«Природні зони і їх розміщення на земній кулі».

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

«Природні зони і їх розміщення на земній кулі».

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Географія.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Природні зони та їх розміщення на земній кулі

Вік учнів, клас

7 клас, 13-14 років

Стислий опис

Повний План вивчення теми

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

- Учні навчаться переконливо демонструвати відомості про природні зони світу, характеризуючи їх за наданим планом. Систематизувати причинно-наслідкові зв’язки закономірного розміщення природних зон світу на прикладі материка Євразія. В учнів будуть формуватися навички використання комп’ютерних технологій як інструменту для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації,, вдосконалюватися навички роботи з різними джерелами географічних знань, ефективного використання часу та розподілу робочого навантаження.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

На початковому етапі, за допомогою опитувальника були виявлені знання, які мають учні з теми, а також за допомогою З-Х-Д схеми з’ясувала, про що діти хочуть дізнатися. Під час роботи над проектом. В процесі роботи знання учнів оцінювалися за допомогою таблиць передбачення, дошки запитань, в яку діти записували ті питання, які виникали на протязі проекту, та класом шукали на них відповіді, використовуючи різні джерела інформації. За допомогою З-Х-Д схеми з’ясовувалися знання дітей, які вони мають на даному етапі, та про що хочуть дізнатися. Також застосовувала консультації, опитувальники, схеми, в яких діти з’єднували різних тварин з тією природною зоною, в якій вони проживають, і створювали порівняльну таблицю природних зон світу, в яку заносили ті відомості про природну зону, які вони дізнавалися під час вивчення теми. На заключному етапі оцінювала за допомогою З-Х-Д схеми, індивідуальних карт контролю за ходом виконання, а презентація оцінювалася за формою оцінювання презентацій.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

До початку проекту, від батьків дітей я отримала дозвіл, на роботу дітей з Internet. А також провела тренінг за інструкцією роботи в програмі Power Point. На початку роботи над проектом я демонструю презентацію про основні ідеї проекту, за допомогою презентації основних ідей проекту я оголошую учням тему, оснівні питання проекту, мету, а також перевіряю початкові знання учнів. Учні, переглядаючи презентацію, обговорюють основні питання, ознайомлюються з темою, метою, заповнюють опитувальник, разом з учнями заповнюємо З-Х-Д схему.

Наступним кроком є планування роботи над проектом і об’єднання учасників проекту в групи: «Арктика», «Тундра», «Ліси», «Степи», «Субтропіки», «Тропіки». «Гори».

На другому етапі ми з учнями досліджуємо природні зони світу, добираємо цікаву інформацію з різних джерел, обмінюємося інформацією. Я націлюю дітей на обмін інформацією за допомогою електронної пошти, програм обміну миттєвими повідомленнями, блогів, чатів. Учні добирають ілюстрації до природних зон світу. На цьому етапі, я консультую учнів, направляю на пошукову діяльність. За допомогою З-Х-Д схеми з’ясовую про те, що учні вже знають, і про що ще хочуть дізнатися; дошка запитань, використовується для виявлення і оцінювання, знань учнів, які є на даному етапі, розробляю цікаві учням завдання, дізнаюся, що з вивченого залишилося незрозумілим, спонукаю дітей до обговорення запитань всім класом. Оцінюю знання учнів за допомогою З-Х-Д схеми, дошки-запитань, опитувальників,індивідуальних карток і завдань. Останнім кроком другого етапу є створення презентацій.

На третьому, заключному етапі, ми презентуємо свій проект. Групи учасників, за допомогою плану і презентації, представляють свою природну зону, а всі відомості заносяться до порівняльної таблиці природних зон світу, яка є кінцевим продуктом презентації проекту, з’ясовуємо, чим природні зони схожі і чим різняться, визначаємо залежність рослинного і тваринного світу від кліматичних умов. Для оцінювання заключного етапу була застосована З-Х-Д схема, індивідуальна карта контролю за ходом виконання, а презентація оцінювалася за формою для оцінювання презентації.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Польська Наталія Миколаївна

Фах, навчальний предмет

Дефектолог, географія

Навчальний заклад

Костянтинівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №32 Донецької обласної ради

Місто\село, район, область

м.Костянтинівка Донецька обл.

Контактні дані

polska.natalia.73@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

09.08.2012-17.08.2012

Місце провведення тренінгу

Костянтинівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №32 Донецької обласної ради

Тренери

Леонов О.А.