Портфоліо Семенової Тетяни на тему "Філософія - муза мистецтва"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми (творча назва)

"Філософія - муза мистецтва"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Історія, технології, мистецтво

Навчальна тема (як записано в програмі)

Мистецтво Високого Відродження. Новий тип творчої людини.

Вік учнів, клас

8 клас, 13-14 років

Стислий опис проекту

Проект для 8 класу з Всесвітньої історії , тема № 3. ЄВРОПЕЙСЬКЕ ВІДРОДЖЕННЯ. (2 год ) Під час роботи над проектом «Філософія - муза мистецтва» учні опрацюють навчальний матеріал, який стосується Європейського Відродження в розрізі зазначеної теми, нададуть власну оцінку діяльності найвідоміших митців даної доби.

Об’єднавшись у 4 групи , учнями буде створено мультимедійну презентацію «Титани Відродження» (Експерти), учнівська стаття «Новий ідеал людини» (Філософи), опитування на тему «Що я знаю про Ренесанс?» (Статисти), розробка та створення схем-ілюстрацій «Відродження та наука, образотворче мистецтво, література» (Соціологи), конкурс доповідей на тему «Витоки, причини та передумову Ренесансу»(представники кожної з груп). Завершенням проекту буде засідання дискусійного клубу на тему «Спочатку була думка?»

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

  1. В учнів будуть формуватися навички створення мультимедійних презентацій, які будуть переконливими для цільової аудиторії.
  2. В учнів будуть вдосконалюватися навички збирання даних кількома способами, аналізу, впорядкування, осмислення та опрацювання відомостей про історичну епоху Великого Відродження.
  3. Учні навчаться переконливо демонструвати відомості про митців – представників доби Ренесансу, добираючи відповідні ілюстративні матеріали.
  4. Формування в учнів уміння з’ясовувати ознаки, за якими можна знайти відмінності та схожість основних ідей та прикладів витворів доби Середньовіччя та Ренесансу.
  5. Учні зможуть визначати та складати стислий опис біографії, творчості різних митців, основних ідей та ознак, притаманних їм у творах мистецтва.
  6. Формування в учнів умінь: збору, систематизації, обробки та презентації тематичної інформації; працювати в групі, плануючи роботу та розподіляючи обов’язки; презентувати результати досліджень у вигляді презентацій, доповідей, стендів.

Опис оцінювання

Оцінювання передбачено проводити на трьох етапах роботи: перед початком виконання проекту, в процесі роботи та на етапі оцінювання результатів діяльності груп. Після актуалізації опорних знань з теми, на початку роботи над проектом, як форма оцінювання використовується З-Х-Д таблиця «ЗНАЄМО – ХОЧЕМО ДІЗНАТИСЯ – ДІЗНАЛИСЯ ПРО РЕНЕСАНС». З метою оцінювання вчителем роботи учнів під час виконання таких групових робіт як презентація, написання вікі-статті доцільно використати спостереження за навичками мислення учасників групи, оформлене як контрольний список. Як логічне завершення проекту передбачено проведення засідання дискусійного клубу, висновки якого можуть бути презентовані як побудова асоціативного куща.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

вступна презентація

Опитувальник

Вікістаття "Новий ідеал людини"

Титани Відродження

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Тетяна Семенова

Фах, навчальний предмет

Вчитель історії та правознавства

Навчальний заклад

Конотопська гімназія Конотопської міської ради Сумської області

Місто\село, район, область

м. Конотоп

Контактні дані

semenovasts@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

13.08-19.08.2012

Місце провведення тренінгу

Тренінг в рамках НП "Відкритий світ" Конотопська гімназія

Конотопської міської ради

Сумської області

Тренери

Ніколаєнко Світлана Петрівна

Герасименко Наталія Вікторівна