Портфоліо Жанковська Ірини Іванівни з теми " Джерело життя"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 12:59, 17 серпня 2012, створена Irina sp (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя)

Перейти до: Навігація, пошук

Джерело життя

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний - Хімія,

другорядні предмети - біологія та фізика

Навчальні цілі

Учень: Вияснити хто і чим забруднює воду? Як боротися з даною екологічною проблемою?

Вік учнів 11-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

Для створення цього проекту необхідно отримати дозвіл батьків [1]для чого оформлюється спеціальний лист-дозвіл [2] Цей проект об’єднує три шкільні предмети: хімію,фізику та біологію. Основна ідея проекту полягає у розвитку у учнів навичок мислення високого рівня, а саме: навчити учнів збирати інформацію, аналізувати та класифікувати її; висувати гіпотези та ідеї; обговорювати результати досліджень, сформувати в учнів знання про воду як найпоширенішу речовину на Землі, її здатність розчиняти інші речовини, значення води в житті людини; розвивати допитливість, спостережливість та дослідницькі навички; формувати наукову картину світу; розвивати інтерес до природознавства як науки, що нерозривно пов’язана з життям.

Повний план вивчення теми

Для створення проекту необхідно оформити повний план вивчення теми [3],керуючись Державними освітніми стандартами [4], а також план впровадження цього проекту [5].

Навчальні цілі

Ознайомити учнів з класифікацією оксидів, з будовою молекули води, з фізичними та хімічними властивостями. Ререконувати учнів дбати про чистоту води,допомогти у вирішені цієї екологіччної проблеми.

Опис оцінювання

Перш ніж почати роботу над проектом вчитель ознайомлює учнів з основними проблемами проекту [6]. Критерії оцінювання учнів 1.Усні відповіді, вміння висловлюватись хімічною мовою, приймати участь у обговоренні, дискутувати. 2.Творчі домашні завдання. 3.Науковий журнал. 4.Звіти практичних робіт, вміння правильно робити висновки. 5.Оцінювання комп’ютерних PowerPoint презентацій [7], Excel, Publisher [8], Web page продукція, Wiki -статті [9], використання Інтернету, CD матеріалів та дисків відповідно до рівня розуміння, що дозволяє успішно виконувати роботу. 6.Знання теоретичного матеріалу за допомогою різноманітних індивідуальних та групових тестів [10]. 7.Самооцінювання учнів [11], тобто власний вклад у здійсненні проекту.

Діяльність учнів та вчителя

На початку проекту вчитель демонструє учням вступну презентацію [12], роздає З-Х-Я-Д таблиці [13], які учні заповнюють, проводить анкетування для поділу в групи за допомогою листка опитування [14]. Сформованим групам вчитель формулює он-лайн опитування ccckey=0AnEIA3FULD7dEktSm9uaFBtZVRyMGhLU2txNFNSMUE. Кожна група отримує завдання -Перша група учнів працює над оформленням презентації [15]; -Друга група збирає матеріал та оформлює публікацію [16] [17], проводить опитування між учнями "Як зберегти водойма чистими?", одержані результати подають у форми діаграми [18]; -Третя група працює над створенням шаблону вікі-статті Вікі-стаття з теми " Вода - найпоширеніша речовина на Землі "; Отримані результати експериментальної діяльності, зберігають знайдені відомості, зображення в папці своєї групи, записують адреси знайдених ресурсів у список використаних джерел [19].

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Жанковська Ірина

Фах, навчальний предмет

Хімік, хімія

Навчальний заклад

Герцаївський районний ліцей ім. Г.Асакі

Місто\село, район, область

м.Герца ,Герцаївський район

Контактні дані

0660755ххх

Адреса навчального закладу: м.Герца, вул. Ліліяка,2

Тел.:(240)2-17-72

e-mail:liceu_gerca@mail.ru

Відомості про тренінг

Тренінг в рамках НП "Відкритий світ"

Дати проведення тренінгу

13.08 – 18.08.2012

Місце проведення тренінгу

Герцаївський районний ліцей ім. Г.Асакі

Тренери

Сідор Вячеслав Георгійович