подають результат своєї роботи у вигляді презентацій. Захищають роботи та дають відповіді на питання опитувальника.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Білецька Наталя Єгорівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель біології та хімії

Навчальний заклад

Старомихайлівська ЗШ I-III ст.

Місто\село, район, область

смт.Старомихайлівка, Мар'їнський р-н., Донецька обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Серпень 2012р.

Місце проведення тренінгу

Старомихайлівська ЗШ

Тренери

Голубнича Ганна Михайлівна