Портфолио Голубенко Анастасия
Зміст
- 1 Назва проекту
- 2 Навчальна тема (як записано в програмі)
- 3 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 4 Вік учнів, клас
- 5 Стислий опис проекту
- 6 Повний План вивчення теми
- 7 Навчальні цілі
- 8 Опис оцінювання
- 9 Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)
- 10 Відомості про автора
- 11 Відомості про тренінг
Назва проекту
Культура Київської Русі від Володимира Великого до Ярослава Мудрого
Навчальна тема (як записано в програмі)
Культура Київської Русі
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Основний навчальний предмет - історія України;
дотичні навчальні предмети - світова література, етика, правознавство, образотворче мистецтво
Вік учнів, клас
7 клас загальноосвітньої школи
Стислий опис проекту
Проект передбачає інформаційні та експериментальні дослідження трьох груп учнів сьомого класу, які готують проект, що має виявити вплив вивчення культури Київської Русі, на формування естетичних смаків учнів та громадської позиції учнів сьомого класу. Учні вивчають історичні джерела, реконструкції історичних пам'яток, літературні твори, відвідують музеї. Створюють презентації.
Повний План вивчення теми
План вивчення теми
Навчальні цілі
В межах вивчення даної теми учні повинні: Показати на карті території Київської Русі за Володимира Мономаха та Ярослава Мудрого; Визначити хронологічні межі; Знати й уміти роз'яснити такі терміни як «історія», «культура», «освіта», «література», «літописання», «Повість минулих літ», «архітектура»; Навести приклади досягнень в області культури Володимира та Ярослава; Дати характеристику їх досягненням; Визначити яке значення мала християнізація на культуру в майбутньому; Розповісти про виникнення східнослов'янської писемності; Описати видатні пам'ятки культури та образотворчого мистецтва.
Розвиток навичок ХХІ століття. Проект спрямований на: досягнення належного рівня сформованості просторових та хронологічних вмінь, вміння проводити порівняльний історичний аналіз, розширення їх культурно-пізнавальних інтересів, виховання в учнів прагнення до самостійності, самовдосконалення.Розвиток вміння систематизувати, висувати гіпотези, проводити самостійні дослідження та інтерпретувати отримані дані.
Опис оцінювання
Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що вони вже знають з історії Київської Русі відбувається при заповнені ними таблиці ЗХД. [2] Поточне оцінювання ґрунтується на відповідях на запитання, які попередньо записані вчителем для учнів до контрольних списків з усіх видів діяльності, що передбачена у завданнях, які надаються групам учнів з метою виявлення та моніторингу розуміння учнями процесу інформаційного дослідження, а також оцінюються їх знання та вміння на кінцевому етапі виконання - оформленні мультимедійного продукту для представлення результатів учнівських проектів: контрольний список для оцінювання навичок планування проекту, контрольний список для оцінювання навичок аналізу інформації , форму для оцінювання мультимедійної презентації , форму для оцінювання блогу форму для оцінювання вміння робити висновки . Учні використовують надані вчителем форми оцінювання з балами з кожного виду діяльності (відповідно до контрольних списків) для самооцінювання свого проекту. Ці ж форми використовуються вчителем для виставлення оцінки кінцевих презентацій. Контрольні списки питань до проекту допомагають учням планувати, а потім відстежувати свій прогрес під час виконання завдань.